Ubezpieczenie OC motocykla WSK

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie OC motocykla WSK

Post autor: czankete » 2017-12-30, 10:07

BikerDS pisze:
2017-12-30, 09:25
Właśnie jestem po rozmowie z konsultantem PZU. Według niego mogę nie płacić za OC w przypadku, gdy pojazd ma 40 lat, ale nie obyło się bez powoływania się na zapisy mówiące o pojeździe historycznym :). Czekam jeszcze na wycenę ile kosztowałoby ubezpieczenie na kilka miesięcy.

Mam jednak zagwozdkę, bo powiedział mi również, że w tym przypadku nie mogę zrezygnować z OC tylko musze poczekac na koniec trwania umowy OC, a wtedy mam dostarczyć oświadczenie, że pojazd ma 40 lat i nie korzystam z niego. Wydaje mi sie to nonsensem. Ma ktoś info potwierdzone, że nie mogę w połowie roku wypowiedzieć ? Jak będę miał więcej info - dam znać.

Edit:
Co do zerwania umowy w trakcie jego trwania:

https://www.capri.pl/forum/541416
...tak - jest dokładnie jak opisałeś - czyli przed upływem terminu obowiązywania umowy zawarcia OC wysyłasz, a najlepiej osobiście za potwierdzeniem w siedzibie danego ubezpieczyciela - składasz pisemne wypowiedzenie i tak naprawdę w jego treści nie ma obowiązku zamieszczać oświadczenia, że pojazd nie będzie w ruchu. Po prostu składasz wypowiedzenie i tyle. Nie martw się ufg nie upomni się bo w danych w systemie będzie miał informację ile lat ma Twój pojazd. Oczywiście może wysłać Ci zapytanie ale tego nie zrobi ;-)

....jeżeli natomiast chodzi o wypowiedzenie umowy w połowie jej trwania czy też miesiąc + jeden dzień przed w omawianym przez nas konkretnie przypadku to nie ma takiej możliwości - tu obowiązują nas takie same zasady jak przy zawieraniu umów na OC pojazdów nie historycznych. Czyli najprościej tłumacząc nie możesz w połowie roku rozwiązać umowy OC z np firmą X po to by się przenieść do firmy Y i mieć OC następne pół roku (swoją drogą nie wiem tylko czy jest sens kombinacji w tym kierunku, ponieważ za OC swojej 48 letniej 125-tki ostatnio zapłaciłem za rok 21zł),

...dodam, że w swoim przypadku z racji wyjazdu za granicę raz wypowiadałem w takim przypadku umowę z wyprzedzeniem prawie czterech miesięcy i prawda jest taka, że ubezpieczyciel nie może odmówić Ci przyjęcia wypowiedzenia :P

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie OC motocykla WSK

Post autor: jjaworskyy » 2017-12-30, 11:05

Nie można wypowiedzieć umowy? A jak kupuje samochód i ma oc w firmie x a ja chce się przenieść do firmy y to mam prawo wypowiedzieć umowę z miesięcznym pozostaniem w firmie x. Chyba że to wypowiedzenie dotyczy przy zakupie pojazdu

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie OC motocykla WSK

Post autor: BikerDS » 2017-12-30, 13:33

Ja za WSK 125 zapłaciłem 150 zł mając 65% zniżek, a za MZ 250 190 zł więc sens jest :) Wszystko w PZU Pojazdy na blachach białych. Dodatkowo dowiedziałem się przed chwilą, że jeśli zgłoszę się w siedzibie PZU, by obliczyć składkę za WSK np. na pół roku z automatu prócz tych 65% dostanę kolejne 70% zniżki. Na oba pojazdy. Nie jest to związane z zapisaniem się do Automobil Klubu.

W przypadku MZ zwyczajnie zrezygnuję z opłacania składek po uprzednim wypowiedzeniu. MZ w pudełkach.
Przy WSK jako, że jest w ruchu to będę się starać o te dodatkowe 70% i w zależności jak to wyjdzie finansowo zadecyduję, czy zostanę na rok czy będę wykupować np. na 8 miesięcy, ale zakładam, że zostanę na cały rok. Jak będę po formalnościach za kilka miechów - dam znać jak poszło.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie OC motocykla WSK

Post autor: czankete » 2017-12-30, 15:33

jjaworskyy pisze:
2017-12-30, 11:05
Nie można wypowiedzieć umowy? A jak kupuje samochód i ma oc w firmie x a ja chce się przenieść do firmy y to mam prawo wypowiedzieć umowę z miesięcznym pozostaniem w firmie x. Chyba że to wypowiedzenie dotyczy przy zakupie pojazdu
...no właśnie ale tak jak w przypadku BikerDS nie mówimy tu o kupnie pojazdu / zmianie właściciela i przerejestrowaniu tylko o kwestii dotyczącej wypowiedzenia umowy OC pojazdu historycznego ;-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości