Modyfikacja bezpiecznika

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
tomlot
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-26, 06:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Modyfikacja bezpiecznika

Post autor: tomlot » 2012-04-30, 09:37

Bezpiecznik w wsk175 w puszce pod kanapą zawsze był mało pewnym rozwiązaniem. Drgania i odkształcanie się tych blaszek z czasem powodują słaby styk. Jest to jedno ze żródeł problemów z prądem. Ja zrobiłem tak - kupiłem uchwyt pijedyńczy do bezpiecznika typowo samochodowego . Stosowane są one często w instalacjach gazowych. Do wystających kabelków zamocowałem konektorki płaskie żeńskiego typu i nasadziłem je na blaszki od mocowania bezpiecznika w puszce. Teraz mam pewny nowoczesny bezpiecznik, a i oryginalne blaszki są zachowane. "Ot strielok, tigra ubił, a skóry nie zepsuł" . Może i nie genialne rozwiązanie , ale przecież ciągle rodzą się nowi wueskowicze, a i starym porada przydać się może.

Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Re: Modyfikacja bezpiecznika

Post autor: irek » 2012-05-16, 20:47

Ja zrobiłem tak samo z tym, że w miejscę starego bezpiecznika wlutowałem konektor na stałe a bezpiecznik umieściłem z tego co pamietam na kablu zielonym biegnącym do stacyjki.
Spawanie TIG Stal zwykła, nierdzewna i aluminium

NelMoto
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-10, 13:46
GG: 9603320
Moje maszyny: WSK175
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Modyfikacja bezpiecznika

Post autor: NelMoto » 2012-05-16, 23:13

Witam ;)
W instalacjach motocyklowych, a zwłaszcza starszego typu wysłużonych maszynach bardzo fajnie sprawdza się taka oprawka bezpiecznika:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości