ArtekG WSK Z2 '62

Wzorowo odremontowane motocykle, mogące posłużyć jako wzór przy renowacji.
Regulamin forum
Zakaz tworzenia nowych wątków.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: jarek » 2011-07-05, 18:30

Fakt motocykl godny złotej tablicy :-D , czy można się dowiedzieć co tobą kierowało aby zarejestrować jako zabytek, bo na poprzednich zdjęciach mogliśmy zobaczyć że maszyna jest przyodziana w białe blachy.

Awatar użytkownika
ArtekGS
Posty: 74
Rejestracja: 2007-06-07, 17:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK M64 '64
WSK Z2 '62
WSK M06 '64
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: ArtekGS » 2011-07-05, 18:41

Była przyodziana w blachy z innego motocykla. Egzemplarz ten nie miał żadnych papierów, tylko spisaną umowę.

hartman

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: hartman » 2011-07-05, 20:57

Ile całkowity koszt rejestracji na zabytek? Z takimi tablicami jednak wiążą się pewne problemy.Dodatkowo ma to się chyba w 2012 zmienić ,że dużo uprzykrzających życie przepisów ma wejść..

Awatar użytkownika
ArtekGS
Posty: 74
Rejestracja: 2007-06-07, 17:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK M64 '64
WSK Z2 '62
WSK M06 '64
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: ArtekGS » 2011-07-05, 21:31

Jakie "pewne" problemy?
Bardzo proszę o uświadomienie mnie i reszty forum, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń ;-)

..naprawdę wszystko jest w necie: cenniki urzędów, cennik diagnosty, cennik rzeczoznawcy oraz obowiązki i korzyści płynące z takiej rejestracji - proszę nie powielać stereotypów i nie przytaczać opinii i domysłów znajomych znajomych...

hartman

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: hartman » 2011-07-05, 22:09

Co do kosztów to róźne już wersje słyszałem od około 5xx zl do 1300 nawet.

Co do problemów hmm teraz to już za wiele nie pamiętam ale z 2 miesiące temu dużo o tym czytałem ,ale rzeczy typu 95 % oryginalnych części itd,dziwne oc itp za .Od nowego roku mają być kontrole robione czy ten pojazd faktycznie jest w stanie oryginalnym i właściciel będzie musiał utrzymywać go non stop w świetnym stanie jak nie to kara.Teoretycznie wszystko co zabytkiem się staje przechodzi "tak jakby" na własność państwa.Po przekroczeniu wieku 50lat nie można za granicę pojechać z tym itp itp więcej tego było.

Awatar użytkownika
ArtekGS
Posty: 74
Rejestracja: 2007-06-07, 17:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK M64 '64
WSK Z2 '62
WSK M06 '64
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: ArtekGS » 2011-07-05, 22:19

Wszystko co napisałeś powyżej, to bzdury, plotki.
Zaręczam Ci.

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: maykii » 2011-07-05, 22:33

ArtekGS pisze:Jakie "pewne" problemy?
Bardzo proszę o uświadomienie mnie i reszty forum, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń ;-)

..naprawdę wszystko jest w necie: cenniki urzędów, cennik diagnosty, cennik rzeczoznawcy oraz obowiązki i korzyści płynące z takiej rejestracji - proszę nie powielać stereotypów i nie przytaczać opinii i domysłów znajomych znajomych...
hartman pisze:Co do kosztów to róźne już wersje słyszałem od około 5xx zl do 1300 nawet.

Co do problemów hmm teraz to już za wiele nie pamiętam ale z 2 miesiące temu dużo o tym czytałem ,ale rzeczy typu 95 % oryginalnych części itd,dziwne oc itp za .Od nowego roku mają być kontrole robione czy ten pojazd faktycznie jest w stanie oryginalnym i właściciel będzie musiał utrzymywać go non stop w świetnym stanie jak nie to kara.Teoretycznie wszystko co zabytkiem się staje przechodzi "tak jakby" na własność państwa.Po przekroczeniu wieku 50lat nie można za granicę pojechać z tym itp itp więcej tego było.

Hmm ja słyszałem, że jak się zaresjestruje na żółte tablice to CI mogą nawet motocykl pociąć, bo mają takie prawo ! Kuźwa jeśli ktoś prosi o własne doświadczenia to najlepiej się zamknąć i nic nie napisać jeśli nie miało się z tym żadnej styczności... Gamoń...
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: Savier » 2011-07-05, 23:20

maykii pisze:
ArtekGS pisze:Jakie "pewne" problemy?
Bardzo proszę o uświadomienie mnie i reszty forum, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń ;-)

..naprawdę wszystko jest w necie: cenniki urzędów, cennik diagnosty, cennik rzeczoznawcy oraz obowiązki i korzyści płynące z takiej rejestracji - proszę nie powielać stereotypów i nie przytaczać opinii i domysłów znajomych znajomych...
hartman pisze:Co do kosztów to róźne już wersje słyszałem od około 5xx zl do 1300 nawet.

Co do problemów hmm teraz to już za wiele nie pamiętam ale z 2 miesiące temu dużo o tym czytałem ,ale rzeczy typu 95 % oryginalnych części itd,dziwne oc itp za .Od nowego roku mają być kontrole robione czy ten pojazd faktycznie jest w stanie oryginalnym i właściciel będzie musiał utrzymywać go non stop w świetnym stanie jak nie to kara.Teoretycznie wszystko co zabytkiem się staje przechodzi "tak jakby" na własność państwa.Po przekroczeniu wieku 50lat nie można za granicę pojechać z tym itp itp więcej tego było.

Hmm ja słyszałem, że jak się zaresjestruje na żółte tablice to CI mogą nawet motocykl pociąć, bo mają takie prawo ! Kuźwa jeśli ktoś prosi o własne doświadczenia to najlepiej się zamknąć i nic nie napisać jeśli nie miało się z tym żadnej styczności... Gamoń...
Przepraszam Artek, że Ci się w temat wepnę. Na początek - maszyna po prostu super, rzeczywiście możesz uznać, iż wszystko zostało skończone. Gratuluję zapału w doprowadzeniu tego do końca. Pełen podziw! :)

Otóż maykii, to że wiesz więcej od hartmana, to że kolego popełnił błąd... wcale Cię nie upoważnia do pisania w ten sposób. Rozumiem, że można się czasami wkurzyć. Rozumiem, że wiele razy powtarza się, ale nie ma efektów. Ale każdy się uczy :). Więc "bez spiny" ;-).

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: maykii » 2011-07-05, 23:26

Savier pisze:
maykii pisze:
ArtekGS pisze:Jakie "pewne" problemy?
Bardzo proszę o uświadomienie mnie i reszty forum, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń ;-)

..naprawdę wszystko jest w necie: cenniki urzędów, cennik diagnosty, cennik rzeczoznawcy oraz obowiązki i korzyści płynące z takiej rejestracji - proszę nie powielać stereotypów i nie przytaczać opinii i domysłów znajomych znajomych...
hartman pisze:Co do kosztów to róźne już wersje słyszałem od około 5xx zl do 1300 nawet.

Co do problemów hmm teraz to już za wiele nie pamiętam ale z 2 miesiące temu dużo o tym czytałem ,ale rzeczy typu 95 % oryginalnych części itd,dziwne oc itp za .Od nowego roku mają być kontrole robione czy ten pojazd faktycznie jest w stanie oryginalnym i właściciel będzie musiał utrzymywać go non stop w świetnym stanie jak nie to kara.Teoretycznie wszystko co zabytkiem się staje przechodzi "tak jakby" na własność państwa.Po przekroczeniu wieku 50lat nie można za granicę pojechać z tym itp itp więcej tego było.

Hmm ja słyszałem, że jak się zaresjestruje na żółte tablice to CI mogą nawet motocykl pociąć, bo mają takie prawo ! Kuźwa jeśli ktoś prosi o własne doświadczenia to najlepiej się zamknąć i nic nie napisać jeśli nie miało się z tym żadnej styczności... Gamoń...
Przepraszam Artek, że Ci się w temat wepnę. Na początek - maszyna po prostu super, rzeczywiście możesz uznać, iż wszystko zostało skończone. Gratuluję zapału w doprowadzeniu tego do końca. Pełen podziw! :)

Otóż maykii, to że wiesz więcej od hartmana, to że kolego popełnił błąd... wcale Cię nie upoważnia do pisania w ten sposób. Rozumiem, że można się czasami wkurzyć. Rozumiem, że wiele razy powtarza się, ale nie ma efektów. Ale każdy się uczy :). Więc "bez spiny" ;-).

Savier Twoja obecność w kązdym temacie też nie jest super potrzebna (nie zrozum mnie źle). Generalnie ja tu nie widzę żadnej spiny... Jakby każdy tak pisał czego to nie słyszał i czego się nie naczytał w Fakcie to nie byłoby żadnych informacji konkretnych na forum... A to czy wiem więcej od hartmana to powiedziałeś ty i nigdy nie wiadomo tak naprawdę, może to on wie więcej ? Ja w ten sposób ludzi nie porównuje... Kociec kropka.
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: AudioBas » 2011-07-05, 23:35

Dlatego najlepiej wypowiadać się na tematy, które się przechodziło na własnej skórze, a nie tata kolegi, wujek wujka....
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

hartman

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: hartman » 2011-07-05, 23:46

Po to jest forum ,żeby się wypowiadać i każdy ma swoje zdanie ,ale widzę ,że niektórych to boli.Ja nie pisałem tego co usłyszałem od kogoś ,ale dobra..Macie racje.

ehh "mędrcu" majki pisałem o rzeczach wyczytanych z artykułów a ty dalej swoje..
Ostatnio zmieniony 2011-07-06, 19:11 przez hartman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: maykii » 2011-07-06, 19:00

hartman pisze:Co do kosztów to róźne już wersje słyszałem od około 5xx zl do 1300 nawet.

Co do problemów hmm teraz to już za wiele nie pamiętam ale z 2 miesiące temu dużo o tym czytałem

No rzeczywiście to są własne doświadczenia... Spoko :razz:


P.S. Usuńcie te zbędne posty z tematu o tak pięknym motocyklu :)
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
ArtekGS
Posty: 74
Rejestracja: 2007-06-07, 17:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK M64 '64
WSK Z2 '62
WSK M06 '64
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: ArtekGS » 2011-07-10, 21:51

Jak ktoś się poważnie zastanawia nad rejestracją na zabytek, chce znać procedury i koszty, to chętnie odpowiem na każdego maila.
Jazda zabytkiem na legalnych papierach - jest bezcenna i daje dużo satysfakcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: AudioBas » 2011-07-10, 21:52

ArtekGS pisze:Jak ktoś się poważnie zastanawia nad rejestracją na zabytek, chce znać procedury i koszty, to chętnie odpowiem na każdego maila.
Jazda zabytkiem na legalnych papierach - jest bezcenna i daje dużo satysfakcji.

A mógłbyś opisać dokładnie krok po kroku jak to najlepiej załatwić??
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
ArtekGS
Posty: 74
Rejestracja: 2007-06-07, 17:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK M64 '64
WSK Z2 '62
WSK M06 '64
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: ArtekGS » 2011-07-10, 22:07

koszty:

rzeczoznawca: 200zł netto - ta sama stawka funkcjonuje od lat ( przynajmniej w Gdańsku).
przegląd: 150zł netto - stawka oficjalna, w cenniku okręgowych stacji diagnostycznych.
konserwator zabytków: 20zł
wydział komunikacji: ok. 120 zł ( dowód, rejestracja, znaczki itp)

Razem: ok. 570zł brutto.

Procedura (mój przypadek):

Wtorek: rzeczoznawca - fotki, dokumentacja
Środa: wypełnienie białej karty
Czwartek: biała karta, fotki i dokumentacja dostarczone do wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Piątek: przegląd w okręgowej stacji kontroli.
Poniedziałek: odebranie decyzji od konserwatora zabytków i złożenie papierów w wydziale komunikacji, odebranie miękkiego dowodu i żółtych tablic.

Zalety:

* Legalne poruszanie się po drogach.
* Bezterminowy przegląd - moto ma u mnie dożywocie, coroczny przegląd kosztuje 62zł, bezterminowy kosztował 183 - za 20 lat jestem do przodu 1100zł.. (pod warunkiem, że przegląd przez te 20 lat nadal będzie kosztować 62zł, co jest niezbyt realne )
* OC - możliwość wykupienia na określony czas (tydzień, miesiąc, kwartał), lub w ogóle nie kupowania. Moto może stać w garażu przez 20 lat i nie muszę kupować OC. Moje OC przy 60% zniżek i zniżki na zabytek wyniosło ... 30zł..

Wady:

* Wyjazd zagraniczny - należy pisemnie zgłosić taki wyjazd do konserwatora. W przypadku kiedy wyjeżdżamy systematycznie należy to napisać i otrzymujemy zezwolenie na lat 10 lub więcej.

Kermit

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: Kermit » 2011-07-11, 12:39

Jaka jest zniżka OC przy rejestracji na zabytek?

hartman

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: hartman » 2011-07-11, 19:56

To by wychodziło ,że same superlatywy tylko.Trochę mi to za kolorowo wygląda.Zawsze można zmienić rejestracje z białych na żółte ?

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: jarek » 2011-07-11, 20:13

ArtekGS pisze:koszty:
Procedura (mój przypadek):

Wtorek: rzeczoznawca - fotki, dokumentacja
co rozumiesz przez pojęcie dokumentacji, co to dokładnie jak byś mógł opisać ;-)

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: z-tomek » 2011-07-15, 16:07

Wada nr 1 nie można przerabiać co w moim przypadku CDI, sakwy i kierunkowskazy mija się z celem. Miałem rejestrować na żółte tablice a dzisiaj jestem szczęśliwy że tego nie zrobiłem. Co do wykupienia OC 30zł na jaki czas ? Miesiąc, dwa? Dochodzi jeszcze takie coś że w takiej dziurze jak Sieradz nie szło zrobić przeglądu na zabytek ale to inna bajka ...

hartman

Re: ArtekG WSK Z2 '62

Post autor: hartman » 2011-07-15, 18:11

Pewnie na cały rok jak ma duże zniżki i w pzu.Tam dość tanie są szczególnie na tak niską pojemność.Co do oc terminowych to są drogie w porównaniu z pełnymi rocznymi i mija się to z celem chyba ,że coś się zmieniło w tym roku.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości