Porządne pierścienie do WSK 125

Usługi oferowane przez użytkowników, np. chromowanie, malowanie proszkowe, szkiełkowanie.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Porządne pierścienie do WSK 125

Post autor: Alien » 2015-10-14, 23:53

Hej,

odkąd zacząłem zajmować się tłokami AK20 do 125 zauważyłem jak bardzo trudno jest dostać porzadny pierścień do tego wynalazku. Szok! Z oryginalnej produkcji udało mi się zdobyć jedynie nominały oraz R1. Co do reszty nadwymiarów zdecydowałem się na dorobienie większej serii z myślą zrobieniu zestawu dla Alienów 125 z AK20.

Pierwsze komplety pierścieni z tego tematu miały zamek półokrągły, teraz wszystko robię na prostokątnym wg. oryginału.

Cena: 35zł/kpl niezależnie od nadwymiaru

N - oryginał Prima
R1 - oryginał Prima
R2 - dorabiane żeliwo Mahle
R3 - dorabiane żeliwo Mahle
R4 - dorabiane żeliwo Mahle


foto: oryginały z Primy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Porządne pierścienie do WSK 125

Post autor: Alien » 2016-02-05, 23:38

Pierścienie są w stałej sprzedaży. Z R2 zostało już tylko kilka kompletów.

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Porządne pierścienie do WSK 125

Post autor: franq87 » 2016-02-06, 13:56

Dlaczego zleciłeś wykonanie pierścieni na zamek kwadratowy, skoro są one dedykowane do twoich tłoków a te mają okrągły kołek jako blokadę przeciw obracaniu się pierścienia? Do tego te pierścienie wyglądają na nieprawidłowo zahartowane są za twarde przy ściskaniu ,dobry pierścień powinien się dwukrotnie łatwiej składać niż rozprężać. Porównaj z oryginalnymi.

Laczek
Posty: 73
Rejestracja: 2016-01-23, 13:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Porządne pierścienie do WSK 125

Post autor: Laczek » 2016-02-06, 15:01

Ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości tych pierścieni?

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Porządne pierścienie do WSK 125

Post autor: Alien » 2016-02-06, 18:21

franq87 pisze:Dlaczego zleciłeś wykonanie pierścieni na zamek kwadratowy, skoro są one dedykowane do twoich tłoków a te mają okrągły kołek jako blokadę przeciw obracaniu się pierścienia? Do tego te pierścienie wyglądają na nieprawidłowo zahartowane są za twarde przy ściskaniu ,dobry pierścień powinien się dwukrotnie łatwiej składać niż rozprężać. Porównaj z oryginalnymi.
Ano dlatego, że w krótkim czasie zauważyłem że to jest dupiane rozwiązanie i odesłałem całą reszte któa mi została do przerobienia pod prostokątny. Pierścienie zawsze wymagają dopasowania pod wyszlifowaną tuleje, chodzi o luz na zamku. W przypadku zamka półokrągłego z uwagi na geometrie koła po szlifowaniu zamka geometria kołowa się zaburza i pomimo tego ze luz jest teoretycznie prawidłowy w niektóych przypadkach nie pasuje to do kołka. Dzieje się to u osób gdzie przy początkowej przymiarce luz jest zerowy i trzeba dużo podszlifować. Przy prostokątnym ustalanie luzu nie zaburzy głębokości rowka. Wszystkie moje pierścienie są teraz robione pod prostokąny wg. oryginalnych wymiarów i w ten sposób mam zamiar to kontynuować. Co do blokady przeciw obracaniu - nie ma to żadnego znaczenia że prostokątny zarys blokuje się o kołowy. To jest mechaniczny stop a nie złożenie kształtowe które miało by przenoscić jakieś obciązenia.

Temat pochodny, na temat moich pierścieni -> http://www.wueska.pl/viewtopic.php?f=12 ... 09#p609709

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości