Wasze przygody z Policją ;p

czyli rozmowy o wszystkim
SHLnik
Posty: 198
Rejestracja: 2010-07-25, 15:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: SHLnik » 2010-08-08, 12:14

Ja SHL jeżdżę bez prawka zarejestrowana oc przegląd wszystko ład z kaskiem czasami bez.I gdy bym zobaczył policję to bym nawet nie MYŚLAŁ o ucieczce.Za bardzo co niektórzy przesadzają że uciekają.Pomyśl jesteś policjantem jedziesz sobie po rewirach a tu nagle ktoś zaczyna uciekać na twój widok.I co sobie ten policjant pomyśli?Że jest pijany,motocykl kradziony lub go ukradł albo jest przestępco.Lepiej jechać sobie spokojnie nie zwracać na nich uwagi jak zatrzymają to podejrzewam że żadnego mandatu nie będzie TYLKO trzeba być trzeźwym.Moim zdaniem bardziej będą chcieli zatrzymać kogoś na ścigaczu niż na wsk i tego typu.Po pierwsze że wsk uciekniesz pole las a ścigiem jesteś udupiony.

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: PrzeMOC » 2010-08-08, 12:29

a ja myślę, że nie masz żadnego doświadczenia z naszymi stróżami prawa, szczególnie na wsiach :roll:
Twoje teorie są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Akurat na wuesce miałby jechać złodziej czy przestępca? :lol:
Otóż nie... jest to potencjalny kandydat do nabicia wykroczenia lub zarobienia czegoś w łape. Bo w końcu spotkać wueske sprawną, zarejestrowaną, kierowcę z prawkiem i kaskiem to rzadkość... Teraz przyjmują coraz głupszych do policji, bo głupi przynajmniej statystyki dobre zrobi i mówię to z całą odpowiedzialnością, bo coś na ten temat wiem. Spotkać fajnych policjantów to rzadkość.
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: jarek_moto » 2010-08-08, 19:12

Szczególnie jak wspomniałeś młodzikom w niebieskich barwach się w główkach miesza, potrafią kolegów z jednego podwórka czy wioski uwalić.

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: Karlicek » 2010-08-08, 20:34

Racja, zaraz przypomina mi się sytuacja sprzed 5 lat. Wybieraliśmy się z kolegą Komarami na przejażdżkę, z tym że "rejs" zaczynaliśmy zawsze od polnej drogi na obrzeżu miasta, a od domu (jakieś 500m) pchaliśmy maszyny. I właśnie podczas pchania, przejechał obok nas radiowóz - niby nic, ale obaj w jednym momencie zrobiliśmy w tył zwrot. Oczywiście nie mogło to być nie zauważone przez panów policjantów, i podjechali do nas. Kartę motorowerową i papiery wprawdzie miałem, ale ubezpieczenie nie opłacane kilkanaście lat, kolega w podobnej sytuacji. Skończyło się na spisaniu i spuszczeniu powietrza z opon, jednak do dziś pozostał mi niesmak. Jeden z policjantów był wyjątkowo nie miły, i chyba miał potrzeba wyżycia się, bo tylko przekleństw tak krótkim czasie to chyba jeszcze nie słyszałem.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

SHLnik
Posty: 198
Rejestracja: 2010-07-25, 15:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: SHLnik » 2010-08-08, 23:01

Dałem tylko do przykładu o złodzieju czy przestępcy.Wiadomo nie teraz ale x lat temu takie motocykle były kradzione.A dlaczego moje teorie są oderwane od rzeczywistości?Różnie bywa.Pies jest psem i psem będzie i może udupić każdego np.gdy ktoś wraca późno do domu bo już dla niego będzie to podejrzane.Ale od złapania kogoś po pijaku czy wypisaniu mandatu nie dostanie za to awansu a nawet żadnej premii.Dostanie gdy wywęszy jakikolwiek przemyt,handel bronią narkotykami itp.Dla policjanta jakiś motórzysta to pikuś mają inne problemy.Ja dopóki nie skończę prawa jazdy i tak będę jeździł ważne żeby był sprawny techniczne ważne oc i kierowca trzeźwy.

Awatar użytkownika
wskmaniak
Posty: 143
Rejestracja: 2008-04-11, 20:36
GG: 12695501
Moje maszyny: WSK M06 B3 KOS i WSK M21W2
CZ350
Lokalizacja: Brzesko
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: wskmaniak » 2010-08-09, 11:21

Pewnej słonecznej niedzieli wybrałem sie z kilkoma kolegami na motorach nad wode. Ja na wuesce 175 a trzech innych kolegów na wsk 125. Gdy wracalismy zatrzymałem sie by przeprowadzic wsk przez droge(brak papierów ;-) ). Nagle podjechała policja,musze dodac że stałem wtedy w miejscu i bardzo nie ładnie Pan policjant "poprosił" mnie o okazanie prawa jazdy i dokumentów motocykla,nie miałem innego wyjscia i odmówiłem. Pan policjant straszył mnie ale nie miał podstaw na sprawdzenie dokumentów gdyż motocykl stał w miejscu i nie był uruchomiony. Nareszcie dał sobie siana a na koniec powiedział że będą tu często patrolowac i złapią mnie na gorącym uczynku :D
UNIA TARNÓW

SHLnik
Posty: 198
Rejestracja: 2010-07-25, 15:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: SHLnik » 2010-08-10, 10:12

To macie dziwnych tych policjantów.Wczoraj kolega jechał komarem ok 21 i tylko się popatrzyli a oczywiście motorower goły.

Awatar użytkownika
Daniel22
Posty: 232
Rejestracja: 2010-09-21, 17:43
GG: 6183789
Moje maszyny: WSK 125/1983
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: Daniel22 » 2010-09-22, 12:15

Ciekawe macie przygody.Mnie też najprawdopodobniej jakieś czekają,gdyż trafiła się jakaś okazja na WSK z OC i papierami,jednak mi brak kategorii A1 ;) A wiadomo,za brak kategorii mandat 300zł.

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: PrzeMOC » 2010-09-23, 01:31

gwoli wyjaśnienia: jeśli nie masz żadnej kategorii to mandat 500zł, a jeśli masz B, a nie masz A/A1 to dopiero 300zł :)

jeśli masz 18lat skończone i trafiła Ci się WSK opłacona i w stanie nadającym się na publiczne drogi to odłóż trochę, przeczekaj (teraz to nie problem bo sezon się już kończy) i zrób prawko na A, bo naprawdę warto delektować się samą jazdą, nie zważać na mundurowych i przejmować się jedynie nieoczekiwanymi usterkami technicznymi :D
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

Awatar użytkownika
Daniel22
Posty: 232
Rejestracja: 2010-09-21, 17:43
GG: 6183789
Moje maszyny: WSK 125/1983
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Re: Wasze przygody z Policją ;p

Post autor: Daniel22 » 2010-09-23, 14:52

Zgadzam się,z tym,że teraz kończę dopiero kategorię B,jeszcze czeka mnie egzamin.Ale może do wiosny uda się uskładać na prawko.Problem w tym,że wueskę muszę wziąć szybko bo w takiej cenie zaraz trafi do łebka celem przerobienia na crossa :/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości