Go-kart WSK

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
Awatar użytkownika
GhostRider_WSK
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-26, 16:31
GG: 11129519
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Go-kart WSK

Post autor: GhostRider_WSK » 2010-05-24, 19:04

Witam! Od dość dawno chodzi mi po głowie pomysł aby wybudować takie cacko do szaleństw. Nie wiem kompletnie od czego zacząć, mam jakiś silnik, widziałem pare zdjec i planów na necie ale nie ma nic sensownego. Budował może ktoś z was takie cudo ? :D Byłbym wdzięczny za pomoc.
...Motocykl to nie wszystko liczy się pasja...

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Szczepan » 2010-05-24, 19:27

Dołaczam się do tematu mój kumpel wielki fan F1 planuje zbudować takie coś do zabaw chociaż silnik z WSK troche słaby jest do tego.
Najgorzej jest z przeniesieniem napędu i układ kierowniczy reszta jakoś już pójdzie. Tył to chyba mechanizm różnicowy malczana układ kierowniczy to sam nie wiem nigdy nie przyglądałem się bliżej jak to w maluchu wygląda. Następny problem czy chcesz mieć sztywnego co dyskfalifikuje go jazdy bo terenie nie utwardzonym i jazdy ogólnie po naszych terenach albo amortyzatory ale tu nie wiem jakie zastosować bo nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Koła muszą być wytrzymałe można też od malucha zastosować siedzenie też. Jeśli chcesz być bezpieczny trzeba zmajstrować klatke i będzie coś w rodzaju buggy ;D. Większość nazwie pewnie to WT ale zabawka może być fajna a z WSK będzie tylko silnik więc żaden zabytek chyba nie ucierpi.
Ostatnio też mnie coś takiego zainteresowała ale bardziej w teren na większych kółkach. Z częściami problemu nie mam u dziadków stoi maluch bez kwitów , bądź na każdym złomie coś się znajdzie. Myślałem coś zbudować w rodzaju buggy bądź quada ew. trajki. Silnik z wsk mam ale czy nie lepiej będzie zastosować z malucha ? Tu może być problem bo to są koszty jednak troche większe i nie wiem za bardzo skąd taki dostać...
Do silnika wski nie była by potrzebna jakaś super wymyślna rama a do malczana tak.
Zobacz jeszcze na elektrodzie bądź na ATV polska może znajdziesz coś interesującego :)
Pozdrawiam będe śledził temat.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Żurek

Re: Go-kart WSK

Post autor: Żurek » 2010-05-24, 21:05

no to tak Gokart jak kto woli, ale dla mnie to jest pojazd tylko na utwardzone drogi... nie posiada on układu różnicowego a układ kierowniczy jest bardzo prostej konstrukcji :)
przykład "go karda" całkiem fajnego na WSK 125 :)
http://www.youtube.com/watch?v=TyfuGfbYbxo
Koleś się postarał przy jego budowie :) trochę widać na tym filmie jak on jest zbudowany ;D jeśli chodzi o pojazd na zawieszeniu "miękkim" too no są takie gokarty np w Ameryce http://www.youtube.com/watch?v=jwf10vEK ... re=related

ale jeśli chcecie układ różnicowy z maluszka iii zastosować zwrotnice z malucha ( od razu radze bisa albo CC 700 czy cuść to silnik WSK będzie za słaby :P



co do Pana Borewicza to jeśli w teren, bierz malucha, w internecie jest już wiele projektów i rozmów na ten temat... trike z WSK w teren ... nie widzi mi się to... quad tak, ale w SAMach jest użyty silnik z... najczęściej coś większego, a zaczyna się od MZ 250 :) no takie rzeczy wyczytałem w necie bo też trochę się tym interesuje ;D

Awatar użytkownika
GhostRider_WSK
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-26, 16:31
GG: 11129519
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: GhostRider_WSK » 2010-05-24, 21:26

http://www.go-kart.yoyo.pl/przebiegprac/etap2.html chłopaki tutaj fajnie ospiasli budowe gokarta.
Mam blisko tor wyścigowy i wiele dróg ładnych utwardzonych dlatego chce taki wyścigowy wózek. Może się wypowie ktoś kto miał do czynienia z takim sprzecikiem z silnikiem od poczciwej 125 :P
W wakacje może zabiore sie za to. Narazie rozrysuje sobie i przekalkuluje wszystko ;)
...Motocykl to nie wszystko liczy się pasja...

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Wężu » 2010-05-24, 21:50

Borewicz, jeśli chciałbyś budować takie coś jak piszesz to lepiej kupić na złomie malczana, wyciąć budę, a zamiast niej zrobić klatkę. Będzie taniej i szybciej.

ps. Post nr. 1000, przegoniłem największego forumowego spamera, Starego :D
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Szczepan » 2010-05-24, 22:31

http://www.youtube.com/watch?v=Cj748S-e ... re=related
O takie coś mniej więcej mi chodziło bądź quada jakiegoś.
http://allegro.pl/item1037606868_quad_1 ... opony.html
Nie wiem jaka jest tego jakość ale na podstawie tego można coś skleić. Duże ma nie być bo i silnik mały.
Na razie brak czasu więc to tylko takie koncepcje.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: pawel15 » 2010-05-25, 08:42

Wężu pisze:Borewicz, jeśli chciałbyś budować takie coś jak piszesz to lepiej kupić na złomie malczana, wyciąć budę, a zamiast niej zrobić klatkę. Będzie taniej i szybciej.
100% popieram. Mój brat skonstruował takie buggy w zeszłe wakacje. Silnik, skrzynia, wahacze tył, zwrotnice przednie, kolumna kierownicza pochodziły od Malucha. Przekładnia kierownicza (maglownica) z bodajże Cinquecento(osobiście zastosował bym nowszy typ przekładni kierowniczej z malucha). Buggy fajnie jeździło(silnik był w bdb stanie) chodź wyglądu oszałamiającego nie miało :). Filmik z jazdy- http://www.youtube.com/watch?v=0_vCWxQhbjk. I jak chcesz poważniej jeździć to zainwestuj w lepsze opony(buggy brata było na oryginalnych oponach i jak było mokro lub błoto to tylko się koła ślizgały).

Madoń
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-25, 20:48
GG: 12975077
Moje maszyny: Simson S51
WSK 125 '79
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Madoń » 2010-05-30, 20:33

A więc jako że jestem w technikum samochodowym to na zajęciach dodatkowych mamy do dyspozycyj (czytaj majsterkowanie) takie właśnie wymysły. Jeden z silnikiem od WSK 125, drugi od Mińska 125. Opiszę tak z grubsza ten z silnikiem od wski: rama z rurek grubościennych 1,5 cm, kółka od taczki (tak, od taczki :D), tylna oś 100% szpera, fotel z żywicy i maty szklanej, zbiornik paliwa bezpośrednio nad gaźnikiem (taki od płynu do spryskiwaczy). Niestety fot nie mam, ale jak coś kogoś trapi to pytać:)

Awatar użytkownika
wskocyklista04
Posty: 282
Rejestracja: 2008-12-30, 21:39
GG: 8553257
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: wskocyklista04 » 2010-05-30, 20:44

Chętnie bym pooglądał zdjęcia.:) Masz coś??:D

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Szczepan » 2010-05-30, 21:27

Te kółka od taczki nie są zbyt delikatne ? Ciekawe jak się bez mechanizmu jeździ z prowadzeniem na piachu pewnie nie bardzo.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Madoń
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-25, 20:48
GG: 12975077
Moje maszyny: Simson S51
WSK 125 '79
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Go-kart WSK

Post autor: Madoń » 2010-05-31, 14:45

Niestety zdjęć nie mam i raczej w tym roku szkolnym ich nie będzie ;/ Kółka od taczki dobrze się spisują, ładnie wybierają nierównosci, zapomniałem tylko powiedzieć ze z taczki są z przodu, z tyłu jakieś inne ;) A kierowanie z przekładnią 1:1 tak o, nie jest zbyt cięzko, gdyż silnik za tylną osią, natomiast przód to najbardziej chyba obciążają nogi :)

P.S. Jak tlyko sie uda zrobić fotki, to będą jeszcze w tym roku szkolnym, ale nic nie mogę obiecać ;/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości