Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Usługi oferowane przez użytkowników, np. chromowanie, malowanie proszkowe, szkiełkowanie.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-03, 22:51

Witam

Nie chciałem zapeszać ale dziś odebrałem prototyp tylnej blachy do Dudka, Bąka. Grubośc blachy, wytłoczenia, masa jak w oryginale, malowanie proszkowe. Dostępna 1 sztuka na chwile obecną, czekam na przód. Oto efekt oceńcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: picek » 2017-05-03, 23:21

zdajesz sobie sprawę że za 2 tygodnie będę i ja miał ten element.
będziemy się bili cenowo-

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-03, 23:24

Narazie to 1 element. Czy będzie więcej zależy. Co do zdawania sprawy nie wiem co kto ma i co będzie miał robię swoje

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: Savier » 2017-05-04, 10:23

Jaka jest planowana cena?

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: Skinder » 2017-05-04, 10:34

picek pisze:
2017-05-03, 23:21
zdajesz sobie sprawę że za 2 tygodnie będę i ja miał ten element.
będziemy się bili cenowo-
To już nie musisz dorabiać skoro jest, zawsze to jakaś oszczędność czasu, można zająć się czymś innym.

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-04, 10:40

Musze podliczyć... niebawem napisze za ten egzemplarz coś koło 200 zł bo to jedna sztuka. Ale jeśli zrobią więcej to chciałem od blachy dla forum maks na 100 zł zjechać.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: daroohd » 2017-05-04, 19:34

:shock: :shock: :shock: :ok: Rewelacja skończą się już ceny kanap z kosmosu. Tyle ze za swojego bąka to przepłaciłem teraz taniej złoże bąka ze zwykłej WSK i ;)...bo teraz masz wszystkie potrzebne części.
Gratulacje...

Awatar użytkownika
tango360
Posty: 154
Rejestracja: 2015-06-04, 13:50
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: tango360 » 2017-05-04, 21:04

Mi kolega za tą blache napisał 300zł. :/

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-04, 21:46

Sorry pomyliłem się wpisując. Rzeczywiście wpisałem 300 ale miało by 200

Awatar użytkownika
wkzarci
Moderator
Posty: 581
Rejestracja: 2012-12-22, 13:29
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 itp, itd.
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: wkzarci » 2017-05-06, 08:39

Skinder pisze:
2017-05-04, 10:34
picek pisze:
2017-05-03, 23:21
zdajesz sobie sprawę że za 2 tygodnie będę i ja miał ten element.
będziemy się bili cenowo-
To już nie musisz dorabiać skoro jest, zawsze to jakaś oszczędność czasu, można zająć się czymś innym.
Gdy już masz gotową formę która dużo kosztuje. Rzucić w kąt i zająć się czymś innym? no brawo!

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: Skinder » 2017-05-06, 11:56

Ktoś tu chyba nie wyłapał ironii. Tak czytam te posty o replikach czasami i z jednej strony się ciesze, że coraz więcej gratów idzie kupić nowych i nie trzeba pudrować starego gówna albo szukać po aukcjach. Ale z drugiej strony mam wrażenie, że jedna osoba na wszystko chce mieć monopol, co by ktoś nie dorobił to Picek zawsze ma mieć formę za 2 tygodnie. No ja tam nie mam zdolności przewidywania przyszłości, ale nikt nic nie patentuje i formę do takiej blachy możne dorobić sobie każdy i to w 7 egzemplarzach i tłuc nawet po 30zł albo nawet rozdawać za darmo, jak ktoś tak sobie umyśli. Ale generalnie fajnie, ekstra, będzie z czego wybierać ;) Tylko nie napinajcie się jak chłopaki od CDI. Zróbcie lepiej porządne ośki w końcu do kół tylnych, bo oryginalne to kaszana.

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-06, 12:03

@Skinder ośki już mam, są w ocynku i niebawem w sprzedaży. Co do dyskusji podobnej do Audio i Saviera to nie zamierzam brać w czymś takim udziału. Robie swoje to co mi jest potrzebne. A poza tym forum to nie miejsce do prowadzenia jakiś bezsensownych przepychanek. "To, że ktoś ma jedną piekarnie musi oznaczać, że tylko on ma przyzwolenie na sprzedaż chleba w całej Polsce?" Takie małe porównanie.
Ostatnio zmieniony 2017-05-06, 17:17 przez irena41, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: daroohd » 2017-05-06, 15:56

Dla mnie każdy jak będzie chciał kupić to sam zdecyduje od kogo i za ile i jakie wykonanie.
Blachy nie widziałem ale inne rzeczy od kolegi "Irena41" są solidnie wykonanie nie są drogie i szybko są na miejscu kontakt też super. Pierwsze zakupy robiłem u niego przez neta potem wyszło ze jest na forum.
U kolegi z forum "Picka" też robiłem zakupy jak się komuś nie spieszy i ma czas poczekać nawet i 3 miesiace ale ma rzecz od "Picka" szacunek dla niego ze sam opracował tyle form i wprowadził do obrotu masę rzeczy już dawno nie dostępnych ale Kolega "Irena41" też odwalił kawał dobrej roboty..i wprowadził do obrotu towary też już deficytowe i ma plany na więcej :ok: .. Zresztą jak patrze na swojego lelka i te koła to aż lepiej... :cwaniak:

klakier665
Posty: 232
Rejestracja: 2012-04-13, 20:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK GIL 79'
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: klakier665 » 2017-05-06, 16:40

Ja jestem zwolennikiem konkurencji bo jak ktoś ma Monopol na jakąś część to sam nie wie ile cenić a im bardziej komuś zależy tym bardziej trzeba prosić. Przykład gumy z wąsem: picek miał ale albo nie chciał sprzedać albo chciał mega kase bo tylko on je miał. Teraz jest kilka do wyboru za max 100 i nie trzeba się prosić.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: picek » 2017-05-07, 18:37

no wałąsnie
to dzięki wam koledzy wprowadzam nowe elementy, korzystam z waszej wiedzy i chętnie rozmawiam o problemach.
np katedra i wszystkie pokrowce są od roku zrobione- kilkanaście osób kupiło w zeszłym roku, po problemach z materiałem wycofałem się z produkcją do czasu aż będę miał możliwość sprzedać wam coś w jakości która was zadowoli.
kolega irena jest moim starym kolegą który odemnie kupował większość rzeczy które teraz sprzedaje bo sam osobiście nic nie robi, no może instalacje elektryczne. każdy ma prawo coś robić i oczywiście szanuje go za to ze chce coś zrobić, ale czemu nie zrobi nikto odlewów karterów, cylindra, i wielu innych rzeczy tylko powiela moje projekty.
chce chłopak to niech sobie zarobi, nie jestem pewien czy w detalu będzie to korzystniej dla klientów. bo wydawać by się mogło że skoro jest konkurencja to bedzie taniej.
ja rozmawiając z wami i podejmując się opracowania danej części słowa dotrzymuje zawsze bez względy na cene. np zrobiłem 8 form z których zrobiłem po jednej sztuce elementów bo obiecałem. tak samo sprawa dotyczy się wszystkiego innego co się podjąłem. nie ukrywam że na niektóre rzeczy czekali odbiorcy nawet 2 lata. tak dwa lata. ale są.
np są ramki lamp przednich wykonane zgodnie z oryginałem poza jednym małym szczegółem i do dzisiaj nie są wprowadzone do sprzedaży bo mnie denerwuje że nie mogę sobie poradzić z tym problemem. kazdy pokrowiec jest opracowany ale cóż z tego że mam problem z materiałem. nie wprowadziłem do produkcji masowej.
wczoraj widziałem kierunki sprzedawane przez kolege irena które są robione na wyoblarce, są spawane i gwinty na nakrętka spawaną od środka. przepraszam was koledzy ale takiej fuszerki wam nie sprzedam.
ja kierunki zeskanowałem w 3d zrobiłem projekt formy, zrobiłem matryce, zrobiłem zgrzewarkę stanąłem na zrobieniu oryginalnie gwintu (nie bedę pisał tu co to za technologia bo kolega irena nie ma o tym pojęcia) dlatego mojej bańki nie ma. ale bedzie za chwilę. będzie bo wydałem 5 tys na formę. na wszystkie pokrowce i na inne projekty wydałem kolejne pieniądze.
tyle że to są pieniądze ludzi którzy dali mi zarobić na innyc elementach, którzy czasami musieli coś zareklamować i przede wszystkim którzy czekali na wysyłkę nawet 3 miesiące. to właśnie dzięki wam koledzy jest dzisiaj możliwość zakupu wielu części do WSK.
na wiem że coś mogło być tańsze -tak jak gumy z wąsem które były sprzedawane po 100zł dla forumowiczów a 140zł dla innych. ale wiele osób postanowiło tym handlować i zarabiał więcej niż ja. a teraz są po 80zł. ja lubię tworzyć nowe rzeczy nie lubie zajmować się handlem więc takie projekty jak boczki, siedziska błotniki , baki do wsk są przez mnie opracowywane. niestety aby zrobić siedzisko do wsk trzeba prasę 200tonową a taka kosztuje przynajmniej 25tyś. i właśnie dlatego tego nie ma jeszcze. bo mogę zlecić firmie zewnętrznej ale za naciśniecie przycisku bedą chcieli 15zł.
chyba się zagalopowałem w tym wyjaśnianiu.
podsumowując - każdy klient ma prawo wymagać towaru wartościowego, pasującego. czasami ktoś chce coś na sztukę i też z byle czego jest zadowolony. ale mnie nie satysfakcjonuje zrobienie czegoś na sztukę i staram się robić coś co wytrzymałościowo i estetycznie zadowoli prawie każdego. a różnice w szczegółach elementów są robione celowo aby nikt nie sprzedawał moich elementów jako oryginał.
jak dotąd każdą reklamacje uwzględniłem
i dzięki podpowiedziom forumowiczów wiele rzeczy uwzględniam i podejmuje się produkcji rzeczy których nikt inny nie chce się podjąć.
są osoby z tego forum które mają wgląd do moich prac i technologi na bieżąco ale na szczęście dla mnie nie zrobiły mi nigdy konkurencji. nie wincie mnie ze czuje złość gdy mój kolega od kilku lat któremu wiele rzeczy zrobiłem który kupował rzeczy odemnie po to by je dorobić, któremu tłumaczyłem czesto jak ma to działać robi mi konkurencje. jeszcze gdyby to robił sam osobiście to bym sie uśmiechnął i pomyślał że przynajmniej go czegoś nauczyłem. ale skoro wszystko zleca innym i sam niewiele potrafi zrobić bo handel jest najważniejszy.
szanuje forumowiczów z tego forum tak jak i z forum shlki, i jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony w jakikolwiek sposób niech napisze. zawsze się staram by forumowicze zapłacili jak naj mniej.
nie jest problemem że ktoś zrobił mi konkurencje tylko to że zrobił mi ją kolega. fajny chłopak ma fajną kobitę ale może dlatego ze jest młody mało się zastanawia.

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-07, 19:56

Powiem tak kolego: Nie oceniaj, że czegoś nie potrafię i czy zlecam bo nic o mnie nie wiesz... (nikogo z butami do mojego prywatnego życia nie wpuszczam). Znamy się tylko ze zlecanych przeze mnie napraw w postaci malowania akryl, piaskowania, chromowania (te usługi sam zlecasz z tego co mówiłeś). Co do fuszerki nie chcesz abym pokazał Twoją instalacje do Dudka, którą zakupiłem od Ciebie ponad rok temu bo to był by HIT. Jak pisałem w prywatnym mailu wiele potrafię ale nie zamierzam pisać elaboratów bo nie po to jest forum. Co do powielania to kupowałem od Ciebie tuleje wahacza WSK, 1 x "instalacje" Dudek (1,5 metra kabla 5 żyłowego do betoniarki), 2 manetki do WSK i śrubę tłumnika --- to jest to wiele rzeczy??? (nigdy w towar u Ciebie się nie zaopatrywałem) reszta rzeczy na którym nasza współpraca polegała to piaskowanie, malowanie, chromowanie, naprawa ramy także nic powielone nie zostało. A wypisujesz takie rzeczy, że chyba każdy element mam od Ciebie i od razu go kopiuje. BZDURA I ŁGANIE. Otóż mam sporo motocykli z których sam sobie mogę wymiarować detale oraz zrobić projekt w Cad (to jak najbardziej zapewniam potrafię). Na warsztat swój również nie narzekam. Mam nadzieje, że zwrócisz moje pozostałe elementy (ramy, kartery i inną drobnice o której napisałem) i znowu nie będę musiał się ich domagać. Co do wglądu w Twoje technologie nie mam ani nie miałem żadnego wglądu sam doskonale wiesz że nigdy niczego nie widziałem. Nie chce wytaczać żadnych dział bo nie potrzebna jest tu kolejna dyskusja. Niedługo pojawią się kolejne elementy i z góry zaznaczam, że nie są powielone bo nawet jeszcze ich nie ma :)
Licze na wywiązanie się z Twojej strony bo ja się wywiązałem i skoro uważasz, że robię Ci konkurencje to musimy zakończyć tą znajomość po to aby nie było żadnych podstaw do bezprawnego i bezpodstawnego oskarżania mojej osoby o cokolwiek... Chyba wszystko w temacie. Dalsza dyskusja w temacie nie będzie z mojej strony kontynuowana bo to dziecinada. Niech każdy robi swoje, rynek zweryfikuje. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: daroohd » 2017-05-07, 21:46

Witam, dziwi mnie takie zachowanie kolega "Irena41" nie musiał na pewno podbierać od ciebie rzeczy do zrobienia bo robi kopie części do WSK i i oryginalne części służą mu za wzór. Ja powiem tak jako pierwszy zrobił seryjna produkcje tarcz kotwicznych i części do Dudka, bąka instalacji i innych potrzebnych części inni pisali ze już robią a on zrobił i ma. Wiadomo ze nie każdy jak pisałeś posiada mega zakład ślusarski z prasami cudami itd, ty nie chcesz dać zarobić zakładowi za odciśniecie blachy 15 zł a on da i sprzeda gotową pomalowana jak napisał dla kolegów z forum za 100 zł to zarobi tyle co nic bo musi dać zarobić za odciśniecie, pomalowanie i blachę. Tak samo z kanapami nie tak dawno ok miesiąca czasu jak rozmawialiśmy o częściach jakich jeszcze brakuje do motocykli w sprzedaży i w rozmowie wyszło ze pasowało by jak już ma kanapy do bąka dudka zrobić do lelka ale nie miał ładnego wzoru wiec wysłałem mu swoja i co po miesiącu już są na sprzedaż gotowe wyroby w cenie jaka chce tapicer za poreperowanie pokrowca. Plany ma jeszcze ambitne niebawem wprowadzi jeszcze kilka rzeczy ale lepiej niech nic nie pisze tylko wystawia na allegro bo znów ktoś powie ze mu ukradł pomysł, i nie ma co mu truć i obrzydzać roboty bo jeszcze się przeżuci na MZ tki albo ruskie i my w WSK ami zostaniemy w ....
Ja złego słowa nie powiem jak coś chcesz to zamawiasz i za parę dni masz w domu .
Co do jego instalacji ostatnio zakładałem w WFM szwagra i jest luxus wszystko pasuje schemat też solidne wykonanie itd.\, wiec wiem ze jego części pasują jak lala.
Obrazek

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: picek » 2017-05-21, 11:45

zawsze wywiązuje się z powierzonych prac (czesto to długo trwa ale wszystko co obiecuje robie)
co do instalacji do dudka to masz pamięć wybiórczą bo to nie było rok temu a 2 i pół roku i ja nigdy nie robiłem instalacji na sprzedaż. Przyjechałeś i poprosiłeś mnie o instalacje a ja dałem ci niedokończoną (bez zaciśniętych konektorków) od swojego motocykla który wtedy robiłem. A co jest w twojej instalacji innego (bo w mojej były przewody włożone do gumowych osłon i konektorki do zaciśniecia) Przewód nie jest z betoniarki bo tam najczęściej jest 4 żyły tylko zgodny kolorystycznie co do oryginalnej instalacji.
A to czy masz warsztat czy nie to może zrób zdjęcie swojego- tylko nie rafała lub innego kolegi.
Wszystko co masz z tworzywa wzory miałeś odemnie, ośki, tuleje stalowe. nawet widzę że jeszcze masz gumy na sprzedaż co brałeś ode mnie.
tyle jest rzeczy których jeszcze nie ma.
każdy kto zemną kiedyś rozmawiał o dorabianiu części wie że zasada była prosta - wy dajeci mi zarobić a ja się biorę za rzeczy które często są nie opłacalne do zrobienia. jak się zaczniemy powielać to nowe projekty bedą wchodziły dużo później. i boczki plastikowe bedą musiały poczekać jeszcze.

Awatar użytkownika
irena41
Posty: 290
Rejestracja: 2015-01-02, 21:41
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Dudek, Bąk, pare innych, Junak M10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: irena41 » 2017-05-21, 13:30

Tak tak wszystko mam od Ciebie. Czekam tylko na moje ramy i inne graty. A co do warsztatu to odpowiednie osoby widziały a ja nie mam obowiązku meldowania się zdjęciami co mam :) czekam na termin odbioru bo brak odzewu na mailu. Pozdrawiam

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Blachy siedzenia Dudek, Bąk - replika

Post autor: picek » 2017-05-21, 14:28

weź przeczytaj sobie tego maila co napisałeś do mnie (tam o czerwcu co piszesz) i nie gadaj że nie ma odzewu.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości