Tulejki lag.

Usługi oferowane przez użytkowników, np. chromowanie, malowanie proszkowe, szkiełkowanie.
Awatar użytkownika
mundy1
Posty: 358
Rejestracja: 2012-01-01, 22:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk B3, Mz Trophy 250
Lokalizacja: ostrow mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: mundy1 » 2013-01-06, 17:27

ja pytam jak tam producent , czy aktualne :D

bayu

Re: Tulejki lag.

Post autor: bayu » 2013-01-06, 17:59

Dobrym materialem jest tez BORAMID czerwony, choc w zasadzie az za dobry na takie cos. Ma bardzo dobre parametry techniczne i wytrzymalosciowe, na temperature, zuzycie, jest tez samosmarujacy, wiec generalnie stosuje sie go tam gdzie smarowanie jest kiepskie lub go brak, ma lepszy wspolczynnik tarcia niz fosforobraz, i moze przenosic duze obciazenia. ale w lagach jest smarowanie wiec smialo mozna stosowac tam cos tanszego. Z obrobka takich tuleji jest faktycznie pewien problem w sesie np tolerancji cyz powstawaniu nadwymiaru po wcisnieciu o czym ktos juz ty wspominal ze po wcisnieciu na lagi zmienia sie wymiar zewnetrzyny i cieyko takie cos spasowac bez elementow w ktorych ma to pracowac, teoretycznie nalezalo by podac wymiar lag z dokladnoscia do 0,01mm aby potem uwyglednic wymiar zewnetrzny po wcisnieciu, i robiac sr, wewn na wcisk np 0,1mm nalerzy wymiar zewnetrzny zrobic mniejszy o ten wcisk, oraz zakladany luz. i powinno byc ok. ale najlepiej to miec golen i lage i dorabiac pod te elementy. co do toczenia to trzeba to skrawac tylko nozami z hssu, spiek jest zbyt tepy i gniecie lub wrecz topi material, kwestia materialu, im miekszy i bardziej plastyczny tym bardziej sie odksztalca i jest wrecz odpychany od noza przez co gozej utrzymac odpowiednia dokladnosc. tym bardziej gdy scianki sa cienkie. i toczyc tylko ostrym hssem.

Awatar użytkownika
mundy1
Posty: 358
Rejestracja: 2012-01-01, 22:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk B3, Mz Trophy 250
Lokalizacja: ostrow mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: mundy1 » 2013-01-07, 21:45

Nie lepiej zastosowac teflon? Ławiejszy wg mnie będzie w skrawaniu. Wytrzymalośc dobra. Scieralnośc na opowiednim poziomie. (wezmy pod uwage też to, ze zbyt twarda tuleja bedzie bardziej agresywna w stosunku do materiału z ktorym wspólpracuje.).

Ja bym sie nie bawił w pasowania , tylko zrobił tuleje z tolerancja, a potem kazdy po wcisnieciu do tokarza golenie i przetoczyć pod pasowanie. Najlepiej wtedy to wszytko wyjdzie.

aramis
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-27, 21:21
GG: 0
Moje maszyny: B1 `69
Lokalizacja: powiedzmy, że Będzin
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: aramis » 2013-01-07, 22:59

mundy1 pisze:Nie lepiej zastosowac teflon? Ławiejszy wg mnie będzie w skrawaniu. Wytrzymalośc dobra. Scieralnośc na opowiednim poziomie. (wezmy pod uwage też to, ze zbyt twarda tuleja bedzie bardziej agresywna w stosunku do materiału z ktorym wspólpracuje.).
Teflon (PTFE) raczej na takie tulejki nie spasuje, bo jest zbyt miękki - "wygniata" się. Spróbuj w poliamidowej/taramidowej tulejce zagnieść powierzchnię paznokciem - raczej rady nie da (no chyba że jesteś jakimś wolverine'm), a w teflonowej zrobisz to bez problemu.
mundy1 pisze:Ja bym sie nie bawił w pasowania , tylko zrobił tuleje z tolerancja, a potem kazdy po wcisnieciu do tokarza golenie i przetoczyć pod pasowanie. Najlepiej wtedy to wszytko wyjdzie.
A tu popieram w 100%.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: picek » 2013-01-17, 14:45

Wiem że wchodzę koledze w drogę - ale jak ktoś potrzebuje na szybko te tulejki to posiadam, wszystkie typy do wsk i shl.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: picek » 2013-01-22, 23:25

Podaje linka do aukcji tym którzy o to prosili
http://moto.allegro.pl/tulejki-lag-wsk-i2971343708.html
cena oczywiście dla forumowiczów inna.
proszę jedynie się przypomnieć i napisać kim jesteście na forum.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 106
Rejestracja: 2015-05-17, 14:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK- B1 & Trabant 601
Lokalizacja: Puławy,Lublin
Kontaktowanie:

Re: Tulejki lag.

Post autor: Student » 2015-11-16, 01:04

aktualne z tymi tulejami? potrzebuje do mojej b1

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości