Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: maykii » 2010-06-09, 16:21

Witam jeśli wiedzie gdzie w mazowieckim można dostać jeszcze jakieś oryginalne części lub sklepy są godne polecenia proszę o wpisy ;-)
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Riders

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Riders » 2010-06-09, 20:12

W Dębem Wielkim kiedyś były oryginalne części do WSK, a teraz to dokładnie nie wiem jaka jest tam sytuacja...

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: maykii » 2010-06-10, 16:14

Kiedyś tzn. ? Możesz sprecyzować dokładniej gdzie to się mieści ?

Ludzie dawajcie konkretne adresy ewentualnie podpowiadajcie co i jak.
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
WSK
Posty: 423
Rejestracja: 2009-02-21, 12:47
GG: 9912702
Moje maszyny: Kilka..
Lokalizacja: Łąki
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: WSK » 2010-06-10, 23:38

Ostatnio coś mi kolega wspominał że jest sklep z częściami do starszych motocykli w Górze Kalwarii, niewiem jak stoi się tam z częściami ale jak już mi o tym wspomniał bidy raczej nima, oryginalnych częsci mało spotkasz, raczej w sklepach "wieloletnich" które może mają jakiś stary zapas, współczesne sklepy nie maja za bardzo dostępu do kurczących się zapasów spod znaku ZMD, tłoków Gorzyce itp itd....
MoTór nie umiera nigdy!- MoTór jest wieczny!
"make love, not war"

Awatar użytkownika
Magnum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-20, 20:49
GG: 8098788
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Magnum » 2010-06-13, 19:02

Polecam sklep na Pradze, bodajże ul. Ząbkowska/Białobrzeska (zaraz na rogu, no prawie). W tym sklepie zaopatrywał się jeszcze mój Tata w latach '70. Teraz prowadzi go młody Pan, ale bardzo sympatyczny. Zawsze służy radą, a także czasem pomocą techniczną. Ceny przystepne, przy większej ilości można się potargować, delikatnie, ale zawsze to na piwo zostanie :) wg mnie jest to najlepszy sklep w Warszawie. Znam jeszcze sklep na Targowej i na Nowolipkach. Ale w obydwu jest mały asortyment i na dodatek strasznie niemiła obsługa (szczególnie na Nowolipkach). Mam nadzieję, że na coś się przyda moja wypowiedź :) Ja osobiście kupuje w opisanym sklepie częsci prawie od zawsze. Na częściach od tego Pana składam już czwarty albo piąty motor i rzadko się zdarzało, aby jakiejś części nie było na składzie.

Awatar użytkownika
czochu
Posty: 119
Rejestracja: 2007-10-31, 09:21
GG: 0
Lokalizacja: piaseczno
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: czochu » 2010-06-14, 09:21

w Górze Kalwari juz chyba nic nie ma , ojciec kupował tam kiedyś części do wski i równiez chciał kupić lelka ale mówił ze wtedy to on kosztował sobie :D będe miał mayki prawdopodobnie dokładne namiary na dziadka który zajmował sie remontami (mz wsk jawa itd) ma napewno u siebie jeszcze od pyty oryginalnych części i jakieś motory , prowadził sklep , zmarł a teraz jego rodzina sprzedaje te części za wszy , kolega ma namiary na niego , wiem ze ma sklep gdzies w centrum warki

Kermit

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Kermit » 2010-06-14, 15:31

Ale co to za sklep ma ten kolega, motoryzacyjny?? Jeśli tak to może przejade się w sobote i poszukam.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Wojtek » 2010-06-17, 23:59

Magnum pisze:Polecam sklep na Pradze, bodajże ul. Ząbkowska/Białobrzeska (zaraz na rogu, no prawie). W tym sklepie zaopatrywał się jeszcze mój Tata w latach '70. Teraz prowadzi go młody Pan, ale bardzo sympatyczny. Zawsze służy radą, a także czasem pomocą techniczną. Ceny przystepne, przy większej ilości można się potargować, delikatnie, ale zawsze to na piwo zostanie :) wg mnie jest to najlepszy sklep w Warszawie. Znam jeszcze sklep na Targowej i na Nowolipkach. Ale w obydwu jest mały asortyment i na dodatek strasznie niemiła obsługa (szczególnie na Nowolipkach). Mam nadzieję, że na coś się przyda moja wypowiedź :) Ja osobiście kupuje w opisanym sklepie częsci prawie od zawsze. Na częściach od tego Pana składam już czwarty albo piąty motor i rzadko się zdarzało, aby jakiejś części nie było na składzie.
Cała prawda. Sklep jest dokładnie na Brzeskiej na skrzyżowaniu z Ząbkowską. Okolica mało ciekawa ale to jedyny porządny sklep w tej branży. Kiedyś kupowałem trochę rzeczy na Tarowej. Siedzą tam dwa skiśnięte dziady. Nie dość że obaj nie mili to jeszczy chyba niezbyt ogarniają. Kiedyś postawiłem swoją WSK dokładnie przed drzwiami i poprosiłem o jakąś część. Gość spytał czy "do tej MZ-ki?" pokazując mój motocykl :) Ostatnie kilka wizyt utwierdziło mnie w przekonaniu żeby więcej się tam nie pojawiać. Nie mają tam nawet podstawowych części typu linki itp.
Na temat sklepu na Nowolipkach już kiedyś pisałem. Mam nadzieje że upadnie jak najszybciej i zniknie z powierzchni ziemi. Zresztą jestem o to spokojny gdyż ci dwaj goście, którzy tam sprzedają skrupulatnie dążą do tego celu. Asortyment taki sobie ale jakość obsługi to skandal. Kiedyś jeden ze sprzedawców zaczął na mnie krzyczeć podczas zakupu przerywacza kierunkowskazów. Chciałem kupić z dwoma stykami a sprzedawca podniesionym głosem zaczął mnie obrażać i wytykać niewiedzę wciskając jednocześnie przerywacz z trzema stykami. Od tamtej pory nie zaglądam do tego bajzlu. Tylko czekam żeby im pomachać na do widzenia kiedy zbankrutują.
Na Brzeskiej asortyment jest najlepszy i stale uzupełniany. Obsługa miła. Jeszcze niedawno sprzedawał tam po społu z młodym także starszy pan. Chyba spokrewnieni. Teraz widuję tam tylko młodszego. Nazywa się Arkadiusz Lesik a firma to Arimot. Handlują też kaskami, skuterami i wykonują regeneracje wałów korbowych i szlify. Kolega właśnie oddał tam wał i cylindry od Jawy. Zobaczymy co z tego będzie.

W okolicy Warszawy jest też sklep w Otwocku na ulicy Poniatowskiego. Parę razy udało mi się coś tam kupić ale ogólnie części do demoludów idą tam już w zapomnienie. Przestawiają się na skutery i rowery.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
sopi220
Posty: 272
Rejestracja: 2010-02-16, 23:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk...i jescze troszkę
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: sopi220 » 2010-06-18, 02:48

kolega ma rację.nie wiem dla czego na Nowolipkach sklep sie jeszcze utrzymuje,wygląda to tak jak by ktoś kolesiom płacił za to że tam sprzedają "siedzą"na zapleczu.są ordynarni nie polecam,nie znają się na rzeczy.cały towar ze współczesnej produkcji.ps.na placu grzybowskim gościu dorabia pierścionki tłokowe wszelkich typów jak by ktoś miał ochotę.rozgryzam jeszcze dorabianie kluczyków do blokad kierownicy,siedzenia itp.do shl.wsk.panonia na ul.kruczej

Awatar użytkownika
NeoN
Posty: 153
Rejestracja: 2008-08-05, 20:24
Moje maszyny: Wueska
Emzety
Komarzątka
Lokalizacja: Grójec
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: NeoN » 2010-07-12, 21:33

Kermit, a co powiesz o sklepie motoryzacyjnym przy głównej ulicy w białobrzegach? tam też są części do motocykli.
Kolejny sklep jaki znam, lecz nie wiem czy godny polecenia gdyż nie mam odniesienia, znajduje się w Nowym Mieście n. Pilicą, obok komisariatu Policji. Osobiście zaopatruję się w części u pana Marka Kowalskiego z Belska Dużego koło Grójca.

Kermit

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Kermit » 2010-07-12, 23:40

Ja zawsze kupuje części w tym sklepie na głównej w Białobrzegach na przeciwko starostwa. Oryginalnych części za bardzo tam nie mają ale potrafią sprowadzić chyba każdą, ale to też zależy od tego czy cię tam znają czy nie, koledze sprowadzali tam jedną część ze śzczecina ale on już tam sporo kasy zostawił, ogólnie można się dogadać, a jeśli chodzi o ceny to raczej spore. Co do tego sklepu w Nowym mieście to się nie wypowiem bo nigdy tam nie byłem.

nygus25
Posty: 4
Rejestracja: 2010-07-09, 09:26
GG: 0
Moje maszyny: wsk kobuz
Lokalizacja: czarnny las/piaseczno
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: nygus25 » 2010-07-23, 22:33

w gorze kalwarii badziew do wsk 4 zadnych czesci jak sie spytalem do czego ma to "romet wsk 3.ogolnie beznadzieja

Awatar użytkownika
tomlot
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-26, 06:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: tomlot » 2010-09-11, 20:24

:):):) z tymi nowolipkami to rzeczywiście jakaś tragedia. Czasem tam wpadam, bo mam pod nosem. Goście do dupy, ale czasem coś im rzucą ciekawego w oryginale. Zgapiłem się na amortyzatory tylne. Zaglądam tam, jak coś będzie ciekawego to dam znać. Na Ząbkowskiej jest cacy. Jak ktoś musi to najpierw tam niech jedzie. Wał i cylinder robiłem u nich i zadowolony jestem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Wojtek » 2010-09-12, 13:46

Jeszcze odnośnie sklepu na Brzeskiej to dodam że większe szczęście ma ten, kto trafi na właściciela sklepu a nie na starszego gościa, który też tam handluje. Obaj miło obsługują ale jak czegoś nie ma to starszy powie że nie ma i ch... a właściciel jest skłonny poszukać po hurtowniach i dostawcach konkretnych części. Ogólnie jest bardziej na czasie i ma lepsze pojęcie co się da zdobyć a czego nie.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
WSK
Posty: 423
Rejestracja: 2009-02-21, 12:47
GG: 9912702
Moje maszyny: Kilka..
Lokalizacja: Łąki
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: WSK » 2011-04-29, 18:27

Wojtek pisze: Na Brzeskiej asortyment jest najlepszy i stale uzupełniany. Obsługa miła. Jeszcze niedawno sprzedawał tam po społu z młodym także starszy pan. Chyba spokrewnieni. Teraz widuję tam tylko młodszego. Nazywa się Arkadiusz Lesik a firma to Arimot. Handlują też kaskami, skuterami i wykonują regeneracje wałów korbowych i szlify. Kolega właśnie oddał tam wał i cylindry od Jawy. Zobaczymy co z tego będzie.
Jakość wykonanych regeneracji wałków jest b.dobra, oddawałem tam wały od WSKi, MZ, koszt to około 150zł i nic nas nie interesuje poprostu oddajemy zniszczony dostajemy naprawiony, razem z tym o ile dobrze pamiętam zawsze wstawiali nową tuleje tłokową w korbowodzie, teraz będe chciał oddać tam cylinder mz 250 do szlifu wie ktoś po ile u nich wychodzi szlif?
MoTór nie umiera nigdy!- MoTór jest wieczny!
"make love, not war"

Awatar użytkownika
Maykim
Posty: 9
Rejestracja: 2012-12-30, 14:34
GG: 0
Moje maszyny: zabytkowa wiesia :)
Lokalizacja: Pruszków/wawa
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: Maykim » 2013-01-04, 12:44

...jest jeszcze sklep w Milanówku niedaleko stacji (nie pamiętam ulicy) sprzedaje tam starsza Pani z 70 lat ale ma bardzo dużo oryginalnych części do starych motorów w tym WSK jest bardzo miła i ma wiedzę w małym palcu :)
co prawda byłem tam ostatnio ze 2 lata temu ale postaram się tam podjechać i zobaczę dokładny adres itp
pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrBe
Posty: 492
Rejestracja: 2012-06-26, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: ~
`77 B3 Red Garbi
`75 Komar 2350-2
`75 M21W2 059
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: piotrBe » 2013-01-04, 15:16

to ja jeszcze dodam mały spis gdzie ja sie zaopatruje i polecam usługi

Jedno koło drugiego!! jeden kurs dwie sprawy z głowy szlif i łożyska

http://goo.gl/maps/HfFl3
moto - szlif
wytaczanie siedlisk panewek w blokach samochodowych i ciagnikowych
szlify cyl motocykowych i samochodowych 40zł za szlif do wsk 125 i shl m 11 175 ;)
gegeneracja i planowanie głowic samochod i ciagniki
szlifowanie walow korbowych
PRZETACZANIE BEBNÓW HAM
regeneracja korb

tel 697 089 119

szlif robią w sumie na drugi dzień jak nie mają roboty, albo sie umawiają na kiedy (zawiozłeś w poniedziałek a odbierasz w sobotę , a i tak już w środę będzie gotowe )
--------------------------------------------------------------------------------
http://goo.gl/maps/ibIRL
FAMET
łożyska przemysłowe
oprway i zespoły łozyskowe
tuleje lozyskowe
kulki igiełki wałeczki
uszczelniacze techniczne
pasy napędowe koła pasowe
łańcuchy koła zębate

tel 48 330 82 44

jedynie musiałem czekaś na simmery do przedniego zawieszenia, bo mają na stanie do rozmiaru 30x Y x Z powyżej 31xYxZ juz zamawiają, jedna sztuka jakoś do 4 zł do zawieszenia. Dobrej jakości mają simerki. Do silnika jakoś po 3 zł, mają też oringi na kopniak i biegówke ale trzeba iść z wymiarem (ja nie zapisałem sobie gdy kupowałem w marcu ;/).
najlepiej zabierać ze sobą część na wzór lub wymiary spisane, jest łatwiej niż tłumaczyć.
_________________________________________________________
http://goo.gl/maps/7dxj0
MOTUS

tłoki do R6 dla 125 :!: , pierścienie, sworznie, sprzęgła, wałki - kopniaka, biegowy itp., wszystkiego nie idzie spamiętać bo mają do różnych motocykli, romety, simsony, jawa bla bla bla.

tel 48 360 32 81


___________________________
http://goo.gl/maps/KvrJz
na tej ulicy regenerują wały, ale jeśli to Cie interesuje dowiem się dokładniej o adres, bo tam chłopaki robili jakoś 130-160 zł i zrobili dobrze.

Sa jeszcze dwa sklepy u mnie w mieście na ul. Słowackiego oraz ul. Stańczyka, trochę ceny wygórowane, ale jak mus to i tam czasem zajadę po np linkę.

Jest bądź był dobry sklep w Białobrzegach oraz parę lat temu jeden macher też tam (ale inne miejsce) robił kapitalke silnika z B1 mojego brata. Ulic nie znam bo dymać 30km po pierdółkę się nie opłaca.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tosyu
Posty: 24
Rejestracja: 2014-07-08, 15:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: tosyu » 2014-08-04, 10:30

Maykim czy chodziło Ci o ten sklep w milanówku?

https://maps.google.pl/maps?q=52.124465 ... SnY34DXcmA

Awatar użytkownika
janosikmz19822
Posty: 353
Rejestracja: 2012-11-18, 20:02
GG: 0
Moje maszyny: shlm06t rys mr 1
Lokalizacja: Pruszków /Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: janosikmz19822 » 2014-08-04, 15:03

Ja tam w tym sklepie byłem i nie jestem zadowolony pani która tam pracuje nic nie wie dzwonie z Pruszkowa żeby nie jechać na darmo to tylko słysz żeby przyjechać na miejscu sie zobaczy ,po prostu nie lubie jeździć na darmo a tam już kilka razy na darmo pojechałem pomimo wykonanego telefonu w dodatku w porwaniu ze sklepem z mojego rodzinnego miasta w którym bywam Łowiczu to ta pani ma ceny z duże .
W Łowiczu w sklepie motoryzacyjnym też sprzedaje kobieta która wiec co ma i jest rzeczowa .

Awatar użytkownika
tosyu
Posty: 24
Rejestracja: 2014-07-08, 15:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Re: Sklepy z oryginalnymi częściami lub dobre polecenia

Post autor: tosyu » 2014-08-05, 11:01

Ja byłem tam wczoraj, mam po drodze jadąc z warszawy więc podjechałem, chyba rzeczywiście to ten sklep o którym Maykim mówił. Z mojego żółtodziobowego punktu widzenia obsługa jest wporzo, starsza pani była bardzo pomocna. Towar jakiś tam jest, jak nie ma to pani zamawia telefonicznie u pana Marka :D tyle wiem tyle widziałem, towar odbieram w środę

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość