SHL - ocena oryginalności

Miko
Posty: 83
Rejestracja: 2014-09-11, 12:44
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 Lelek
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: Miko » 2016-07-27, 13:04

dąbek pisze:
Walther77 pisze:. A ogólnie w WK lubią tylko jasne sytuacje z kwitami więc bez ciągłości umów nie chce mi sie wierzyć ,że zarejestrują.
Ale oni nie mają nic do lubienia, nie oni stanowią swojego prawa.
PODSTAWA PRAWNA:
Dz.U. 2008 Nr 223, poz 1462
Projekt o rejestracji pojazdu jako pojazd zabytkowy bez dokumentów przeszedł nowelizację w dniu 24.11.2008 roku wniosek przeszedł pozytywne głosowanie (Za głosowało 384 posłów na 385 obecnych, wstrzymał się od głosu poseł PIS Piotr Cybulski), następnie dnia 08.12.2008 został podpisany przez Prezydenta RP, ogłoszony w Dzienniku Ustaw 18-12-2008 wszedł w życie 02.01.2009 (Dz.U. 2008 Nr 223, po. 1462) o brzmieniu:
Dz.U. 2008 Nr 223, poz 1462
W ustawie z dnia 27 czerwca 1997r Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 1997r. Nr 98 poz 602 z późn. Zm.) w art. 72 po ust. 2a dodaje się ust. 2b w brzmieniu:
2b. W przypadku pojazdu zabytkowego dopuszcza się odstępstwo – w zakresie ust. 1 pkt. 5, poprzez zastąpienie dowodu rejestracyjnego aktualnym zaświadczeniem wydanym przez wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz oświadczeniem właściciela pojazdu złożonym pod groźbą odpowiedzialności karnej, że pojazd stanowi jego własność.
Chłopie to ty stanowisz sobie jakieś nowe przepisy, dokładnie ten ustęp 2b brzmi tak:
W przypadku pojazdu zabytkowego, zamiast dowodu rejestracyjnego, dopuszcza
się przedstawienie oświadczenia właściciela pojazdu, złożonego pod rygorem
odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, że nie posiada dowodu rejestracyjnego.
A co innego jak pojazd nie ma papierów a co innego jak jest zarejestrowany na kogoś innego i nie masz z nim umowy. Równie dobrze można się włamać do kogoś i mu gwizdnąć moto z dowodem i już można rejestrować na siebie bo sobie oświadczenie napisze?

Awatar użytkownika
dąbek
Posty: 405
Rejestracja: 2013-06-19, 21:54
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06 1958 r
JAWA 50 typ 20
Lokalizacja: Grudziądz
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: dąbek » 2016-07-27, 14:58

Miko pisze:A co innego jak pojazd nie ma papierów a co innego jak jest zarejestrowany na kogoś innego i nie masz z nim umowy. Równie dobrze można się włamać do kogoś i mu gwizdnąć moto z dowodem i już można rejestrować na siebie bo sobie oświadczenie napisze?
Dlatego musisz mieć umowę z tym od kogo kupiłeś! I on będzie odpowiadał, jeżeli okaże się, że motocykl był kradziony. Zresztą czy jest zarejestrowany to sprawdzasz w WK. Nie rozumiem o co ci chodzi.

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: halcik » 2016-07-27, 17:23

No i czary: tadam :):) choć ja to robię inaczej. Nie zaśmiecjamy wątku bo będą kasować ;-)

Miko
Posty: 83
Rejestracja: 2014-09-11, 12:44
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 Lelek
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: Miko » 2016-07-28, 09:00

dąbek pisze:Żadnej ciągłości nie musi być. Wystarczy umowa k/s z ostatnim właścicielem ...
Dokładnie o to. Piszesz, że nie musisz mieć ciągłości umów z ostatnim właścicielem z dowodu czy widniejącym w WK a to nie prawda. I nie wierze, że coś takiego gdziekolwiek przejdzie bo na jakiej podstawie ktoś maiłby Ci to zarejestrować.
I tą część wątku niech admin przeniesie do innego działu bo jest nie na temat.

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: halcik » 2016-07-28, 09:22

Napiszę tylko Miko że się mylisz bo jeśli tego nie robiłeś i nie wiesz jak rozmawiać w urzędzie to jak mam cię na forum przekonać? Dodatkowo mam umowę gdzie mam tylko imię, nazwisko, datę urodzenia i miejsce zamieszkania. Napiszesz że taka umowa jest nieważna bo nie ma numeru dowodu i peselu? :lol:

Awatar użytkownika
dąbek
Posty: 405
Rejestracja: 2013-06-19, 21:54
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06 1958 r
JAWA 50 typ 20
Lokalizacja: Grudziądz
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: dąbek » 2016-07-28, 09:27

Miko pisze: ciągłości umów z ostatnim właścicielem z dowodu czy widniejącym w WK a to nie prawda.
Jakiej ciągłości umów z ostatnim właścicielem?? Do rejestracji na zabytek masz mięć JEDNĄ umowę z osobą od której kupiłeś i ta osoba wcale nie musiała mieć motocykla zarejestrowanego na siebie, mogła go wykopać spod ziemi i tobie sprzedać. Co innego gdy chodzi o białe tablice, jeżeli motocykl przechodził z rąk do rąk i kolejni właściciele nie rejestrowali go na siebie to muszisz wtedy mieć ciągłość umów. Mój ojciec ma JAWĘ 353 z miejscowego złomowiska, umowę kupna spisał z właścicielem złomu, który nigdy nie miał jej zarejestrowanej na siebie, ani nawet nie wiedział kto był jej wcześniejszym właścicielem, po prostu ktoś przywiózł i sprzedał po cenie złomu. Po upewnieniu się, że motocykl o takich numerach nie jest nigdzie zarejestrowany przystąpił do procedury rejestracji na zabytek. Nikt nie robił najmniejszych problemów. Gdyby trzeba było mieć jakieś ciągłości jak twierdzisz to 85% zabytków, które poruszają się po naszych drogach nigdy by się nie dało zarejestrować.

FighteR-600
Posty: 141
Rejestracja: 2016-02-27, 09:57
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06, SHL M11, WSK 125, MZ Trophy
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: FighteR-600 » 2016-07-28, 09:34

No trochę temat zszedł na inne tory. Może admin zrobi wątek o rejestracji na białe i żółte tablice.
Moim zdaniem przy zabytku to musi być ostatnia umowa k-s, papiery od rzeczoznawcy, papiery od konserwatora, papiery z przeglądu i stary dowód do wglądu w WK lub papier o zagubieniu DR i tyle.
Ale jeśli ktoś robi na białe tablice to ciągłość umów począwszy od wpisanego w DR.

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: SHL - ocena oryginalności

Post autor: halcik » 2016-07-28, 09:38

Na żółte stary dowód do wglądu tylko przy ciągłości umów. Dowodu najczęściej nie ma i mimo zabytku trzeba wypisać świstek o nieposiadaniu lub zgubieniu - nie pamiętam dokładnie, ale stwierdziłem wtedy że poroniony dokument i tyle

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości