Jak przymocować aparat??

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Jak przymocować aparat??

Post autor: irek » 2011-05-30, 21:09

Chciałbym nakręcić filmik z jazdy WSKą ale nie nie wiem jak przymocować aparat.
Myślałem, żeby kupić śrubę do aparatu (taką jak pod statyw), wkręcić w aparat i przymocować do kierownicy za pomocą takiej opaski jak są mocowane lusterka.
Co o tym myślicie??
Może macie jakieś lepsze pomysły??
Spawanie TIG Stal zwykła, nierdzewna i aluminium

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Szczepan » 2011-05-30, 21:14

Akurat mi najbardziej podobają się filmy gdy widać kierownicę i kamera porusza się z kierowcą. Ja bym spróbował przewieszony przez klatkę ;)
Albo wersja dla bogatych : http://allegro.pl/kamera-gopro-true-ful ... 27928.html filmy wychodzą wyśmienite.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: irek » 2011-05-30, 21:22

No ale zawieszony na klacie aparat będzie latał jak psu torba. A ja właśnie chciałbym tak, żeby było ładnie i wszystko widać. Mnie np. denerwuje jak ktoś nagrywa byle jakim telefonem filmik i wrzuca to na YT. Dla mnie to bezsens bo i tak gówno widać i słychać. Dla mnie dobry filmik to taki na którym widać dobrze obraz.
Spawanie TIG Stal zwykła, nierdzewna i aluminium

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Szczepan » 2011-05-30, 21:25

Nie swobodnie dyndający tylko na jakichś szelkach czy czym kolwiek sam będę kombinować.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Savier » 2011-05-30, 21:28

Jeżeli chodzi o nagrywanie z widoku kierowcy (tak zwany "on board", dobrze mówię?) to ja stosuję metodę... Pasażer trzyma aparat :D, obejmuje kierowcę poniżej klatki i jakoś jest. Wiem, że to bardzo nieporęczne, ale nie znalazłem innego sposobu, a swego czasu trochę się nad tym głowiłem.

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Karlicek » 2011-05-30, 22:21

Jakiś czas temu skleciłem coś takiego
http://www.youtube.com/watch?v=5BOwXS5RxNM (pierwszą minutę można pominąć)
przy użyciu prostego przyrządu jak na rysunku: dwa płaskowniki skręcone śrubą, przy czym jedna z nich miała gwint taki jak aparat pod statyw (ok. 6 mm ale skoku nie pamiętam - gwint calowy). Proste a o tyle wygodne, że można przymocować na każdej części praktycznie i dość swobodnie manipulować położeniem aparatu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4115
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: AudioBas » 2011-05-31, 00:22

Zrobić coś podobnego:
Obrazek


Załączniki :roll:
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Skinder » 2011-05-31, 16:32

irek pisze:No ale zawieszony na klacie aparat będzie latał jak psu torba. A ja właśnie chciałbym tak, żeby było ładnie i wszystko widać. Mnie np. denerwuje jak ktoś nagrywa byle jakim telefonem filmik i wrzuca to na YT. Dla mnie to bezsens bo i tak gówno widać i słychać. Dla mnie dobry filmik to taki na którym widać dobrze obraz.
No to masz do takich spraw kamery GoPro. Sam chce coś takiego sobie sprawić, na górze masz link do chyba najwyższego z modeli. Ale model 960 można kupić w cenach około 700zł, w USA nawet za 450 + wysyłka udało mi się znaleźć. Należy wziąść też pod uwagę, że niektóre z takich aparatów itd mają czujnik wstrząsu/upadku co w przypadku drgań, może spowodować wyłączenie się kamery. Dlatego proponowałbym przymocować to przez jakąś gąbkę w celu stłumienia drgań, jeśli montujemy bezpośrednio do motocykla.

http://www.youtube.com/watch?v=WZeDRbN6Lv8

Tutaj nagrywałem z pasażerem, jednak nie ma wtedy możliwości aby pokazać co potrafi maszyna ze względu na obciążenie jak i pasażera, który się niczego nie trzyma podczas hamowania/ruszania :mrgreen: Zresztą, w razie jakiegoś upadku ten aparat bez jakiegoś zabezpieczenia może zamienić się w drzazgi.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Stary » 2011-05-31, 18:15

irek pisze: Myślałem, żeby kupić śrubę do aparatu (taką jak pod statyw), wkręcić w aparat i przymocować do kierownicy za pomocą takiej opaski jak są mocowane lusterka.
Ja zrobiłem dokładnie tak jak piszesz. Śruba to, jeśli dobrze pamiętam, zwykła M6. Drgania były takie, że obraz się zamazywał :( Problem jest też z dźwiękiem - trzeba wygłuszyć mikrofon bo trzeszczy.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Jak przymocować aparat??

Post autor: Brat » 2011-05-31, 18:31

Przed chwilą dodałem w moim temacie o Kobuzie dość stary filmik. Jest tam zamieszczony moment w którym widać ujęcia o które prawdopodobnie Ci chodzi Irku. Aparat miałem powieszony na szyi lecz na motorze siedziałem sztywno jak pionek, by nie wprowadzić w kołysanie aparatu, wyszło jak wyszło ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości