Zakup auta do remontu

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
FighteR-600
Posty: 141
Rejestracja: 2016-02-27, 09:57
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06, SHL M11, WSK 125, MZ Trophy
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Zakup auta do remontu

Post autor: FighteR-600 » 2017-12-31, 12:07

Siema
Jeszcze w starym roku naszedł mnie plan zakupu auta do remontu - celuję w rocznik ok. 1975 czyli tak około 40-45 letnie auto.
Tylko najlepiej to chciałbym kupić auto tak mniej więcej dać sobie rok na dozbieranie niezbędnych elementów blacharskich i drobnicy a później brać się za remont co pewnie około 2 lat mi zajmie.
Więc remont planuję na około 3 lata i niechciałbym w tym czasie płacić za OC.
Czy po ostatnich zmianach (albo planowanych zamianach) jest opcja kupna i czasowego wyrejestrowania na czas remontu auta czy jak?
Czy lepiej auto z DE, zrobić akcyzę, US a dopiero po remoncie rejestracja i ubezpieczenie?

Czy ktoś ma jakąś konkretną wiedzę z tego tematu?

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: czankete » 2017-12-31, 15:30

FighteR-600 pisze:
2017-12-31, 12:07
Siema
Jeszcze w starym roku naszedł mnie plan zakupu auta do remontu - celuję w rocznik ok. 1975 czyli tak około 40-45 letnie auto.
Tylko najlepiej to chciałbym kupić auto tak mniej więcej dać sobie rok na dozbieranie niezbędnych elementów blacharskich i drobnicy a później brać się za remont co pewnie około 2 lat mi zajmie.
Więc remont planuję na około 3 lata i niechciałbym w tym czasie płacić za OC.
Czy po ostatnich zmianach (albo planowanych zamianach) jest opcja kupna i czasowego wyrejestrowania na czas remontu auta czy jak?
Czy lepiej auto z DE, zrobić akcyzę, US a dopiero po remoncie rejestracja i ubezpieczenie?

Czy ktoś ma jakąś konkretną wiedzę z tego tematu?
...ale przecież wszystko co ma 40 lat i więcej nie podlega obowiązkowi OC, więc problem masz z głowy ;-)

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: Gondek » 2017-12-31, 18:15

Zgadza się każdy pojazd który skończył 40 lat jest pojazdem historycznym. Czyli nie musi mieć ciągłości polisy OC. Nie użytkując pojazdu nie ma obowiązku wykupywać polisy OC, jedynie jeśli chcemy nim wyjechać na publiczną drogę musi być opłacona składka. Tak to mniej wiecej wygląda.

FighteR-600
Posty: 141
Rejestracja: 2016-02-27, 09:57
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06, SHL M11, WSK 125, MZ Trophy
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: FighteR-600 » 2017-12-31, 18:19

Poszukałem w dniu dzisiejszym w necie info i znalazłem pismo od UFG w którym jest opisane ze po 40 latach nie musi buc ciągłości ubezpieczenia wiec będę mógł mieć auto bez konieczności kontynuacji oc i spokojnie działać z remontem.
Dzięki za info

Awatar użytkownika
Dario.G
Posty: 294
Rejestracja: 2011-01-01, 15:18
Moje maszyny: Wsk Lelek 1976
Wsk Sport S1 1975
WSK Kobuz 1977
9 innych
Lokalizacja: Kotlin
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: Dario.G » 2018-01-01, 15:49

Gdybyś jednak zdecydował się na pojazd młodszy niż 40 lat jest jedno wyjście.
Trzeba wykupić kartę assistance w PZMot. Koszt to 78zł na rok. Pozwala to zaoszczędzić sporo kasy. Ja za Malucha płacę 105zł na rok z tą kartą. Bez niej wyliczono mi coś ponad 300zł.
"I zesłał Ich Pan na Ziemię, by siali zamęt oraz zniszczenie..."

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: czankete » 2018-01-12, 22:29

Dario.G pisze:
2018-01-01, 15:49
Gdybyś jednak zdecydował się na pojazd młodszy niż 40 lat jest jedno wyjście.
Trzeba wykupić kartę assistance w PZMot. Koszt to 78zł na rok. Pozwala to zaoszczędzić sporo kasy. Ja za Malucha płacę 105zł na rok z tą kartą. Bez niej wyliczono mi coś ponad 300zł.
...tak, tylko koledze chodzi o trzyletni przestój, więc w tej perspektywie nawet to co napisałeś średnio się opłaca bo coroczne 78zł + oc (licząc nawet w przypadku malucha) te 105zł daje bez zmian stawek oc w PZU (co raczej przez trzy lata jest niemożliwe) sumę 549zł,

...więc z grubsza w przypadku gdyby pojazd miał mieć lat 25+ to opłaca się zrobić opinię na pojazd unikatowy (jednorazowy koszt 400zł) i mieć 70% zniżki respektowane u innych ubezpieczycieli, dożywotnio, bez konieczności wykupywania corocznie za 78zł karty PZMot i zniżki tylko w PZU liczonej od niestety ale zawyżonej podstawy ;-)

Awatar użytkownika
golfer
Posty: 176
Rejestracja: 2007-06-22, 18:14
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: golfer » 2018-02-03, 18:16

Witam, podłączę się do tematu bo nie chce zakładać nowego. Podobno od maja 2018 mają się zmienić przepisy odnośnie przeglądów. Podobno jak pojazd nie będzie miał aktualnego przeglądu będzie musiał jechać na specjalną stacje jedna w województwie na szczegółowe badania, takie badanie będzie droższe i trudniej będzie je przejść, Mam kilka wsk bez przeglądu już kilka lat nie robię go bo nimi nie jeżdzę ale kiedyś jak nadejdzie ta chwila to co potem ? Mam również komara gdzie w dowodzie widnieje wpis bezterminowo , a wiem że teraz motorowery muszą mieć przegląd co dwa lata ?

Awatar użytkownika
golfer
Posty: 176
Rejestracja: 2007-06-22, 18:14
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta do remontu

Post autor: golfer » 2018-02-03, 18:16

Witam, podłączę się do tematu bo nie chce zakładać nowego. Podobno od maja 2018 mają się zmienić przepisy odnośnie przeglądów. Podobno jak pojazd nie będzie miał aktualnego przeglądu będzie musiał jechać na specjalną stacje jedna w województwie na szczegółowe badania, takie badanie będzie droższe i trudniej będzie je przejść, Mam kilka wsk bez przeglądu już kilka lat nie robię go bo nimi nie jeżdzę ale kiedyś jak nadejdzie ta chwila to co potem ? Mam również komara gdzie w dowodzie widnieje wpis bezterminowo , a wiem że teraz motorowery muszą mieć przegląd co dwa lata ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości