porada prawna

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

porada prawna

Post autor: lukh6 » 2011-06-16, 21:30

Mój problem, polega na tym iz na samochód (seat ibiza 1,4 96r) spadło drzewo scięte przez firmę budującą drogę w samochodzie uległo zniszczeniu :dach oraz słupek po stronie kierowcy, szyba, maska i przedni błotnik.Posiadam oswiadzczenie kierownika firmy oraz nr polisy koparki (która upuściła drzewo na samochód)
Kierownik długo zwlekał ze spisaniem umowy a także umówiliśmy się na samochód zastępczy lecz do niczego nie doszło i tu pytanie:Czy można go w jakiś sposób pociągnąć do odpowiedzialności?Czy mogę jakoś wymusić samochód zastępczy?Czego mogę się spodziewać po rzeczoznawcy(czy mam jakieś pole manewru)?

Bardzo proszę o szybką odpowiedz jutro mam rzeczoznawcę!

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: porada prawna

Post autor: jarek » 2011-06-16, 21:38

Jeżeli auto będzie naprawiane z oc koparki to procedura wygląda tak samo jak by ci się ktoś wkomponował w auto innym autem przy stłuczce, lecz po takiej stłuczce to nie dostajesz samochodu zastępczego od sprawcy, samochód zastępczy ,możesz dostać co najwyżej od zakładu naprawczego

Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

Re: porada prawna

Post autor: lukh6 » 2011-06-16, 21:45

A czy taka naprawa może przewyższyć cenę samochodu?Auto kosztowało 4,5tys zł

Awatar użytkownika
marwsk
Posty: 169
Rejestracja: 2007-01-02, 23:22
GG: 7969515
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: porada prawna

Post autor: marwsk » 2011-06-16, 22:25

Naprawa napewno przewyższy cenę samochodu i ubezpieczyciel rozliczy szkodę na zasadach 'szkody całkowitej'. Oznacza to niestety znacznie mniejsze odszkodowanie dla Ciebie. Poczytaj sobie o tym na necie. Wartość szkody lecz nie więcej niż wartość auta przed szkoda-wartość wraku. Takie będzie ubezpieczenie.

Jedyne co możesz zrobic to oddać auto do zakładu i zażadać od firmy ubezpieczeniowej wypłate szkody do wartości auta (bez pomniejszenia o wartość wraku jak w przypadku szkody całkowitej).

A szkoda całkowita będzie napewno bo wymiana dachu i maski i malowanie tych elementów idzie w tysiące złotych...
''Wielki Motórze. Swoja Przenajświetszą Benzynę zamień w wino ... aby pragnienie nasze ugasić''

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: porada prawna

Post autor: wujcio » 2011-06-16, 22:36

lukh6 pisze:A czy taka naprawa może przewyższyć cenę samochodu?Auto kosztowało 4,5tys zł
Tą kwestię osądza rzeczoznawca.
Jest duża możliwość że ta szkoda przekroczy wartość samochodu.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości