Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-12, 14:04

Zakładam nowy temat bo tamten się zaśmiecił:

Kupiłem takie zawieszenie z tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=618729231
na zdjęciu wygląda super wszystko ładnie.
Paczka dotarła otwieram i tak lagi metalowe tak zdarte że praktycznie nie ma chromu w niektórych miejscach luz w ladze aluminiowej prawie 1 mm tak że to się rusza na boki ;/ uszczelnienia to wiadomo że syf, ale do tego są dwie lagi chyba prawe te z zaciskiem ;/ i jedna z nich jest pęknięta więc jak się naleje olej to się wszystko wylewa... sztyca jest krzywa i półki są dosyć mocno poobijane ;/ i jakby tego było mało w środku zamiast dwóch sprężyn są pojedyncze od zwykłej WSK i gwinty popsute w lagach aluminiowych...

Sprzedawca tłumaczył się że się nie zna i że ludzie przyjeżdżali, oglądali mówiąc ze dobrze chodzi ;] i ze wszystko jest ok z zawieszeniem....

Wysłałem maila do tego kolesia żeby zwrócił mi cześć pieniędzy (100 zł) dodałem foty pękniętej lagi... na drugi dzień odpisał że zwróci 80 zł...
Do dziś nie ma pieniędzy odpisuje raz na tydzień ostatnio w zeszłym tygodniu mi napisał że ja mu źle podałem nr konta i on pieniądze wpłacał na pewno (bardzo dziwne bo mam konto w mBanku i zawsze kopiuje nr konta żeby się nie pomylić...) niby tydzień temu chciał żebym podał mu drugi raz dane do konta że z łaskawością wpłaci kolejny raz 80 zł czyli będzie w plecy 160 zł ;] do dziś pieniędzy nie ma...

Już nie wiem co robić z tym fantem... zawieszenie praktycznie nie nadaje się do użytkowania jedyne co jest w miarę to półki, i nakrętki te aluminiowe... Musiałem kupić nowe zestawy lag i sztyce za prawie 200 zł...

Najlepszym rozwiązaniem było by odesłanie tego z powrotem do tego buraka tak żeby zwrócił mi całą kwotę... ale raczej to się nie uda... W sumie jest ustawa że jeśli towar nie spełnia wymogów i nie jest

zgodny z opisem aukcji to wciągu 7 dni można ją zwrócić. Ja zacząłem się kłócić zaraz po otrzymaniu towaru czyli do 7 dni na pewno... niestety wszystko się przeciąga już 2 miesiąc...


Jeszcze jedna kwestia w tej sprawie dopiero teraz się skapowałem że ta aukcja była ustawiona bo ktoś dał kwotę wyższa niż to 220 i to była osoba o nicku: patyk381 link: http://allegro.pl/show_user.php?uid=11788195
aukcja:
http://allegro.pl/show_item.php?item=618729231

Licytacja wyglądała tak ze zobaczyłem ta aukcje i była podana już kwota przez patyk381 wiec zalicytowałem bo była niska wiec dałem parę zł potem wyżej i dałem w końcu 220 (bo wydawało mi się że opłaca się tyle dać za to zawieszenie) i moja kwota zadeklarowana była i tak niższa niż ta już zalicytowana. Pojechałem do rodziny wracam wieczorem patrze a tu mam info że wygrałem, a jeszcze wcześniej wysyłałem maila do kolesia w jakim stanie jest itp itd to mówił to co na aukcji i zwodził nie mówiąc czy jest dobre i czy jest złe twierdził ze się nie zna ;] i wszystko chodzi....

Teraz popatrzyłem na komentarze tego kolesia którego oferta została wycofana na 8 komentarzy wszystkie od tego sprzedawcy wiec widać że to jego znajomy który podbija aukcje bo jest aukcja tłumika której treść była taka sama czyli że poniżej 220 nie sprzeda patyk381 ja wygrał i jego oferta nie została wtedy wycofana tylko niby kupił a założę się ze te towary nie zostały sprzedane...

Może mi ktoś podać info jak postępować w takiej sytuacji jak wygląda sprawa ze zgłaszaniem na policję sprawy odnośnie oszustwa na aukcji?

Napisałem kolesiowi ze kategorycznie ma mi zwrócić kasę za to zawieszenie + koszty przesyłki bo było niezgodne z treścią aukcji... dałem mu ultimatum do 19 Czerwca...


Co mam robić?? Już nie mam nerwów do wysyłania tych maili do tego gościa bo nie odpisuje....

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: Brat » 2009-06-12, 17:01

Idziesz normalnie zgłosić przestępstwo, i wszystko spisują w protokół, jednak jeśli chcesz to zgłosić musisz podawać kod seryjny Windowsa z komputera na którym zalogowałeś się i kupiłeś przedmiot, zapewne robią tak przez to żeby mniej mieć roboty bo nie każdy jak wiadomo ma oryginał...i jak masz nie legalny system to tez przestępstwo i nic nie pomogą a możesz mieć nawet gorzej.. wiem ze to wszystko bez sensu, ale musisz mieć niby oryginalny system (nalepkę z oryginalnym kluczem produktu) tzn nie kod z kopii który ma 10 tys osób i masz go napisanego na kartce. tak przynajmniej jest u mnie, a w ogóle to już nie raz o tym pisano na necie. niby policja bierze dane z allegro nr ip i inne dane i to wszystko sprawdza, potem są te postępowania i w ogolę, sporo z tym szumu jest.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-12, 17:16

no ja mam oryginalny system z uczelni tak ze spoko :) ale nalepki nie mam żadnej tylko klucz oryginalny:)

Dzwoniłem dziś do kolesia i może uda mi się to zwrócić zobaczymy co i jak.
Doszliśmy do takiego układu że ja wystawiłem mu aukcje i on odkupi to zawieszenie z powrotem i potem mam wysłać mu za pobraniem...
Ciekawe co z tego wyniknie...
Mam już kategorycznie dość ;/

Awatar użytkownika
175mirek
Posty: 436
Rejestracja: 2008-07-09, 18:52
GG: 1103489
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: 175mirek » 2009-06-12, 19:25

Nie wysyłaj mu za pobraniem!!!Gość nie odbierze nawet...bede sie wykręcał ze paczki nie ma...niech Ci wpłaca kase na konto a jak nie masz konta niech wysyła przekazem pocztowym albo listem poleconym niech kase wysyła bo tak to sie załadujesz w gówno jak wyślesz mu za pobraniem.
Motocykle to nie wszystko ale bez nich wszystko jest niczym...

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-20, 09:53

Sprzedający zachował się fair :)
kupił odemnie zawieszenie na aukcji którą wystawiłem
wpłacił koszty jakie ja poniosłem (przy poprzednim zakupie) i powiedział żebym mu go nie odsyłał:)

Temat do zamknięcia bo sprawa zakończona sukcesem :)

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: Mateusz WSK » 2009-06-21, 21:18

nie zamykajcie jeszcze, chcę się poradzić co ja mam zrobić.

kupiłem rzekomo nówke skrzynie i sprzegło do 175, praktycznie komplet cały, śrubki itp.
koszt 130zł tych częsci plus wysyłka.jak widać tanio więc się napaliłem.gość miał wystawioną aukcje z informacją że ma nowe częsci, było zdjęcie.
wysłał mi dodatkowe zdjęcia tych częsci na maila.
przyszły mi te części za pobraniem ( nie wspominając że raz do niego paczka wróciła, czemu to nie wiem, poprawie zaadresował ). jak się okazało ta skrzynia to złom, wodziki widać że używane, na fotce było widać sygny ZMD, tutaj brak.reszta to złom, widać na zębach ślady uzytkowania, wałek pośredni na tych wypustach jakis przeszlifowany,na kłach widać uszczerbienia. dla mnie to złom bo tego nie ma co zakładać.wszystko brudne, w szopie pewnie leżało.
sprzęgło również widać ślady użytkowania, tarcze jakieś czarne.
o dziwo gość odpisał na maila, napisał że wyśle mi nowe wodziki na jego koszt.ale co mi z tego jak 165zł poszło sie..... a te częsci to moge sobie wywalić bo tego nie zamontuje.
co najgorsze gość moze celowo to zrobił, ponieważ chciał ubezpieczoną ale ja skolei nie, w dodatku po za allegro jak inne częsci które tam miał tak sprzedał.
da w ogóle rade coś zdziałać czy moge zapomnieć ?

Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: yahoo » 2009-06-22, 00:00

Brat pisze:Idziesz normalnie zgłosić przestępstwo, i wszystko spisują w protokół, jednak jeśli chcesz to zgłosić musisz podawać kod seryjny Windowsa z komputera na którym zalogowałeś się i kupiłeś przedmiot, zapewne robią tak przez to żeby mniej mieć roboty bo nie każdy jak wiadomo ma oryginał...i jak masz nie legalny system to tez przestępstwo i nic nie pomogą a możesz mieć nawet gorzej.. wiem ze to wszystko bez sensu, ale musisz mieć niby oryginalny system (nalepkę z oryginalnym kluczem produktu) tzn nie kod z kopii który ma 10 tys osób i masz go napisanego na kartce. tak przynajmniej jest u mnie, a w ogóle to już nie raz o tym pisano na necie. niby policja bierze dane z allegro nr ip i inne dane i to wszystko sprawdza, potem są te postępowania i w ogolę, sporo z tym szumu jest.
Boooż, co za bzdura. Jeżeli tak Ci powiedział jakiś policmajster, to warto przejść się wyżej, znaczy do jego przełożonego. Kuriozum ;/

A rozwiązanie na szybko: "A słyszał Pan o systemie Linux"? albo "Zapraszam do kawiarenki internetowej na ulicy xxx w Wąchocku" ;) Fakt jest taki, że nie chcą przyjmować takich spraw, bo psują im statystyki i są upierdliwe. Ale to ich zasr*ny obowiązek, i jeżeli który chciał od Ciebie jakichś danych niezwiązanych zupełnie ze sprawą to w oczywisty sposób próbował Cię zniechęcić, odwieść od złożenia zawiadomienia, a na to, jak sądzę, znalazłoby się paragraf. Ja bym nie odpuścił, dla zasady, za to im płacimy.

--
pzdr
yahoo

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: pawel15 » 2009-06-22, 09:26

Mateusz WSK pisze: w dodatku po za allegro jak inne częsci które tam miał tak sprzedał.
da w ogóle rade coś zdziałać czy moge zapomnieć ?
Jeżeli kupiłeś części poza allegro(nie przez aukcję/Kup Teraz na allegro) to może być problem. Wydaje mi się, że ciężko będzie cokolwiek zdziałać.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-22, 11:39

Ja wczoraj patrze sobie na profil sprzedawcy (kupiłem w zeszłą niedzielę od niego piękne amortyzatory tylne w nowym chromie):
http://allegro.pl/item662595709_wsk_spo ... chrom.html
i teraz jajo konto sprzedawcy jest zawieszone ;/:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=11374944
Pisałem parę razy czy towar został wysłany nie uzyskałem żadnej odpowiedzi... Wczoraj wysłałem smsa ale nie uzyskałem odpowiedzi również... Może dziś przyjdzie paczka.... (oby) ale jeśli w tym tygodniu nie przyjdzie to będzie lipa ;/

Awatar użytkownika
master_26
Posty: 66
Rejestracja: 2007-06-03, 20:44
GG: 0
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: master_26 » 2009-06-22, 20:51

wujcio , chyba sobie poczekasz na paczuszkę :shock: Ja od tego gościa kupiłem amory do gazeli http://www.allegro.pl/show_item.php?item=654079443 i dupa! czekam już prawie 20 dni. poinformowałem już allegro o owym zdarzeniu i w najbliższym czasie idę na policję.

tak na marginesie:
Pół roku temu ten sam koleś chromował mi sporo rzeczy do gazeli. Dogadaliśmy się poza allegro, wysłałem mu paczkę ryzykując utratę elementów.W tedy sobie poczekałem :evil: Dopiero po trzech miesiącach odesłał mi paczkę, oczywiście niekompletną ( brak śrub od amorów) Za całość zapłaciłem tylko 30 zł, cena super , jakość wykonania też, tylko to czekanie...........

wujcio, fotki twoich i i moich amorków powtarzają się.Za każdym razem koleś jak wystawia aukcję, używa tych samych fotek.

Wydaje mi się, że jego taktyka jest następująca: wystawia na aukcji amortyzatory, których fizycznie jeszcze nie posiada, (fotki już ma) ;-) i szuka dopiero części do motorów a tobie pierd....., że paczka została wysłana i zaraz wyśle scan.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-22, 22:29

no najlepsze jest to ze mi nie odpisał jeszcze... Będę dzwonił... Najlepsze jest to że foty mi podesłał... ech....

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: Anzel » 2009-06-22, 22:57

Dlatego można narzekac że pobraniówki są drogie itd ale jednak to pewniejszy sposób niż wpłata na konto.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
master_26
Posty: 66
Rejestracja: 2007-06-03, 20:44
GG: 0
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: master_26 » 2009-06-23, 18:45

anzel nie wiem w czym ta pobraniówka jest lepsza. Listonosz przyniesie Ci paczkę,zapłacić musisz i do końca nie wiesz co w niej siedzi.

Awatar użytkownika
175mirek
Posty: 436
Rejestracja: 2008-07-09, 18:52
GG: 1103489
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: 175mirek » 2009-06-23, 20:56

a jak wpłacisz kase to jest to samo.nie wiesz co w niej siedzi czy np nie jakiś kamień z ogrodu
Motocykle to nie wszystko ale bez nich wszystko jest niczym...

Awatar użytkownika
master_26
Posty: 66
Rejestracja: 2007-06-03, 20:44
GG: 0
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: master_26 » 2009-06-23, 21:00

Temat rzeka, nie chce mi się już pisać co o tym myślę.
Wujcio, jak dostaniesz amory daj znać na maila

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: Anzel » 2009-06-23, 22:32

Trzeba zwracac uwagę,u kogo i co się kupuje,to pierwszorzędna sprawa.Poza tym wole dostac chocby kamien z ogrodu niż nic ;D
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-29, 23:07

master_26 jakiś postęp w sprawie amorów? u mnie zero koleś jak dziś do niego dzwoniłem mówił że wysłał i że wyśle jeszcze raz jutro... bardzo ciekawe...

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: Wojtek » 2009-06-29, 23:18

Trzeba było pytać co wyśle skoro już tego nie ma. Przecież wysłał poprzednio. Ludzie wstydu nie mają żeby takie debilizmy wciskać.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: wujcio » 2009-06-29, 23:44

no właśnie to są jaja ;] jak może wysłać 2 raz to samo ;] moim zdaniem nie wysłał tego w ogóle bo albo tego nie ma albo udaje głupa...
To jest niemożliwe żeby przesyłka szła dłużej niż 7 dni z tego co gadałem z listonoszką to max idzie 3 dni... a dane podane w allegro są dobre bo jakoś inne przedmioty bezproblemowo dochodziły...

Awatar użytkownika
master_26
Posty: 66
Rejestracja: 2007-06-03, 20:44
GG: 0
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Niekompetentny sprzedajacy - zglaszanie sprawy na policje

Post autor: master_26 » 2009-06-30, 02:12

U mnie też kicha. Poszedłem dzisiaj na policję, ale.......... nic nie załatwiłem ( panowie mieli napięty grafik: jedno morderstwo i wypadek sam. śmiertelny) Stwierdziłem,że nie będę czekał 2 godziny, z pobieżnych informacji dowiedziałem się, że nie będzie problemu,,,,,,,,,,oby :-/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości