Złomowe znaleziska

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: WSKarz » 2008-09-10, 20:03

Żbiku, ty mówisz że dużo?! Szkoda że nie widziałeś crossa-wsk-i którego kupiłem na części od pewnego debila i brakowało tam połowy elementów :shock: i dałem co prawda 210zł też bez kwitów ale nie było na co patrzeć :razz: dobrze że ta shl-ka ma w miare kompletny zestaw i powodzenia w renowacji of course ;)
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Brat » 2008-09-10, 21:57

Żbiku nie każda część, bo ona jest mega brudna... wszystkie części są w naprawdę dobrym stanie tylko nikli nie ma a jak sam wiesz to nikli nie jest aż tak dużo w motocyklu... kiera, amorki, kilka śrub tyle.. nie ma rdzy wiec nie ma problemów a nic nie jest grzebana wszystko jak w oryginale nawet światło stop jest podłączone.

Uważam ze zbyt pochopnie oceniłeś jej stan, sugerujesz że wysoka cena ?? owszem nie wszystko to okazja którą za kilka groszy wyrwiesz ale uważam ze cena ta którą dałem za ta shl jest naprawdę dobra.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Stary » 2008-09-11, 20:53

230zł to bardzo dobra cena. Ba, do tego widać, że jest w dużej mierze oryginalna no i do tego głowica starszego typu...

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Marcin » 2008-09-11, 22:26

głowica starszego typu :?: mógłbyś to rozwinąć

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Brat » 2008-09-14, 18:48

Panowie rano przeglądając beztrosko allegro znalazłem taką ramę myślę cena dobra bo nowszy typ do tego z mojej miejscowości, kupiłem, okazało się ze chłopak mieszka ode mnie kolo 3 km wiec dzwonie i się umawiam pytam o to i owo, omówiłem się jeszcze dziś na 15 ze przyjadę po tą ramę, przyjechałem i co ?? chłopak zapomniał mi wspomnieć o tym ze kawałek przedniego uchwytu był ucięty i przyspawał tam nakrętkę i ze fotek jest przyspawany na stałe :/ ale myślę kij mam w zapasie inną rame to dam sobie rade i przełożę, wiec jak narazie mam ramę padaczkę.

Ogólnie to w żadnej wsk nie miałam tak miękkiego i płynie chodzącego zawieszenie i przód jak i tył.. nikle są lux koła proste itp mam teraz trochę czasu teraz to możne sobie ja jakoś wolno będę odremontował.


http://allegro.pl/item433525244_wsk_125 ... kazja.html


a oprócz tego w sobotę kupiłem na złomie coś takiego, tzn kupiłem/nie kupiłem dałem zaliczkę i gość (właściciel złomu) ma mi to przywieść w poniedziałek, a za przywóz chce tylko skromne 20 zł.

Sprzęt jest całkowicie na chodzie, na ten złom przyjechał o własnych siłach (i to nawet sporych bo silnik ma mocną kompresję i jest silny) i tam został porzucony za parę groszy. A ja muszę dać za to cudo 220 zł.

Bo złom złomem ale gość się interesuje motocyklami i zawsze wszystko odkłada co jest z tym powiązane i zawsze sobie sprzeda z zyskiem ;)

Zainteresowałem się tym bo często przywożę ze złomu różne cudeńka i teraz mi będzie dużo łatwiej nie będę teraz ciągnął wszystkiego na wózku tylko odpalę to coś i w drogę :)

PS
Proszę się nie śmiać to urządzenie wielofunkcyjne można odpiąć przyczepkę, podpiąć pług, oraczke itd ale nie jestem rolnik wiec mi tylko paka potrzebna :)

Obrazek
Obrazek



A co do SHL to zacząłem z nią robić nie sety pierścienie są całe popękane, tłok jest wysłużony do tego nawet zamki z niego powypadały, silnik nie miał nic kompresji wiec nie odpalal:/ byłem w sklepie z częściami motoryzacyjnymi i mieli takiego tłoka do shl ale tylko na 2 szlif :( wiec stoję w miejscu i nie znam nikogo kto mógłby zrobić szlif u mnie w miejscowości.

Awatar użytkownika
SD455
Posty: 18
Rejestracja: 2007-02-11, 14:54
GG: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: SD455 » 2008-09-15, 13:08

Wracając do tematu o Chełmku to chciałbym powiedzieć, że też tam byłem.Jeździliśmy z kumplem na moto i kumpel zaproponował mi, że pokaże mi coś ciekawego, gdzie nie trzeba długo jechać(10 km od jego domu).Początkowo tak samo jak wy zareagowałem na to co zobaczyłem.Byłem zły na kolesia, że tak potraktował te zabytki.Zwłaszcza, że są tam nawet takie perełki jak WSK Dudek.Porobiłem parę fotek na pamiątkę(niżej podaję odnośniki-zdjęcia niestety słabej jakości bo robione Nokią N70) i przyszła chwila zastanowienia.Przecież to jedyne miejsce w moim regionie gdzie mogę zobaczyć takie motocykle i to w takiej ilości.W mojej okolicy ludzie niechętnie rozstają się z takimi maszynami.Jako przykład podam Pana który miesza najdalej 2km ode mnie i ma oryginalnego Junaka M10 z koszem i trzyma go w kurniku i nie chce go sprzedać, bo ma 2-letniego wnuka i dla niego go trzyma.Nie przejmuje się faktem, że srają na niego kury, że kurnik jest nieszczelny i jest w nim pełno wilgoci.Motor nie był odpalany chyba z 10 lat albo i dłużej.Ciekawi mnie tylko ile zostanie z tego motoru temu wnukowi zanim podrośnie.Takich ludzi jest niestety pełno.Szczerze to już wolę tego Pana z Chełmka co maluje te motocykle grubą warstwą farby i stawia na pospawanych stelażach w swoim ogródku.A trzeba przyznać, że jego kolekcja jest naprawdę duża i jest na czym zawiesić oko.Co do tego czy będzie te motocykle zdejmował za 5-6 lat to bardzo w to wątpię, bo centrum skórzane zapewne dostarcza mu takiego zarobku, że może bardzo godnie żyć.Myślę, że to wszystko co chciałem przekazać.Teraz fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piórek22
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-19, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Piórek22 » 2008-09-16, 12:39

bylem ostatnio na zlomie i dowiedzialem sie ze 2 dni przed moimi odwiedzinami wszystko wywiezli a bylo kilka wsk calych i do tego oryginalny junak z koszem bez silnika i Iż tez koszem i bez silnika jak mozna cos takiego oddac na zlom :-/ ale doadalem sie z wlascicielem zlomu ze wszytkie motory ktore ktos odda bedzie dla mnie odkladal i odda mi to po cenie zlomu bo nie ma to dla niego zadnej wartosci......a dla niektorych ma....

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Brat » 2008-10-19, 15:57

Może nie ze złomu ale to prawie złom ;)

Kupiłem to cudo od kumpla za 50 zł, w ramie był kiedyś silnik jawy 250, a na ramie jeszcze jakieś spawy i w ogóle, kupiłem tą ramę dla kół, zawieszeń i reszty pierdół bo nikle są w cudownym stanie, a zawieszenia elegancko pracują, do tego ten stylowy bagażniczek :P oczywiście wszystko pójdzie do mojego kobuza :)

myślę że 50 zł to i tak mało bo zapewne same koła są więcej warte, bo takiemu niklowi nikt by sie nie oparł

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek





Oczywiście oprócz tego jak co tydzień na złomie znalazłem trochę części od wsk typu gaźnik, zapłon, dekle i inne pierdoły ale to już taka drobnica która trafia się już tak często że nie jaram się znalezieniem tego a nie kiedy to już nawet tego nie zbieram bo po co mi wiadro gaźników ?? albo dekli od sprzęgieł ??.

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: wueskajarka » 2008-10-19, 17:59

Najlepsze są znaleziska pod tytułem GRATIS :P Oto moje ... ( w sumie dostałem od gościa 2 GILe i 1 B3).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
wsk rider
Posty: 58
Rejestracja: 2007-06-01, 21:33
GG: 1827549
Lokalizacja: smolajny/WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: wsk rider » 2008-10-19, 18:20

ostatnio po przeczytaniu tego tematu poszedłem na złom i znalazłem kilka błotników od komara bagaznik do wsk oraz rame do wsk175 :-)


Obrazek

teraz bede odwiedzał złom kiedy sie tylko da ale u mnie na północy polski to nie ma tak dużo starych moto ale zawsze coś ;-)
http://www.wueska.pl/viewtopic.php?f=35&t=3408" target="_blank" target="_blank tu jest wiecej o tej ramie!!!
Panowie ja poprostu lubie zapier....ć na wsk :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Wężu » 2008-10-19, 18:23

Wy to macie farta. Ja na złomie jestem co tydzień i raz tylko znalazłem ramę od Komarka a tak to pustki. A co najgorszę wiem gdzie koleś ma kilka Wuesek i innych motocykli ale nie odda ich za Chiny Ludowe...
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
wsk rider
Posty: 58
Rejestracja: 2007-06-01, 21:33
GG: 1827549
Lokalizacja: smolajny/WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: wsk rider » 2008-10-19, 19:41

może częściej zaglądaj na złom :!:
ja też nie zawsze coś znajde :!: ale trzeba zaglądać zawsze sie coś trafi :!:
ja rozmawiałem z kolesiem ze złomu to ma mi wszystko do moto odkładać :-)
Panowie ja poprostu lubie zapier....ć na wsk :) :) :) :)

Awatar użytkownika
mirek2
Posty: 167
Rejestracja: 2008-05-18, 16:00
GG: 4444281
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Kliczków
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: mirek2 » 2008-10-19, 21:12

kurde ja tez poszedłem odrazu na złomowisko po przeczytaniu tego tematu ale nic nie było nic nie ma i prawdopodobnie nie będzie...to trzeba miec szczęscie.....

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Wężu » 2008-10-20, 11:24

To nie o to chodzi, moja babcia pracowała na tym złomie przez wiele lat i wszystkie częście od motorów są odkładane ale raz tylko trafiłem na godne uwagi koła od WFM, reszta części (np. rama od komarka i koła z kolesek nie były warte taszczenie ich do domu). Jak się zdenerwuje to zaraz tam pojadę :D
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
Lopez_92
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-31, 20:58
GG: 9912702
Lokalizacja: Pilawa East Side

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Lopez_92 » 2008-10-20, 18:54

Ja prawie jestem co drugi dzień na złomie i też nic, same koła, troche części od skrzyni biegów, silniki od jawki, cylindry zardzewiałe itp, kilka razy trafiła się cała jawka 50,komarek,romet ogar, lub rama od MZ TS, raz była rama od dwuramówki ale ktoś się na niej zemścił i pociął diaksem na pół, w mojej miejscowości są 2 złomy na 1szym nigdy nic niema, albo czasem się od święta trafi, na drugim trochę więcej części ale jak trafie na właściciela i powiem "Chcę się trochę rozejrzeć za częściami do motorów, bo chce kupić kilka rzeczy czy są jakieś może ramy itp?" kończy się słowamy "wypi******* je**** ch*** stąd tu niema żadnych motorów wypi******* ale już bo jak ci zaj****" i jak tu z takim człowiekiem gadać? jak go niema to są tacy spoko jego wspólnicy to z nimi można co nieco obgadać a z tym ch**** nigdy, raz kolega do mnie dzwoni że widział że wczoraj stała kompletna rama do dwuramówki, przyjeżdżam ale koleś mi powiedział że rano poszła na kontener.....
MoTór nie umiera nigdy!-MoTór jest wieczny!

motórzysta47
Posty: 32
Rejestracja: 2008-10-11, 19:20
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: motórzysta47 » 2008-10-24, 14:07

ooooo panowie to cienko u was ;-) ja na złomie jestem co 3 dni lub co tydzień i w 70 % przypadkach zawsze coś sie trafi :evil: wymienie teraz moje znaleziska :
-2 pedały hamulca w db chromie
-chromowane błotniki do wsk
-lagi przednie mz 150 za 10zł
-rama wfm na sankach bez tabliczki
-rama wsk m06 na sankach 1959 rok nr ramy 4000 coś
-stacyjka wfm
-kluczyk wfm
-klosz lamy wfm
-cała gazela bez kół z silnikiem żałuje że nie kupiłem odkręciłem jedynie kilka gratów
-silnik shl gazela 30 zł igiełka :lol:
-2 pary teleskopów tylnych do wfm szklanki
-silnik motorynka porażka totalnie rozwalony
-silnik z jawki kompletny w dst stanie



i silnik od wfm dwóramówki ten z pochyłą swiecą i gażnikiem g 16 za 28 zł zbiłem o 2 zł ;D
po odkręceniu cylka wał w bdb stanie zapłon skrzynia również


aa i nie licząc kluczy z lat prl polskich ruskich itp oczywiście w cenie złomu


natomiast na drugim złomie również bardzo często są motory ale właściciel ma kuzyna kolekcjonera i nic nie chce sprzedać :-x ostatnio stała cała wfm na kołach bez silnika


a na koniec opowiem historje która przytrafiła sie mojemu kumplowi

poszedł on na złom do tego właśnie co ma kuzyna kolekcjonera i zobaczył komara na stercie złomu , oczywiście gość nie chciał sprzedać ale on go troche znał to mu go puscił za 40 zł .Gdy juz go przypchał do domu postanowił odpalic oczywiście nie wiezyłem ze mu sie to uda ale gdy nalał paliwa za 5 kopem komar odpalił , włączył światła i ruszył w droge . silnik wyciągał 50km/h niestety jedynym mankamentem bzyka była spalona żarówka w tylnej lampie :hah:

Awatar użytkownika
wsk rider
Posty: 58
Rejestracja: 2007-06-01, 21:33
GG: 1827549
Lokalizacja: smolajny/WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: wsk rider » 2008-10-24, 19:39

ja byłem w środe na złomie i znalazłem karter do wski 125 ze zmieniaczem biegów i dekiel do silnika s-34 od strony sprzęgła a n ie miałem kasy wiec odłozył mi nabok włascieciel złomu jutro moze pujde jak bedzie to kupie :-) tylko zę on to chce policzyć w cenie alu a teraz stoi 12,50zł/kg :!:
Panowie ja poprostu lubie zapier....ć na wsk :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: Wężu » 2008-10-24, 19:43

Hahahahaha :hah: Ja sprzedawałem tydzień temu to skup 3 zł a sprzedaż 4 zł ;-) Więc mi tu nie wciskaj kitu.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
pawels8
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-03, 19:36
GG: 2763250
Lokalizacja: Przemyśl
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: pawels8 » 2008-12-25, 23:49

Weź pod uwagę możliwość że gościu chce na nim zarobić,i krzykną mu taką cenę z kosmosu:D

Awatar użytkownika
misiek125
Posty: 121
Rejestracja: 2008-08-09, 17:22
GG: 5981881
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontaktowanie:

Re: Złomowe znaleziska

Post autor: misiek125 » 2009-01-01, 18:27

u mnie na złomie skupują po 30 giera a sprzedają po 2,50 zl a jak mój ojciec pracował tam to kupował po 1,50 zł raz u mnie na złomie stała kompletna Panonia niestety poszła do huty
Freedom Riders

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości