Technikum

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Wojtek » 2010-03-11, 14:27

PrzeMOC pisze:Dodam jeszcze, że pracodawcy żyją też stereotypami - LO, jak i studia dzienne są nadal bardziej preferowane w CV
To prawda. Warto też dodać że dyplom wyższej szkoły turystyk i rekreacji i turystyki i marketingu i fryzjerstwa i turystyki znaczy również niewiele. Mimo że uczelnie państwowe wypuszczają w większości bezużytecznych inżynierów to jednak nie ma to jak dyplom z politechniki.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

SuLeK

Re: Technikum

Post autor: SuLeK » 2010-03-11, 16:35

No tak, a jak mam zamiar iść na studia związane właśnie z tą Mechatroniką to technikum jest dobrym rozwiązaniem?

Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: lukh6 » 2010-03-11, 17:34

A chodził ktos z was w małopolsce do technikum ?? Jeśli tak to gdzie i jakie kierunki tam były?
A co do liceum to tam jest chyba wiecej przedmiotów typu:historia,wos,geografia czego się mi cholernie nie chce uczyc :mrgreen:
I czy jeszcze zwracają uwagę podczas rekrutacji na zachowanie?

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: PrzeMOC » 2010-03-11, 17:41

Wg mnie - NIE :)
Dlaczego? Dlatego, że w technikum poznasz wiele rzeczy ciekawych - to fakt.
Z tym, że studia na takim profilu są ściśle powiązane w fizyką i matematyką.
Ze słabą znajomością, któregoś z tych przedmiotów nie poradzisz sobie na studiach, ale ze słabą znajomością praktycznych zastosowań mechaniki jak najbardziej sobie poradzisz. Wynika to z tego, że nasz system edukacji jest zrobiony w ten sposób, że studia są czysto przystosowane pod licea, a nie pod technika. Dlatego też w liceach jest wyższy poziom z dziedzin ścisłych :)

Poza tym dodam coś o czym wcześniej nie wspomniałem - mechanika teraz jest ściśle powiązana z elektroniką. Warto o tym pamiętać, bo idąc do technikum mechanicznego i tak trzeba iść na studia mechaniczne, gdyż dopiero tam uczą porządnie elektroniki i elektrotechniki.

Moja rada - odbębnij sobie jakieś 3-letnie LO, idź na polibude i wtedy poznasz co to świat mechaniki :D
Praktyki na studiach są naprawdę ciekawe! Głównie z tego względu, że są odbywane w dużych miastach, a tam można się wiele nauczyć z zakresu TERAŹNIEJSZEJ mechaniki, a nie mechaniki sprzed 20 lat :D

EDIT:
będąc w LO na profilu mat-inf nauczyciele dawali nam lekko ulgi na właśnie WOS (chyba rok tylko miałem i to na zmiane z PO), geografię (2 lata), historię (2 lata) więc na zapas nie ma się co bać - gorzej pod tym względem było w gimnazjum z tego co pamiętam, bo wymagali tam równej znajomości wszystkich przedmiotów. W LO wymagali najbardziej znajomości języka, matmy, fizyki i informatyki ode mnie, ale za to jestem im wdzięczny, bo przydaje się na moich studiach! :D
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: z-tomek » 2010-03-11, 18:39

w technikum macie to samo co w liceum plus przedmioty zawodowe. To że w technikum jest łatwiej to jakiś cholerny mit któremu dałem się nabrać. A najlepiej jak się interesujesz np motoryzacją to nie idź do szkoły o profilu mechanicznym. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego to napisz do mnie na gg

SuLeK

Re: Technikum

Post autor: SuLeK » 2010-03-11, 19:22

ja raczej nie motoryzacja tylko mechanika i elektronika samochodowa :D

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: pawel15 » 2010-03-11, 20:26

z-tomek pisze:To że w technikum jest łatwiej to jakiś cholerny mit któremu dałem się nabrać.
z-tomek z tym masz racje- technikum jak każda szkołą musi prezentować poziom(i to nie zawsze byle jaki) więc trzeba się wsiąść za przedmioty ogólnokształcące(jak byłem w pierwszej klasie to ostro z tych przedmiotów cisnęli- później jak by mnie, miałem wrażenie, że mniej się uczę w drugiej klasie niż w pierwszej).

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: soltys_16 » 2010-03-11, 21:46

Szkoła szkołą, ale większość zależy od Ciebie i jak Ci na tym zależy. Znam ludzi którzy po zdawałoby się marnej szkole napisali maturę pod 100 % i teraz super dają sobie radę na studiach. Studiuję elektrotechnike na polibudzie i w grupie większość ludzi jest po technikum. Na początku lepiej ogarniałem temat matematyki tudzież fizyki, jakoś łatwiej przyswajałem materiał - tak mnie nauczyli w LO. Kumple musieli do tego przysiąść lub przejżeć temat pare razy. Ale chyba jeśli wybierasz się na takie studia to normalne, humanista czy ktoś kto nie lubi przede wszystkim matmy nawet nie ma po co się wybierać, trzeba to po prostu zrozumieć. Za to teraz ( 4 semestr ) gdzie praktycznie wszystkie zajęcia to laboratoria kumple po technikum lepiej dają sobie z tym rade, mieli po prostu więcej zajęć praktycznych. Często w technikum mówią o tym samym co później na politechnikach tylko po prostu mniej obszernie, ale zawsze masz już te podstawy. Podsumuwując jeśli wybierasz się na politechnikę,(oczywiście moim zdaniem) idź do powiedzmy dobrego technikum - o takim profilu jaki wybierzesz potem na studiach i staraj się z niego wyciągnąć jak najwięcej. Do tego fajnie od czasu do czasu zobaczyć co w zeszytach z matmy ma kolega z LO :) Ewentualnie jakieś korepetycje. I Twoje chęci i ambicje to podstawa.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 561
Rejestracja: 2007-01-15, 21:00
GG: 8665055
Moje maszyny: Dudek Sport
Kobuz
Kos
M06B3
WFM, SHL, Komarki ,itd
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Maciek » 2010-03-11, 21:48

Ja w tym roku kończe technikum mechatroniczne czy poszedłbym tu gdybym wiedział jak tu będzie? Nigdy jestem pierwszym rocznikiem w tej szkole i niestety szkoła i nauczyciele mają tyle pojęcia co my ten kierunek dopiero sie rozkręca i już klasa młodsza widzę ma więcej pojecia niz my ja narazie nie myśle o studiach ale pewnie coś trzeba bedzie zrobić niestety watpie czy w kierunku technicznym ale jeśli juz to nie mechatronika poprostu nie mam podstaw z szkoły średniej ogólnie u mnie wyglada to jak jeden wielki mętlik elektoniki mechaniki i pneumatyki
Jeśli miałbym jeszcze raz wybierać poszedłbym do tej szzkoły bo jest najlepsza z technicznych ale na profil mechaniczny bo tu jest potęzne zaplecze pedagogiczne i po tym klierunku wybrałbym sie na studia inzynierskie

Co innego ekipa jaką mam w klasie nie zamieniłbym jej na żadną inną a co do dziewczyn nie wybrałbym tu żadnej dla siebie i ze 100 znam dwie i wiecej nie chce znac a swoja poznałem całkiem gdzie indziej nie tylko w szkole sie znajduje dziewczyny i znajomości :)

Awatar użytkownika
CZACHA
Posty: 52
Rejestracja: 2010-03-02, 13:07
Lokalizacja: Sanok
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: CZACHA » 2010-03-13, 12:29

Ja w tym roku też muszę wybrać technikum ale po waszych wypowiedziach mam taki mętlik w głowie ze szok myślałem nad mechanikiem ale z matymy to jestem bardzo słaby z fizyki jest lepiej.

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Szczepan » 2010-03-16, 13:10

Zawsze zostaje jeszcze seminarium :D
Ja mam jeszcze rak do namysłu i nie wiem jeszcze co wybrać.
Jestem słabiutki z matmy i taki sobie z fizyki tu wina nauczycieli...
Technikum przemawia do mnie za tym iż mam bliziutko ale u nas poziom jest dosyć niski i nie wiadomo co dalej.
Dużo zależy od testu gimnazjalnego. Jestem dobry z polskiego historii (moja pasja) biologia wos itp. z tym nie mam problemów.
Myślę , że wybiorę LO z roszeżonymi przedmiotami, które wymieniłem. A później jakieś studia daj boże związane z historią archeologią itp.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości