Kobuz Brata

Wzorowo odremontowane motocykle, mogące posłużyć jako wzór przy renowacji.
Regulamin forum
Zakaz tworzenia nowych wątków.
Awatar użytkownika
tomcio
Posty: 803
Rejestracja: 2017-03-26, 13:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 76r. 3 x wsk 175 . Wsk BĄK
Błękitna garbata trójka
Lokalizacja: Miechów
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: tomcio » 2021-01-31, 16:41

Ciekaw jestem jak wyjdzie ta czwórka finalnie 😃.
Ten pojazd ma już bogatą historię 👌😃.
Jest Bóg Jest WSK :-o

Awatar użytkownika
wkzarci
Moderator
Posty: 581
Rejestracja: 2012-12-22, 13:29
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 itp, itd.
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: wkzarci » 2021-02-02, 22:59

Brat, pokaż lagi jak wyszkiełkujesz.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-04-20, 22:02

Witajcie po przerwie.

Podjąłem się jednak polerowania lag i półek - zaczęło się od czyszczenia "renowatorem" i papierami ściernymi, polerka kołami polerskimi i pastami. Całość obróbki i polerki zajęła mi koło 45 godzin. Efekt niesamowity. Wszelkie wady i obicia wyprowadzone na gładko. Polerka wibracyjna by nie wyprowadziła tych uszkodzeń i nie żałuje poświęconego czasu.

Na końcu zdjęcia niedawno odebranych chromów oddanych do poprawki. Teraz jest igła, chromy piękne.

Oprócz tego wał i cylinder powędrowały do kolegi Bayu na regeneracje :)

Niebawem kolejne etapy..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Texas Ranger » 2021-04-21, 08:52

Piękna robota!
Gdzie robiłeś chromy? Pod tym adresem co na fakturze?

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: jjaworskyy » 2021-04-21, 09:18

Ja to podziwiam za cierpliwość, 45 godzin polerki... 🙆

Awatar użytkownika
Jogurt
Posty: 326
Rejestracja: 2015-01-13, 13:07
GG: 0
Moje maszyny: Tylko polskie.
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Jogurt » 2021-04-21, 10:12

Efekt robi wrażenie ale nie wiem czy bym się zdecydował wiedząc ile to czasu.

Awatar użytkownika
CZESIO1958
Posty: 226
Rejestracja: 2011-10-02, 12:51
GG: 0
Moje maszyny: Junak (w trakcie)
MBK Evolis 80
Lokalizacja: Mysłowice
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: CZESIO1958 » 2021-04-21, 10:14

Daje blaskiem po oczach :D

grisha_t
Posty: 77
Rejestracja: 2008-05-06, 15:18
Moje maszyny: M21W2 72r, M21W2 73r
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: grisha_t » 2021-04-21, 18:06

Super efekt, po złożeniu motocykla będzie jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: jjaworskyy » 2021-04-21, 18:57

Daj jakieś namiary na chromy, mail, nr tel. Mailowo wycenia?

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-04-21, 21:47

Chromy robiła firma Galwan-tech która ogłasza się na naszym forum i znajdziecie wszelkie informacje w ich ogłoszeniu. Wycena była poprzez zdjęcia wysłane na maila. Niestety po pierwszym odbiorze paczki miałem uwagi do 2 porysowanych elementów i dziwnych plam. Plamy okazały się zaciekami po wodzie które wypolerowano a dwie porysowane bańki zrobiono na nowo. Teraz już chromy są idealne i jestem bardzo zadowolony. Ogólnie gorąco polecam firmę Galwan-tech pod względem wykonania roboty, choć radzę przed wysyłką dogadać jakieś konkretne terminy (Ja tego nie zrobiłem bo nie było pośpiechu - motocykł nadal w częściach). Przy pierwszej wysyłce czekałem na chromy od 22 sierpnia (wysyłka) do 21 grudnia (odbiór), a po wysyłce na "poprawki" czekałem od 17 stycznia (wysyłka) do 13 kwietnia (odbiór).

Co do polerowanych elementów, sam nie spodziewałem się że to tyle zajmie, może gdybym wiedział to bym się nie zdecydował, ale jak już się za to zabrałem to żal było nie skończyć, a efekt końcowy - nie muszę nic mówić bo oddają to zdjęcia :)

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: czankete » 2021-04-22, 08:47

...polerka wyszła super. Fakt, że perspektywa tylu godzin żmudnej pracy może przytłoczyć ale warto było. Ładnie udało Ci się zachować kształt części bez robienia zaokrągleń :super:

...a o do usług Galwantech to niestety jedynym minusem jest realizacja w terminie choć z ostatnim zamówieniem prawie zdążyli na czas. Niestety jak wszędzie w usługach zapewne tego typu poślizgi spowodowane są dużą ilością zleceń. Jeżeli chodzi o plamy tez miałem takie prawie na wszystkich elementach ale wystarczy przetrzeć mocniej paluchem lub miękka ściereczką a wszystko od razu znika ;-) ...

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-05-09, 17:42

Siemaneczko :)

Dokładnie w czerwcu 2016 roku kupiłem zapłon trój fazowy od turbozabytków i.. nie było okazji go założyć przez tyle lat. Jakiś czas temu po miłych rozmowach i chęci bezproblemowych odpłatnych modernizacji, odesłałem go znów do turbozabyktów na "unowocześnienie" i wprowadzenie poprawek do poziomu który teraz oferują ich zapłony (176 zł - modyfikacja i wymiana podzespołów)

Wiem że montaż zapłonu to będzie sama przyjemność - pokłon do turbozabytków że po tylu latach bez wahania zrobili od ręki takie cuda. Widać że szacunek i pomoc dla klienta jest u nich najważniejsza.

Oprócz tego zakupiłem u nich gaźnik Dellorto 28mm - PHBH28 odpowiednio przygotowany pod WSK 175 (670zł)

Będzie szatan z tej wuechy :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Następnie wziąłem się za prace przy przednim zawieszeniu.

Lagi ruchome delikatnie przeleciałem honowniczką wewnątrz - żeby wykluczyć wbite ciała obce wewnątrz lagi które porysują gładź nowej lagi sztywnej, jeśli były, to już ich być nie powinno.

Pospawałem tłoczysko, dorobiłem blokadę pręta tłoczyska, wszystko dokładnie wymyłem, zamontowałem po 2 simmeringi dwuwargowe na lagę i złożyłem wszystko do kupy. Na koniec zacząłem ogarniać korki lag (zrobiłem już obie) bo były średnio estetyczne, choć czeka mnie jeszcze polerka końcowa.

Oprócz tego nie wlałem jeszcze oleju ale lagi są tak strasznie miękkie że uginają się od samego patrzenia.. może po dolaniu oleju będzie trochę lepiej, choć to szlifowanie oryginalnych kosowskich sprężyn chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Może się komuś przyda zdjęcie z kolejnością wszystkich elementów w zawieszeniu Kosa.

Poszperałem po internecie - sprężyn do Suzuki GN 125 nie idzie kupić - nawet używek. Za to bez problemu można kupić aktualnie dorabiane do mińska 125 400A (24 zł za sztukę) - które mają sprężynę szerokości 23,50mm czyli podejdą idealnie pod lagę od GN 125 (średnica wewnętrzna lagi GN 24 mm) pozostanie mi tylko je skrócić jeśli będzie potrzeba. Kos ma sprężyny długości 45 cm, zaś Mińsk ma 49 cm. Oczywiście to teoria - sprężyny dopiero są zamówione, i czekam aż przyjdzie przesyłka. Potwierdzę wszystko jak już będą założone na moich lagach.

No i ogólnie zabawa trwa dalej.. Graty z silnika nadal u Bayu. Na dniach zaczynam składać powoli ramę.

Do następnych postępów ! Serwus.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
norek
Posty: 157
Rejestracja: 2017-04-25, 14:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz , Aprilia sr 50
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: norek » 2021-05-09, 19:05

Cześć , śledzę Twój temat od dawna ,Bardzo jestem ciekawy jak Kobuz będzie pracował na tym gaźniku. Jeśli będzie dobrze też kupię ten gaźnik .Jestem pod wrażeniem Twojej cierpliwości i wytrwałości w pracach z WSK.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: zmyngut » 2021-05-10, 21:19

Gdyby nie to, że są zdjęcia to by się to oglądało jak ***zajeb*** film. Efekt pewnie będzie rzucający na kolana. Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: auriol77 » 2021-05-13, 08:47

Brat pisze:
2021-04-21, 21:47
Chromy robiła firma Galwan-tech która ogłasza się na naszym forum i znajdziecie wszelkie informacje w ich ogłoszeniu. Wycena była poprzez zdjęcia wysłane na maila. Niestety po pierwszym odbiorze paczki miałem uwagi do 2 porysowanych elementów i dziwnych plam. Plamy okazały się zaciekami po wodzie które wypolerowano a dwie porysowane bańki zrobiono na nowo. Teraz już chromy są idealne i jestem bardzo zadowolony.
To ja również dołożę swoją opinię na temat Galwan Tech. Co do terminów to z póltora miesiąca wyszły 4 miesiące,bo zawsze "jeszcze coś"
Dwa elementy odsyłane na poprawienie, bo były wtrącenia jakby piasku pod chromem. Na klamce od wfm chrom się złuszczył po zamontowaniu linki (tak jakby nie chciał trzymać się metalu)

Gwinty od rurek kierunkowskazów zostały zalane chromem praktycznie na gładko. Tutaj uważam, że nie powinno to mieć miejsca i błąd w sztuce. Dostałem odpowiedź, żeby ściąć chrom gwintownikiem. Pewnie byłoby to możłiwe, gdyby nie fakt, ze chrom jest cholernie twardy i gwintownik na zadany wymiar nie wejdzie jeśli wymiar gwintowanego elementu dalece odbiega od rozmiaru gwintownika, który musi być użyty.

Cenowo na plus względem konkurencji. Źle nie jest, ale niesmak pozostaje.

Podziwiam, za chęci polerowania tych elementów. Ja po godzinie już nie mam ochoty dalszego "pieszczenia"

grisha_t
Posty: 77
Rejestracja: 2008-05-06, 15:18
Moje maszyny: M21W2 72r, M21W2 73r
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: grisha_t » 2021-05-14, 11:23

auriol77 pisze:
2021-05-13, 08:47
Brat pisze:
2021-04-21, 21:47
Chromy robiła firma Galwan-tech która ogłasza się na naszym forum i znajdziecie wszelkie informacje w ich ogłoszeniu. Wycena była poprzez zdjęcia wysłane na maila. Niestety po pierwszym odbiorze paczki miałem uwagi do 2 porysowanych elementów i dziwnych plam. Plamy okazały się zaciekami po wodzie które wypolerowano a dwie porysowane bańki zrobiono na nowo. Teraz już chromy są idealne i jestem bardzo zadowolony.
To ja również dołożę swoją opinię na temat Galwan Tech. Co do terminów to z póltora miesiąca wyszły 4 miesiące,bo zawsze "jeszcze coś"
Dwa elementy odsyłane na poprawienie, bo były wtrącenia jakby piasku pod chromem. Na klamce od wfm chrom się złuszczył po zamontowaniu linki (tak jakby nie chciał trzymać się metalu)

Gwinty od rurek kierunkowskazów zostały zalane chromem praktycznie na gładko. Tutaj uważam, że nie powinno to mieć miejsca i błąd w sztuce. Dostałem odpowiedź, żeby ściąć chrom gwintownikiem. Pewnie byłoby to możłiwe, gdyby nie fakt, ze chrom jest cholernie twardy i gwintownik na zadany wymiar nie wejdzie jeśli wymiar gwintowanego elementu dalece odbiega od rozmiaru gwintownika, który musi być użyty.

Cenowo na plus względem konkurencji. Źle nie jest, ale niesmak pozostaje.

Podziwiam, za chęci polerowania tych elementów. Ja po godzinie już nie mam ochoty dalszego "pieszczenia"
Nie jest to może miejsce na opiniowanie usług chromowania, ale podzielam opinię auriol77 dotyczące Galwan Tech. Korzystałem 3 razy z ich usług (jak przeczyta ten post to niech się nie obraża, tylko podniesie jakość) i za każdym razem była reklamacja. Głównie ze względu na coś w rodzaju "zgazowania" powłoki, czyli tych pęcherzyków. To od razu widać, więc nie wiem po co wysyła takie elementy klientowi, by go denerwować i tracić czas. Z terminowością było w miarę OK.
Reklamacje zawsze uwzględnił i to dość szybko (do 2 tygodni) i odesłał elementy poprawione. Idealne nie zawsze, ale akceptowalne. Raczej nie bawi się w regenerację, napawanie itd. Stosunek cena vs ostateczna jakość na plus.

Natomiast najgorszą usługą chromowania z jaką miałem do czynienia to galwanizer4. To co oni wyczyniają....$%*&#@.

Fajnie, że prace idą do przodu. Też jestem ciekaw gaźnika. Podobno Pegaz się nie umywa.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-05-18, 15:50

;D

Dekiel zwykły i po polerce- nic dodać nic ująć - nie jest perfekcyjny, choć wyrównałem wszelkie dołki i obicia. Sądzę że problem siedzi w odlewie, Dla mnie i tak jest bajka. Pozostało mi kupić filc stożkowy i wypolerować wnęki na śruby.

Sprężyny z mińska przyszły, pasują idealnie i pracują idealnie, na ten moment ich nie przycinałem na długość i nie wlałem nadal oleju do lag a zawieszenie już teraz pracuje bardzo płynnie z odpowiednią twardością, choć werdykt ostateczny będzie po wlaniu oleju.

Póki co wszystko jest upaćkane ze smarów i wydaje się stosunkowo matowe więc nie dziwcie się że nie ma połysku na polerowanych elementach, mycie na końcu :)

PS Tabliczkę znamionową zamontuje jak już motor będzie stał o własnych siłach na kołach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: jjaworskyy » 2021-05-18, 15:55

Aż się prosiło wrzucić łożysko stożkowe na sztyce 😎

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-05-23, 19:19

Nigdy nie miałem problemów z nie płynnym ruchem kierownicy w tej WSK, miałem inne sztuki gdzie taki problem występował i jazda była.. ciężka. Znam temat ale na ten moment nie czuje potrzeby na stożek :)

Co do prac coś tam poszło do przodu..

Na początek dorobiłem sobie mosiężne śrubki do lag ze świeżą podkładką ze skóry.

Założyłem nowe łożyska do kół, bo stare mały już za duży luz.

Złożyłem bębny, a ciernie na hamulcach przetarłem papierem ściernym, są jeszcze wystarczająco grube i nie ma potrzeby ich wymieniać.

Rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem napęd licznika.

Założyłem przednie koło, choć chorągiewki są wyblakłe i chyba będą musiały być pomalowane.

Kierownica założona tylko do składania - musze kupić nową bo ta nie wygląda dobrze - i tak chcę "lelkową"

Na ten moment jak widać nie pacykuje bębnów, hamulców - ogólnie kół. Wiem że nie pociągnę już finansowo w tym sezonie na wuechę i mam zamiar ogarnąć je przez zimę, żeby przyszły sezon były piękne i lśniące.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kobuz Brata

Post autor: Brat » 2021-05-26, 21:13

Jedziemy z koksem.

Na początek, cyk łożysko w zabieraku zębatki tył poszło na wymianę.

Nowa guma na podnóżek jeszcze nie przejechała metra a już pękła w pół :shock:

Lekko przyodziałem wiśniowe graty na ramę i jak we wcześniejszych postach pisałem - na zdjęciach ten kolor jest jakiś wypłowiały nijak ma się do realnego koloru :?

Wiem że spawaczem na 102 to ja nie jestem, ale wyspawałem uchwyt przedniego błotnika, potem go ładnie oszlifowałem i wykończyłem pilnikiem ręcznie. Pasowania było co nie miara, ale ostatecznie jest równo i osiowo.

"I tak na koniec, tak przy niedzieli, niech się nowiną, dobrą, nasz lud dzieli" - oddałem resztę gratów na piasek i malowanie proszkowe, niestety chłopaki mają masę roboty i odbiór za 2 tygodnie :/


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości