Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Anzel » 2010-05-28, 10:53

W tym temacie proszę o umieszczanie adresów i kontaktów do warsztatów,sklepów lub podwykonawców z małopolski których robotę można polecic innym.Zdaje sobie sprawę że o każdym zdania będą podzielone ale taki spis lokalizacji napewno nie zaszkodzi.

Zacznę od kontrowersyjnego Andrzejka :hihi:

Andrzej Fic - Ul.Ks.Siemaszki 43 /a - Kraków. -Szlify,regeneracje,regulacje

Tel.: 012 416 10 26

Andrzejek ma już swoje lata i wzrok już nie ten,ale jak się go solidnie op*erdoli i wie że to robota dla wueskowców to staje na wysokości zadania - mi przez kilka lat współpracy nigdy nie nawalił,ani z jakością,ani z terminem ani z finansową stroną.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Alien » 2010-05-29, 00:07

Muszę tu niestety wtrącić swoje trzy grosze..
Pan Andrzej próbował regenerować mi wał do 175, ale nic z tego nie wyszło. Za pierwszym razem nie założył mi podkładek dystansowych (miałem starszy typ łożyska i zmieniłem na koszyczek), w efekcie korba latała jak zyd po pustym sklepie - ponad 2mm luzu osiowego. Poza tym Wujcio sprawdzał bicia na tokarce i wyszły bodajże 0,2 i 0,4mm na poszczególnych czopach - czyli z 10 razy za duże...Przyszedłem z reklamacją i usłyszałem ze on tyyyle lat robi wały i ja go będę uczył :D no ale się uparłem i z fochem założył podkładki - na moich oczach schylił się i z podłogi (typowo usyfionej warsztatowej kupy) podniósł dwie podkładki, wytarł w spodnie i włożył do wału, jak mu zwróciłem uwagę że primo są usyfione a po drugie są za wąskie (0,8mm) to zaczął się denerwować. Zapłaciłem za robote 60zł, ale miałem dość tego zakładu i poszedłem gdzie indziej - i tu psikus...Goście nie przyjęli mi wału do ponownego złożenia bo był za bardzo rozcentrowany i stwierdzili ze podejmą sie roboty która raczej sie nie uda. Jak zobaczyłem odchyłki na zegarze to się złapałem za głowę - zegar Adrzejka jak widać ma swoją własną podziałkę. Po raz drugi udałem sie na Siemaszki i wygarnąłem dosadnie (przy innych klientach) co myślę na temat jego roboty. Wziął na zegar przy mnie i nie miał już żadnych argumentów. Wziął młotek i zaczął centrować ponownie, po paru minutach bicia były mniejsze niż 0,01mm - widać jak chce to potrafi, ale jak napisał Anzel trzeba go solidnie zjęb**. Zabrałem wał i ulotniłem sie bo pan mechanik 'troche' był juz zły ze młokos mu zwraca uwagę. Zawiozłem do innego zakładu i poprosiłem o samo rozłożenie wału. Oto co ukazało się moim oczom: http://img12.imageshack.us/g/25611389.jpg/ komentarz zbędny. Co mogę jeszcze dodać - chłop nie ma nawet porządnej lampy nad prasą, robi dosłownie po omacku, wszędzie syf..Moja noga już tam nie postanie :razz:

Awatar użytkownika
nero777
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-16, 20:06
GG: 4127259
Moje maszyny: Wsk m06b3 85r.
Wsk m06b3 75r.
Romet ogar 205
Lokalizacja: Wolbrom
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: nero777 » 2010-06-06, 09:52

Alien pisze:Muszę tu niestety wtrącić swoje trzy grosze..
Pan Andrzej próbował regenerować mi wał do 175, ale nic z tego nie wyszło. Za pierwszym razem nie założył mi podkładek dystansowych (miałem starszy typ łożyska i zmieniłem na koszyczek), w efekcie korba latała jak zyd po pustym sklepie - ponad 2mm luzu osiowego. Poza tym Wujcio sprawdzał bicia na tokarce i wyszły bodajże 0,2 i 0,4mm na poszczególnych czopach - czyli z 10 razy za duże...Przyszedłem z reklamacją i usłyszałem ze on tyyyle lat robi wały i ja go będę uczył :D no ale się uparłem i z fochem założył podkładki - na moich oczach schylił się i z podłogi (typowo usyfionej warsztatowej kupy) podniósł dwie podkładki, wytarł w spodnie i włożył do wału, jak mu zwróciłem uwagę że primo są usyfione a po drugie są za wąskie (0,8mm) to zaczął się denerwować. Zapłaciłem za robote 60zł, ale miałem dość tego zakładu i poszedłem gdzie indziej - i tu psikus...Goście nie przyjęli mi wału do ponownego złożenia bo był za bardzo rozcentrowany i stwierdzili ze podejmą sie roboty która raczej sie nie uda. Jak zobaczyłem odchyłki na zegarze to się złapałem za głowę - zegar Adrzejka jak widać ma swoją własną podziałkę. Po raz drugi udałem sie na Siemaszki i wygarnąłem dosadnie (przy innych klientach) co myślę na temat jego roboty. Wziął na zegar przy mnie i nie miał już żadnych argumentów. Wziął młotek i zaczął centrować ponownie, po paru minutach bicia były mniejsze niż 0,01mm - widać jak chce to potrafi, ale jak napisał Anzel trzeba go solidnie zjęb**. Zabrałem wał i ulotniłem sie bo pan mechanik 'troche' był juz zły ze młokos mu zwraca uwagę. Zawiozłem do innego zakładu i poprosiłem o samo rozłożenie wału. Oto co ukazało się moim oczom: http://img12.imageshack.us/g/25611389.jpg/ komentarz zbędny. Co mogę jeszcze dodać - chłop nie ma nawet porządnej lampy nad prasą, robi dosłownie po omacku, wszędzie syf..Moja noga już tam nie postanie :razz:
Po przeczytaniu tego postu wacham się udać na ul. Siemiaszki. Może polecisz jakiś inny zakład o podobnym profilu oczywiście z Krakowa lub okolicy.
wsk 125 x 2

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Anzel » 2010-06-06, 10:15

Krótko - kilka dni temu odebrałem od Andrzeja wał do S01 - Stary widział robotę,ja sprzęt oblatałem.Wszystko w jak najlepszym porządku,podobnie jak wcześniej nie miałem żadnych powodów do narzekań.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: wujcio » 2010-06-06, 13:12

zakład nie jest zły tylko trzeba sobie dopilnować wszystkiego (w sprawie wału) jest to dosyć ciężka robota (z tego co zauważyłem to niestety Alien miał wał bez podkładek a jak wiadomo w zestawie z nową korbą takich elementów nie dodają i to był problem)
ja przykładowo z cylindrem nie maiłem najmniejszego problemu zrobiony był idealnie oczywiście pod tłok oryginalny ze skutera :).

Awatar użytkownika
marianek_spox
Posty: 218
Rejestracja: 2007-01-04, 02:10
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11W
WSK M06B3
WSK M06-Z2
Jawa 353
WFM M06
Komar
Lokalizacja: Myszków/Kraków-DS14kapitol
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: marianek_spox » 2010-06-07, 11:53

Chłopaki ,a odnośnie Krakowa ,gdzie Wy tutaj się zaopatrujecie w podstawowe części (łańcuchy ,świece ,linki itp) ?
Pozdrawiam Marian

Ekipa Południe

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: wujcio » 2010-06-07, 12:32

w ostateczności to tutaj:
http://www.skuter-sklep.pl/
Kraków ul. Balicka
Niestety tu trochę bieda jest i ceny dosyć wysokie...
lub
http://www.gpmoto.pl/
Kraków ul. Balicka
Tu znowu są w większości części do Japońców ale można kupić też np jakieś usterka uniwersalne albo ubrania itp

Linki to ja zamawiam sobie w Konsorze na zakopiańskiej i dorabiają mi na wzór albo wg mojego zamówienia bo mają gotowe (te same mają w sklepie na Balickiej (ten pierwszy)):
http://www.konsor.pl/

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Anzel » 2010-06-07, 16:47

Jako że większosc Południowców wie że dysponuje kilkoma kontaktami do "hurtowników" wueskowych części,desperatom mojego pokroju moge polecic Leszka "Czuba" z Jerzmanowic - Tony wueskowych klagów,większosc sportowych elementów samodzielnie przetrzebiłem.Ale jeśli szukasz kanapy,zbiornika czy innego w miarę popularnego elementu jesteśmy w stanie go załatwic na konkretny termin.Jedne graty są względnie tanie (ori siedzenie w dobrej kondycji po 8 dyszek) a inne śmiesznie drogie -chocby dekiel do S01 w cenie 30-40zł :) Oczywiście wszystko do negocjacji,aczkolwiek facet nie należy do tanich.Mam z nim dobry układ więc mysle ze większosc cen będzie do przełknięcia,biorąc pod uwagę że towar można obejrzec i pomacac,w przeciwieństwie do zakupów na allegro i płacenia za przesyłkę.Jeśli będą chętni to wspólnie się do niego wybierzemy - podobno ma dla mnie nową dostawę części do sportówek ;)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Wężu » 2010-07-05, 16:28

Dzisiaj odwiozłem wał do takiego dziadka z Nowego Sącza. W czwartek jadę odebrać, zobaczymy jak zrobi.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Stary » 2010-07-05, 17:59

Namiar na dobrego spawacza aluminium, dziś spawał mi części do Junaka:

Tarnów, ul. Do Huty 17.

1) Solidnie
2) Małe i średnie rzeczy robi od ręki
3) Tanio jak na spawacza aluminium

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Wężu » 2010-07-05, 20:31

Ja polecam gościa z Klęczan, 10 km od Nowego Sącza. Karter pospawał mi na poczekaniu.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: lukh6 » 2010-08-08, 18:03

A czy w powiecie suskim znacie jakis dobry zakład zajmujący sie regeneracją wałów

bartosz1907
Posty: 167
Rejestracja: 2011-10-18, 20:46
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06-150
Lokalizacja: Swoszowice
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: bartosz1907 » 2011-10-23, 11:56

witam,

czy możecie polecić jakiś zakład który dobrze chromuje? Byłem w firmie TECE, jakośc roboty super ale ceny niestety jak dla mnie kosmos. Może jest ktos w Krakowie lub okolicach co robi dobrze i nieco taniej...

ps. wały dobrze robi Sikorski z ul Makuszyńskiego w N. Hucie.


sprawdzilem więc dopisuję - pełny adres to: auto szlif ul Makuszyńskiego 5b K-ów N. Huta
Ostatnio zmieniony 2011-10-23, 12:37 przez bartosz1907, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Alien » 2011-10-23, 12:03

Piotr Wiśniewski - Kraków ul. Nad potokiem

Kulon

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Kulon » 2013-01-05, 11:15

Alien pisze:Piotr Wiśniewski - Kraków ul. Nad potokiem
nie polecam..

maq
Posty: 74
Rejestracja: 2018-05-16, 18:48
GG: 0
Moje maszyny: na razie brak, szukam wsk 125
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: maq » 2018-05-25, 17:34

Cześć, czy ktoś ma namiar do wspomnianego "Leszka z Jerzmanowic"?

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Alien » 2018-05-25, 20:59

Kulon pisze:
2013-01-05, 11:15
Alien pisze:Piotr Wiśniewski - Kraków ul. Nad potokiem
nie polecam..
7 lat po swoim ostatnim poscie w tym temacie i paru mniejszych i jednym dużym zleceniu u pana Piotra mogę również opisać:
zdecydowanie nie polecam.

Dinko92
Posty: 39
Rejestracja: 2018-09-07, 15:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2
Kontaktowanie:

Re: Małopolska - Warsztaty i sklepy godne polecenia

Post autor: Dinko92 » 2019-01-04, 22:06

To może i ja coś od siebie napiszę. Okolice Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa. Jeśli chodzi o malowanie proszkowe, polecam lakiernie Arkan w Śmignie. Szybka realizacja, ceny przystępne. Jesli chodzi o jakość, to zdarzają sie czasem jakieś wtopki w lakierze, ale bez problemu przyjmują reklamacje. Przed malowaniem, śrutują dany element.
Jeśli chodzi o honowanie cylindrów, polecam zakład w Sieradzy-Fiuku u Pana Misia.
Regenerację wałów od lat zlecam Panu Wiatrowi w Sieradzy. Wały do Jaw 350, zrobił mi perfekcyjne. Wykonuje również szlify cylindrów.
Mam nadzieję że pomogłem

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość