Centrowanie wału Wsk 175 regeneracja wału

Zablokowany
bayu

Centrowanie wału Wsk 175 regeneracja wału

Post autor: bayu » 2012-09-21, 15:34

Witam przedmiotem usługi jest tzw. przebicie-wymiana korbowodu wraz z centrowaniem i wyrównaniem (toczeniem) przeciwwag wału, tak by byly centryczne co do czopów, a wielu przypadkach posiadaja odchyłki, na średnicy, oraz bicie względem czopa poprostu sa niechlujnie, wykonane. Operacja ta zmniejsza wibracje. koszt calej operacji 40-60zł czyli rozlorzenie złorzenie, (wymiana korby) centrowanie i ewentualne toczenie, gdy sa odchyłki. Usługa dotyczy wsk-175, rometów, simsonów, mz, itd (oczywiscie nie wszedzie trzeba toczyc przeciwwagi), wsk 125 nie wykonuje, niestety, Prace te moge wykonac w wolnym czasie hobbistycznie w rozsadnych terminach, tak mysle :). Ewentualnych zainteresowanych prosze o kontakt.:)

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: Muciek » 2012-09-21, 17:02

Masz jakieś fotki z prac?

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-21, 17:31

Niestety ale niewiem dlaczego nie ma obok opcji, pozycji Dodawania załacznika?? zdiecie doałem w temacie jak wstawic zdiecie.

bayu

Re: Jak wstawiać zdjęcia jako załączniki

Post autor: bayu » 2012-09-21, 17:36

wał po przetoczeniu bic przeciwwag, zdiecie przykładowe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-21, 18:07

Moge jeszcze dodac ze osatnio wał wycentrowalem na 0,02mm gdzie fabryka pisze o 0,05mm (czyli 0,06 tez jest ok) i tak naprawde w zakladzie nikt sie nie przejmuje ze przeciwwagi maja np bicie albo są różnej średnicy, kolejne zdiecia dodam gdy tylko je zrobie, moge tez zamontowac łożyska, lub zrobic wypełniacze :) do tego wał zabezpieczam na czas wysylki i montażu przed przestawieniem, to tak wybiegajac na przeciw ewentualnym pytaniom.

Awatar użytkownika
Kapitan Wydynamo.
Posty: 74
Rejestracja: 2012-08-21, 18:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Bychawa

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: Kapitan Wydynamo. » 2012-09-21, 19:46

Słuchaj ja na zime byłbym zainteresowany.
Tylko mam jedną prośbę. Bo w tej korbie już mam luzy a niedawno kolegi tata mi z brązu dotoczył tulejkę sworznia tłoka w korbie, wcisnął prasą, na klej jeszcze złożył loctite. Z tego co mi wiadomo dzisiejsze korby mają tulejkę z mosiądzu które szybko się wycierają. A więc moja prośba jest taka: Czy tulejka która obecnie siedzi w mojej korbie, będzie możliwość przełożenia jej do nowej?

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: Muciek » 2012-09-21, 19:53

Tulejek się nie daje na żadne kleje tylko pasuje na wcisk.....

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: auriol77 » 2012-09-22, 08:23

Czytaj ze zrozumieniem. Napisał chyba ,że wciśnięta prasą..

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 416
Rejestracja: 2012-08-22, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: kiedyś - WSK 175 Kobuz z 1982
obecnie - Honda Transalp 650
Lokalizacja: Korsyka- Francja
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: szymon_wolebez » 2012-09-22, 10:31

Pytanie na temat usługi.

Powiedzmy, że mam wał z pogiętym korowodem i chce to zregenerować.
To czy sam muszę szukać i kupić korbowód czy jest może opcja że jako fachowiec masz dostęp do dobrych i sprawdzonych korbowodów? Jeżeli tak to jaka by wtedy była cena za regenerację plus nowy korbowód?
Kolejna sprawa to pasowanie sworznia do główki korbowodu.

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-22, 12:34

korbowód moge kupic, niema problemu, z tym ze jako iz zajmuje sie tym w wolnym czasie nie mam jakoby dostepu do producenta, jedynie to co jest w sklepie czy w necie. Z tulejką niema problemu bo jesli bedzie za mała a doslesz mi sworzeń to moge rozwiercic rozwiertakiem nastawnym, choc te tulejki które sa dostepnie na rynku to juz gdzies tu było wspominane ze sa ruznej jakosci ze wskazaniem na kiepskie, teoretycznie moge sie zorietowac w cenie lepszego materiału i zrobic taka tulejke, ale tez jest to średnio oplacalne bo rosna koszta, lepiej dołozyc i wsadzic korbe od japońca na łozysku igielkowym zamiast tulejki, wiecej to kosztuje ale jest spokuj i dłuższa żywotność. Moge zaadoptować Korbe z YZ i koszt korby z przeróbkami to na chwile obecną jakies 300zł + przekladka. z Tym ze jesli zebrało by sie wiecej osób na taką regeneracje to napewno było by taniej bo choćby odejdą koszty dostawy przy kazdej korbie np, a i moze szlifierza da sie stargowac za szlifowanie stopniowanego sworznia stopy, bo bedzie mial kilka sztuk z jednego ustawienia do zrobienia. jak sie zbierze kilka osób to mozemy konkretniej o cenie pogadac wtedy.

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: z-tomek » 2012-09-22, 13:47

A gdybym chciał rzecz taką adaptacja korby plus toczenie przeciwwag? Wstawieniem korby z YZ myślę że nie jedna osoba była by zainteresowana. Teraz kwestia tego ile nas jest

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-23, 15:40

To moze kto by byl zainteresowany lepszym korbowodem?

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 416
Rejestracja: 2012-08-22, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: kiedyś - WSK 175 Kobuz z 1982
obecnie - Honda Transalp 650
Lokalizacja: Korsyka- Francja
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: szymon_wolebez » 2012-09-23, 15:51

Co z wyważeniem układu korbowego po zmianie na inny korbowód?
Podobno czuć różnicę nawet gdy tłok jest nieco cięższy niż fabryczny a tu modyfikacja całej korby.
Czy przeróbka uwzględnia ten rozkład mas?

Awatar użytkownika
mundy1
Posty: 358
Rejestracja: 2012-01-01, 22:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk B3, Mz Trophy 250
Lokalizacja: ostrow mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: mundy1 » 2012-09-23, 17:11

Ja jestem zainteresowan regeneracja wału od gazeli. Z tym, że juz konsultowalem z paroma osobami temat zamontowania tam korby z YZ, Problemem jest wyważenie poźniej ukladu. Taka korba mimo , ze bedzie pasowała, to rozklad wagowy na dlugosci korby jest inny co zmienia wywazenie. Trzeba znac wartosć procentowa wywazenia oryginału, tak samo wywazyc wal z przeszczepem korby. Ceny kosmiczne i mało kto sie chce tego podjac=nieoplacalne.... ALe moze masz jaaks alternatywe , bo jak do 300 zł to by wynioslo to dobra opcja. Tylko ponaiwam właśnie pytanie szymona,poniewaz pare osob poprostu przelozylo korbe i to jeździ, ale jak dlugo i jaka kultira pracy silnika to nie napisali ;).

WYszło nam wtedy, ze lepiej kupić dzisiejsza korbe od wsk 175 polską, wymienić ich dolne łozysko stopy korby i dac złożęnie na igłach INA, a ślizgowe z głowce z lepszego materiału (np braz fosforowy/grafitowy), zrobic dobre pasowania i zywotnośc mamy na + za akceptowalne koszty takiego manewru.

No , ale niech wypowie sie sam załozyciel tematu. ;-)

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-23, 19:41

i tak i nie :) zalezy jaka wage bedzie miał korbowód ze sworzniem, przy pelnym sworzniu stopy waga sie zmieni znacznie a co za tym idzie i wyważenie. Ale...sa sposoby zeby temu zaradzic wystarczy zeby nowy zestaw wazyl podobnie;) a kilka gramów mozna tez zebrac z tłoka
Ostatnio zmieniony 2012-10-10, 19:01 przez bayu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 416
Rejestracja: 2012-08-22, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: kiedyś - WSK 175 Kobuz z 1982
obecnie - Honda Transalp 650
Lokalizacja: Korsyka- Francja
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: szymon_wolebez » 2012-09-23, 20:48

Ja się na tym nie znam i nie mam jak tego sprawdzić w sensie wyważenia układu korbowego.
Więc czy robiąc taki MOD z wałem uwzględniasz to w usłudze i wyważasz odpowiednio.
Faktycznie należało by podesłać również sworzeń, tłok, pierścienie i zabezpieczenia.

Znaczy się, czy jesteś przygotowany na taką zabawę, bo to już trzeba mieć cierpliwość i więcej czasu.
Więc jak mogło by to wyglądać cenowo. Chętni by się pewnie znaleźli gdyby choć trochę w przybliżeniu wiedzieli ile taka usługa kosztuje. Bo w ciemno mało kto pewnie by się zadeklarował gdyż może okazać się, że koszt jest zbyt wysoki i w tej cenie można kupić dwa nowe wały albo dwa, trzy razy zregenerować solidnie fabryczny układ.

Brak informacji jak wypada eksploatacja takiego modu. Sam jestem ciekawy ale nie chcę na sobie eksperymentować ;D

Myślę nad wykonaniem normalnej regeneracji tylko z fabryczną korbą o ile da się dostać. Jedne wał mam ale czekam na kolejny silnik aby porównać który jest w lepszym stanie do regeneracji. Będę miał konkret to napisz co potrzebuję.

Matej
Administrator
Posty: 734
Rejestracja: 2012-01-18, 22:11
GG: 2507850
Moje maszyny: Wsk MR16 T
Wsk 125 Kos,
Wsk 175 kobuz,
Romet chart 211
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: Matej » 2012-09-23, 20:51

bayu, podaj do siebie nr telefonu

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-23, 21:05

szymon_wolebez pisze:Ja się na tym nie znam i nie mam jak tego sprawdzić w sensie wyważenia układu korbowego.
Więc czy robiąc taki MOD z wałem uwzględniasz to w usłudze i wyważasz odpowiednio.
Faktycznie należało by podesłać również sworzeń, tłok, pierścienie i zabezpieczenia.
Ale spokojnie, Przeciez napisalem ze jak układ ma taka sama wage lub bardzo podobna to niema potrzeby wyważać!!!!
narazie orietujemy sie w tym ile osób było by zainteresowanych zeby zbilansowac cene!!:) a juz moja głowa zeby to miało rece i nogi oraz odpowiednia wage!! prosze czytajcie ze zrozumieniem:) a o wszystkich ewentualnych odchyłkach was poinformuje, zadych swozni zabezpieczen nie potrzebuje, chyba ze ktos przy okazji chce zebym mu odchodził tlok i porobił podtoczenie czy owalizacje. to jesli bedzie czas to sie dogadamy.

Awatar użytkownika
mundy1
Posty: 358
Rejestracja: 2012-01-01, 22:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk B3, Mz Trophy 250
Lokalizacja: ostrow mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: mundy1 » 2012-09-24, 12:46

bayu, j sie dalej deklaruję. ALe Wg mnie nie taka prosta spr. Kazdy korbowod nawet jesli bedzie wazył podobnie (Sałek np w silnikach jednocylindrowch dopuszcza odchył ok 5g), to rozkład mas na korbie bedzie inny. Moment siła*ramie, korba calosciowo moze miec taka sama wage, ale ramie bedzie cięzsze i wywazenie sie zmienia .

Tak mysle jak to ominąć , to jesli by znac wartośc procentowa wywazenia oryginalnej korby , to mozna by wlozyc ciezszy korbowod, i poprostu go wywazyc pod ta sama wartośc procentową (poprzez zbieranie naddatku materiału na korbie).Jesli procentowo sie zgodzi , to jest ok..

Inna spr jest taka, ze poiwedzmy wal oryginalnie wywazali na 60%, kto powiedizal ze na 65 nie będzie lepiej (a juz napewno wywazyc by sie przydalo inaczej jak ktos podniesie obroty uzytkowe czyt, stuninguje silnik). Wiec to delikatna spr,
Sałekto rozwalil niby ten problem tak, ze pisal żeby montowac wal w silnik sprawdzic kulture pracy i w razie czego wyjac i wywazyc ponownie, metoda prob i bledów.....niezla grzebanina. ;)

CHyba ze masz mozliwosc wywazenie dynamicznego, wprawiasz wal korbowy w ruch na maszynie sprawdzasz bicia podczas pracy i załatwione..

No ale to tylko moje dywagacje , kolega ma napewno własne sposoby

bayu

Re: CENTROWANIE WAŁU WSK 175 REGENERACJA WAŁU

Post autor: bayu » 2012-09-24, 15:30

Dobrze ze dewagujesz:) ale niebardzo rozumie oci ci chodzi z tym rozkladem mas skoro korbowód ze sworzniem zakladamy ze wazy podobnie? czy chodzi ci oto ze glowka bedzie cięższa, od stopy? w stosunku do orginalnego korbowodu? gdzie ta różnica wagi bedzie inna a obydwa uklady beda warzyc tyle samo?

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości