M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Wzorowo odremontowane motocykle, mogące posłużyć jako wzór przy renowacji.
Regulamin forum
Zakaz tworzenia nowych wątków.
Odpowiedz

Jaki kolor Kobuza podoba Ci się najbardziej?

Yellow bahama
119
48%
Czarny
47
19%
Czerwony bak, lampa, boczki oraz popielate błotniki.
84
34%
 
Liczba głosów: 250

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: iron_bird » 2015-03-16, 19:38

Wiosenne porządki to i czas odkurzyć przyszedł :mrgreen: Dawno się tutaj nic nie działo, głównie z powodu, że mnie w matce Polszy nie było. Coś tam podziałałem w międzyczasie. W styczniu zawiozłem osobiście pegaza po rozwiercie do Puszczykowa do regeneracji. W piątek przyszła paczka z gaźnikiem, po 2 miesiacach i tygodniu, więc trochę się naczekałem. W niedziele zamontowałem rozwierta do kobuza i poczyniłem wstępne testy. AAAA, zapomniałbym, 220zł(z przesyłką) wyfrunęło z portfela :mrgreen:
Co się w tych 220zł zawiera :
- wstawienie nowej komory pływakowej - stara była uszkodzona od zbyt mocnego dokręcenia śruby.
- nowy pływak, stary już się odkształcił od nadmiernej zabawy i przewalania z kąta w kąt podczas moich pseudo remontów :lol:
- nowy zaworek odcinający dopływ beny + mosiężna rurka na którą wchodzi wąż z benką(czy jakoś tak :P )
- przetoczony korpus w celu usunięcia jaja, wytoczenie i nabicie nowej, mosiężnej tulei na przepustnice
- dorobienie nowych rozpylaczy, w tym 2 głównych zapasowych o większym oraz mniejszym rozmiarze niż ori, jeszcze testów nie skończyłem, może trzeba będzie którąś z tych dysz założyć
- ocynk śrub od regulacji przepustnicy, mieszanki, linek gazu i ssania, sprężyn, diabła i motopompy.
- nowe uszczelki komory pływakowej i pod nakrętką skręcającą komorę
- nowa sprężyna i tulejka co w chodzi w przymyk? w każdym bądź razie co wchodzi w ssanie, o

Fotek nima, nie chciało mi się robić bo wizualnie nic się nie zmieniło, poza tym że polerki trochę zmatowiały i się gdzie niegdzie lakier przerysował. Podociągałem też hamulce, przedni i tylni to jest, w miedzyczasie zacząłem się smiać sam z siebie, bo zrobiłem to dopiero po 950km od podstawienia ptaka na kołach, można powiedzieć że jakaś tam poprawa hamowania jest :roll:

Jest też trochę planów w bardzo niedalekiej przyszłości. Jutro jadę do tokarza, żeby orzenił mi simmera 20x26x4 z kapą olejową. Pomysł zjechałem od Irka, trzeba wydłubać otwór na głębokość 7-8mm conajmniej, żeby się simmer na wieloklinie nie opierdał.

Następne co zrobię, będzie ucięcie wkładki z tłumika i finalne jej zamontowanie. Jak już wcześniej wam płakałem, z ori wkładką silnik rakietowy przestaje być silnikiem rakietowym i czuję się jak bym jechał komarem :mrgreen: po wstępnych przymiarkach trzeba będzie ją skrócic o jakieś 3/4 i wtedy odzyska typowy dla tego silnika dźwięk i mam nadzieje, że nie będzie spadku mocy.

Hmmm co jeszcze? Męczę chłopakom z Łowicza o chromowaną stopkę boczną, może wymęczę, może nie ;) Dalej, we wielkanoc chyba wezmę się, za zdjęcie przedniej obręczy i jej wymianie. Jest gdzieś pierdzielnięta i czuć bicie podczas jazdy. Na 99% wymienię ją na chińską 18x1.85 i zaplotę ponownie na tych samych szprychach i oponie. W planach jest też oddanie licznika do regeneracji, tylko jeszcze nie wiem gdzie. ISO namiary jeśli można. Wskazówka nie wskazuję lecz pływa i trzeba by to poprawić :oops: Niedługo będę się też brał za niewiadówkę, bo leży zapodkładowana i poszpachlowana na strychu i dotychczas jakoś nie było chęci się z nią babrać. No ale na sezon wypadałoby ją zrobić....

Tyle.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: daroohd » 2015-03-18, 08:35

"Następne co zrobię, będzie ucięcie wkładki z tłumika i finalne jej zamontowanie. Jak już wcześniej wam płakałem, z ori wkładką silnik rakietowy przestaje być silnikiem rakietowym i czuję się jak bym jechał komarem :mrgreen: po wstępnych przymiarkach trzeba będzie ją skrócic o jakieś 3/4 i wtedy odzyska typowy dla tego silnika dźwięk i mam nadzieje, że nie będzie spadku mocy."

Witam wyciągałem tak samo wkładkę u siebie i powiem ci ze ocięcie jej tak jak chcesz to chyba jak by jej wcale nie było.
Element najbardziej tłumiący jest na samym przodzie wkładki tak to zostanie czysty przelot. Szkoda ciąć oryginalna wkładkę jak masz czas poczekaj kolega dotoczy mi krótsza wstawię test i zobaczysz.

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: iron_bird » 2015-03-18, 20:35

Wstępnie próbowałem wciskać ją na różne głębokości to dźwięk tłumienia też się zmieniał, pytanie jak z mocą, bym musiał wepchnąć ją na próbę na 1/3 długości, zablokować jakimś klinem i poczynić testy. Kiedy zamierzasz dłubać u siebie? U mnie narazie sprzęt jak zwykle rozłożony, czekam za simmerem do uszczelnienia kopniaka.

Matej
Administrator
Posty: 734
Rejestracja: 2012-01-18, 22:11
GG: 2507850
Moje maszyny: Wsk MR16 T
Wsk 125 Kos,
Wsk 175 kobuz,
Romet chart 211
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontaktowanie:

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: Matej » 2015-03-18, 20:57

ja mam wyciete 2/3 i nie narzekam

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: daroohd » 2015-03-18, 23:26

Zadlawienie jest na samym poczatku wiec odciecie poczatka powoduje iz mamy calkiem pusta nawiercona tylko, musze podac tokarzowi max pare dni
:D

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: M21W2 'Projekt Kobuz' 76r. - Pszczółka :D

Post autor: iron_bird » 2015-04-10, 20:35

Mam pytanie, czy te felgi są prawidło zaplecione?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości