Nowy Janek :P

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Nowy Janek :P

Post autor: xradusx » 2010-03-19, 00:48

Słuchajcie pojechałem sobie do kolegi po części do sklepu motoryzacyjnego gadam chwile z kolegą a on do mnie słuchaj, nie chcesz Junaka kupić ja robię wielkie oczy :o i mówię pewnie że tak dawaj namiary a on schyla się pod ladę i daje mi taki katalog :razz: :razz: :razz:

I co o tym myślicie ? Ja myśłę żę to żenada powtórka Rometa ktoś chce wskrzesić coś czego nie da się wskrzesić :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-03-19, 22:10 przez xradusx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Stary » 2010-03-19, 01:01

Jasne, że się da wskrzesić. 12.000 EUR silnik i kolejne 10.000 EUR za nadwozie. Będziesz miał junaka tip top światową klasę, który wyglądem odbiega nieznacznie od oryginału.

Dziś można kupić nowe silniki do BSA lub Nortona w cenie od 6000 do 12000 EUR w zależności czy chcesz "na oryginał", do wyścigów czy na dragi. Kolesie ponoć mają już taką technologie, że fabrykę zostawiają daleko w tyle.


A co do tych motocykli to tia... ale loga Junak to to nosić nie powinno. Musiałoby to być moto zbliżone stylistycznie. Te kojarzą mi się z przerabianiem M10 na choppery. Na YT jest filmik z targów z tym "chopperem", na ścigaczu jest fotka z targów w dużej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: pawel15 » 2010-03-19, 09:32

Moim zdaniem, takie wskrzeszanie to nic nie da. Prawdziwy, oryginalny Junak z dawnych lat jest nie do podrobienia :). Ten Junak z pierwszego posta to dźwiękiem pewnie w ogóle nie przypomina oryginału.

Żurek

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Żurek » 2010-03-19, 10:33

jeśli ma chodzić o wygląd owych motocykli to podobają mi się tylko 125 na przedostatnim obrazie.... ale naprawdę nie powinni tego nazywać Junakiem.... szczerze jakby je nazwali WSK (choć to też by trochę raziło) to jeszcze bym przeżył ale Junak to już lekka przesada....

Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-08, 14:09
GG: 189531
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Biper » 2010-03-21, 11:12

post Starego
właśnie o tym samym myślałem
dlaczego właśnie np Royal Enfield może?
gdyby ktoś się znalazł z chęcią, pomysł jest!
odtworzenie Polskiej motoryzacji
przecież produkowany obecnie junak byłby odpowiednikiem właśnie tego co sporo osób szuka
czyli motorek na przejażdżki dla kogoś kto kiedyś miał już zabytkowy motocykl
motorek byłby konkurencyjny dla Royala buleta 500, kawasaki w650, urala wolfa/turista
przecież gdyby przekonstruować silnik junaczy, odlewać go w lepszy sposób, dać500, alternator, dodatkowy rozrusznik
kilka wersji jak w royalu: scrabrel itp
ahh..
się rozmarzyłem

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Kapiii » 2010-03-21, 15:21

Byle zlikwidowali wycieki xD
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-08, 14:09
GG: 189531
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Biper » 2010-03-21, 22:34


Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: xradusx » 2010-03-22, 01:10

Po obejrzeniu tego filmu jestem w szoku widzieliście tablice rejestracyjną i te palmy przy szosie :P czyżby polski tam był tylko napis Junak :O coś czuje że jest on produkowany poza granicami kraju :(

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Stary » 2010-03-22, 01:29

Biper pisze:post Starego
właśnie o tym samym myślałem
dlaczego właśnie np Royal Enfield może?
gdyby ktoś się znalazł z chęcią, pomysł jest!
odtworzenie Polskiej motoryzacji
przecież produkowany obecnie junak byłby odpowiednikiem właśnie tego co sporo osób szuka
Tylko Royal był konstrukcją sprawdzoną, a junak nigdy nie wyszedł z fazy prototypu. Do Royala wystarczyło dodać nowe elementy i ostatecznie wtrysk (normy emisji spalin), a Junak? W junaku wszystko jest za DUŻE i za CIĘŻKIE. I niestety bynajmniej nie idzie to w parze z jakością i wytrzymałością części. Z takimi wymiarami zaworów czy trybów skrzyni to anglicy robili motocykle klasy 500-600ccm. Dość wspomnieć, że sprzęgło w junaku jest wielkości sprzęgła z ... Suzuki GS 450. Gdyby zastosować naprawdę dobre materiały, może coś by z tego było, ale i tak pojemność pod te wymiary to min. 500ccm. Inna sprawa, że kto będzie bawił się w robienie silnika od zera jak od Chinoli można kupić za grosze ... Ten motocykl ma potencjał. Jak masz 6000-8000zł można cuda wyrzeźbić - korbowody od suzuki, tłoki od guru z niemiec, cylindry na zamówienie na tulejach japońskich, zawory i sprężyny angielskie ... ograniczeń brak. Tylko kasa, kasa, kasa. Za jakiś czas na polskich drogach pojawi się kilka bardzo ciekawych konstrukcji na bazie junaka w klasach 350 i 500ccm.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Wojtek » 2010-03-22, 17:01

Nie narzekajcie że ten junak z filmu wygląda tragicznie. Uważam że prezentuje się całkiem sensownie. Zdecydowaną wadą jest mała pojemność skokowa silnika. Mniej niż 30KM w motocyklu, który nawiązuje do draga? Zalatuje to żartem. Poza tym motocykl ma charakter i wstydu nie przynosi. Pytanie brzmi kto go produkuje. Gdzie to już sprawa drugoplanowa. Jakoś nikt nie mówił że Opel Astra 2 jest polskim samochodem.

Produkowanie od nowa silnika, który był nieudany to przecież samobójstwo. Postawcie się w roli potencjalnego producenta i jeszcze raz przeczytajcie ten pomysł. Wybuchniecie pustym śmiechem. Głowę dam że na taki pomysł dałaby się nabrać garstka ludzi. Nawet Stary by nie kupił takiego klamota :)

Chyba nie ma co majaczyć o powrocie polskiej motoryzacji ale na polski akcent w takim motocyklu można chyba jeszcze liczyć. Zwróćcie uwagę na stronę wizualną marketingu. Od tych starych nowych junaków waliło chińszczyzną, tutaj aż tak nie rzuca się to w oczy. Nie wiem czy ten film to jest reklamówka producenta czy prywatna inicjatywa ale jeśli reklamówka to wyszła bardzo fajnie. Fajne dynamiczne ujęcia jak w reklamówkach światowych producentów.

Dodam jeszcze że modele 125 ujdą, drag jest bardzo fajny ale ten czoper to gejowska maszyna :)
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-08, 14:09
GG: 189531
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Biper » 2010-03-22, 17:28

a ja tylko dodam
marzenia do spełnienia :)
ludzie w kosmos latają, a silnika od junaka nie zrobią?
wg mnie się da zrobić "coś" sensownego z tego naszego 4 takta
obyśmy tylko my doczekali się jazdy na nim:)

żara85
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-17, 19:06
GG: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: żara85 » 2010-03-22, 18:50

Widziałem te motorki na żywo na wystawie w Sosnowcu. Na jednym z nich widziałem logo firmy Dadyw. Jeszcze był na stoisku model 250 bodajże z koszem. Proszę kilka fotek z tej wystawy, robionych przeze mnie. Motorki rozprowadza firma Almot a przynajmniej na ich stoisku były te motorki. Według mnie nie są złe, tyle że trochę małe. Szczególnie ten z koszem. Jakoś dziwnie mi się siedziało :P Ten z koszem dośc mocno przypomina Hondę Rebel według mnie. A te dwie konstrukcje też na niej bazują tylko są zmodyfikowane. O ile się nie mylę to są to właśnie 250 rozwiercone z inną głowicą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: z-tomek » 2010-03-22, 19:38

A mnie się wydaje że jak by odlać org silnik od Junaka tylko z lepszych materiałów to byli by z niego ludzie --> nie ukrywajmy że wadą polskich sprzętów jest to że są zrobione z nie najlepszych materiałów

Awatar użytkownika
Chota
Posty: 185
Rejestracja: 2009-04-20, 20:41
Moje maszyny: Kilka
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Chota » 2010-03-22, 21:23

Stary pisze:[
Z takimi wymiarami zaworów czy trybów skrzyni to anglicy robili motocykle klasy 500-600ccm. Dość wspomnieć, że sprzęgło w junaku jest wielkości sprzęgła z ... Suzuki GS 450. Gdyby zastosować naprawdę dobre materiały, może coś by z tego było, ale i tak pojemność pod te wymiary to min. 500ccm. .
Bo jak powszechnie wiadomo janki początkowo miałby być o większej pojemności , tylko jak to w Polsce bywa coś się zawsze spierdzieli zresztą co ja ojca dzieci uczę robić.. :P
Polish motorcycles never die !!!

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: z-tomek » 2010-03-22, 21:55

To że wszystko jest za wielkie to powinna być zaleta tzn silnik żywotniejszy i podatny na przeróbki tylko jak to zwykle bywa materiały nie najlepszej jakości.

jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: jarek_moto » 2010-03-23, 17:36

Zawsze byłem i nadal jestem przeciwny tego typu motocyklom. Po cholerę wciskać kolejne chinole czy koreańce z polskimi napisami, to nigdy nie będą polskie motocykle, a umieszczanie logo Junaka czy innego dawanego polskiego motocykla to już w ogóle szczyt debilizmu.

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: xradusx » 2010-03-27, 10:20

A więc tak, byłem wczoraj po części w Firmie Almot Patrzę z daleka a pod wiatą stoi Junak (jak wiemy oni zajmują się rozprowadzaniem Junaka) Podszedłem bliżej i moim oczom ukazała się cała seria junaka :) Podszedłem do 350tki i akurat gościu robił jazdę próbną oblukałem go podotykałem i stwierdziłem że jest to syf jak ich mało jeden plastik fantastik a o silniku nie wspomnę bo nawet nie chodzi jak junak wg mnie chodzi jak WSK z rozwalonym silnikiem rzęzi jak by łańcuch miał wyrąbany a po dodaniu gazu na obroty wkręca się jak jakiś chińczyk 125. Po krótkiej rozmowie z gościem okazało się że Junak jest produkcji Chińskiej i jest produkowany na cały świat i w każdym kraju ma inną nazwę. A więc ten na filmie w YT jest po prostu Ten sam motor ale z inną nazwą produkowany na inny kraj. A Firma Almot dostała koncesje na używanie nazwy Junak i naklejają te swoje naklejki (żenada).

Reasumując Syf Syf Syf :( (Pokraka)

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Kapiii » 2010-04-01, 23:34

Wojtek pisze:Chyba nie ma co majaczyć o powrocie polskiej motoryzacji ale na polski akcent w takim motocyklu można chyba jeszcze liczyć.
Ile w tym akcentu polskiego, to ja już sam nie wiem: http://cgi.ebay.pl/Chopper-BOBTAIL-350- ... 0367834770 To ten sam motocykl. I nie wiem, skąd na tym forum ostatnio tyle krytyki i negatywnego nastawienia? Słońce wyszło i udaru podostawaliście? Moim zdaniem chopper jest świetny, bardzo mi się podoba. Jak silnik? Ciekawe. Oby nie tak, jak w starym Junaku :D
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Żurek

Re: Nowy Janek :P

Post autor: Żurek » 2010-04-02, 11:55

Kapiii pisze: I nie wiem, skąd na tym forum ostatnio tyle krytyki i negatywnego nastawienia? Słońce wyszło i udaru podostawaliście?

no np demotywatory odgrywają w dzisiejszym świecie dużą role... ale na tym się pewnie nie kończy dodajmy do tego blogi np emo martynki, wystarczy spojrzeć na wpisy i już można o szaleć, ale z tym niektórzy sobie radzą, lecz jeśli otwiera się słownik wyrazów obcych i nie znajdzie w nim ani jednego tłumaczenia.. dopiero wtedy dopada histeria, załamanie, i ogólna krytyka, negatywne nastawienie ... no to jeszcze zrozumiałem bo nie jeden tu ma w swojej WSK trochę "żółtych" części co może tłumaczyć ogólnie zniechęcenie... jednak trzeba się przyzwyczaić do tego co jest, jakie jest, bo podejrzewam że niedługo, tylko dzięki nim, nasze WSK wo gule będą mogły się poruszać o własnych siłach...

no to koniec oftopa :)

jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Re: Nowy Janek :P

Post autor: jarek_moto » 2010-04-02, 12:31

Kapiii pisze:Ile w tym akcentu polskiego, to ja już sam nie wiem: http://cgi.ebay.pl/Chopper-BOBTAIL-350- ... 0367834770 To ten sam motocykl. I nie wiem, skąd na tym forum ostatnio tyle krytyki i negatywnego nastawienia? Słońce wyszło i udaru podostawaliście? Moim zdaniem chopper jest świetny, bardzo mi się podoba. Jak silnik? Ciekawe. Oby nie tak, jak w starym Junaku :D
Wygląd kwestia gustu, mi się nie podoba, ale nie o to tu chodzi. Niech sobie go sprzedają do woli i niech naiwniacy kupują plastikowe imitacje chromu, ale też niech sprzedają go pod jakąś nazwą xin jang czy cholera wie co, ale nie Junak :/ Kiedyś Chińczycy pewnie dojdą do tego, że będą robić i sprzedawać świetne motocykle (podobnie jak koreańska KIA samochody, kiedyś kiszka, dzisiaj już liczy się na światowym rynku), ale póki co robią motocyklowe gnioty które czasem tylko "wyglądają" nic po za tym. No ale to tylko moje zdanie. :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości