Maturzyści łączcie sie..

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: Alien » 2008-05-14, 17:11

apollan pisze:Mi dobrze poszło. A wam?
No w miarę ale mogło być lepiej :-/ z tego co sprawdzałem na CKE to będę miał w granicach 76-80%. Narzekać nie mogę, ale podejrzewam że średnie wyniki będą raczej wysokie - ta matura jakoś specjalnie trudna nie była. Wyłożyłem się na tym teoretycznie prostym zadaniu z parabola i odległością od punktu F(0,2) oraz nie wpadłem jak policzyć wartość najmniejsza wartość tej funkcji z logarytmem. A Ty na ile wyceniasz swoja prace? :-)

Awatar użytkownika
apollan
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-15, 19:58
GG: 0
Lokalizacja: Bytom / Lubliniec
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: apollan » 2008-05-14, 17:55

Ja swoją "wyceniam" na 70- 78 % . Też nie wiedziałem jak policzyć wartość minimalną tej funkcji.
Mr01 Ryś.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: Alien » 2008-05-14, 21:25

apollan pisze:Ja swoją "wyceniam" na 70- 78 % . Też nie wiedziałem jak policzyć wartość minimalną tej funkcji.
No to nieźle ;-) 70% w górę to już porządny wynik...A jak u Ciebie pisali inni? Tez im tak dobrze poszło? PS. gdzie się wybierasz na studia? :-)

Awatar użytkownika
apollan
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-15, 19:58
GG: 0
Lokalizacja: Bytom / Lubliniec
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: apollan » 2008-05-15, 09:28

Moi koledzy też byli zadowoleni, choć bardzo dużo głosów słyszałem (z innych klas), że jednak było za trudne :shock: . A mam zamiar studiować na Politechnice Śląskiej Informatykę lub Automatykę i Robotykę lub Budownictwo. Się zobaczy. A Ty na co się wybierasz?
Mr01 Ryś.

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: ŻbiKu » 2008-05-15, 12:22

Dla wszystkich rozszerzeńców z matmy:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=496764

Nie dość, że CKE nie zna treści "Lalki" to jeszcze nie znają matmy, skandal nic innego.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: Alien » 2008-05-15, 18:33

Nie dość, że CKE nie zna treści "Lalki" to jeszcze nie znają matmy, skandal nic innego.
Mnie już to śmieszy...dopiero jak jakiś publicysta i profesor nie zdał matury z polskiego to dopiero ludzie zauważyli jak durny jest system oceniania tej matury. Klucz z polskiego to jest kabaret, podniosła sie wrzawa, ale i tak my(tegoroczni maturzyści) musieliśmy przejść przez to gów** ! Pisałem polski podstawowy a przyszło mi analizować wiersz Tetmajera który jest przerabiany tylko w klasach rozszerzonych. Nie wspomnę o wypowiedzi pisemnej na rozszerzonym angielskim - tam nie chodzi o treść tylko o zaawansowane struktury i słowa - w szkole uczyliśmy sie upychać dosłownie na chama takie zwroty tylko po to żeby szanowny pan egzaminator był zadowolony. Cieszę się ze zakończyłem karierę w szkole. Na uczelniach wyższych nie ma takich paranoi.

Ale współczuje 6-latkom których teraz ministerstwo chce wysłać do szkoły! I młodzieży w gimnazjum której wycieli z programu nauczania proporcjonalność prostą (!!!) , mimo ze potrzeba jej do podstaw fizyki, także w gimnazjum. Pod względem systemu edukacji młodzież w Polsce ma naprawdę przeje****. Później rosną wykształceni ze zrytą psychiką :-/
A Ty na co się wybierasz?
Mechanika i Budowa Maszyn na AGH - będzie dobrze ;-)

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: wueskajarka » 2008-06-30, 15:11

Onet.pl podaje
"Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że w tym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 415 tysięcy osób. Tegorocznych absolwentów było 398 tysięcy. Świadectwo dojrzałości uzyskało 79 procent maturzystów.
Najlepiej wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących, gdzie maturę zdało blisko 90 procent uczniów. Najgorzej egzamin wypadł w technikach uzupełniających, gdzie maturę zdało zaledwie 32 procent absolwentów.
Gdyby w tym roku obowiązywała amnestia maturalna, to zdawalność wyniosłaby blisko 90 procent. Z egzaminem maturalnym najlepiej poradzili sobie uczniowie z Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Najgorzej egzamin wypadł w województwach lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim.
Zdecydowana większość maturzystów wybierała egzamin na poziomie podstawowym, a najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym była geografia."

Coś słabo, szczególnie na "mojej" zachodniej stronie PL :cry:
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: Stary » 2008-06-30, 18:31

Hehehe kurde ... matura ... kiedy to było :P Niech was nie zmyli mój rocznik - pisałem wcześniej ;-)
Teraz jak tak patrze na te zadania to wydają mi się tak śmiesznie proste, że aż mnie zatyka jak ja mogłem mieć z tym kiedyś chociaż najmniejsze problemy :lol: Zobaczycie z perspektywy kilku lat ( Ci którzy pójdą na matme, uczelnie techniczne, zaawansowane finanse ) że to wszystko było proste ;)

Swoją drogą - kto się wybiera do Krakowa? (Alien ;-) )

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Maturzyści łączcie sie..

Post autor: Alien » 2008-07-01, 02:10

Swoją drogą - kto się wybiera do Krakowa? (Alien ;-) )
No proste że ja..AGH czeka :-) chociaż można powiedziec ze nigdzie sie nie wybieram bo w Krakowie żyję od paru ładnych lat - u siebie w mieścinie to właściwie tylko sypiam :lol:
A Ty Stary co/gdzie studiujesz?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości