Reakcja na gaz a poziom paliwa

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
final

Reakcja na gaz a poziom paliwa

Post autor: final » 2013-02-06, 23:36

Witam ciekawi mnie pewna przypadłość w 2t czy to wsk czy simson, gdy zakręcimy kranik i odczekamy chwilkę reakcja na gaz przez kilkanaście sekund jest nieporównywalnie lepsza, baaa sprawdziłem to podczas jazdy i...motór przez kilkanaście sec dostaje potężnego kopa,. i tu moje pytanie: Skąd się to bierze ? Czy jest to niezdrowe dla silnika? Czy da się taki efekt uzyskać na stałe (np obniżając poziom paliwa w komorze)

rykun
Posty: 368
Rejestracja: 2007-11-22, 19:39
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na gaz a poziom paliwa

Post autor: rykun » 2013-02-06, 23:51

Dzieje się tak jak zubożymy mieszankę paliwowo-powietrzną. Efekt może fajny ale jest pierwszym krokiem do zatarcia silnika. Wzrasta temperatura spalania. Potem mamy dziurkę w tłoku lub przycier mimo 0,1mm luzu na cylindrze. Jest to bardzo częsty błąd przy regulacji silnika. Lepiej mieć bogatszą mieszankę. Dlatego trzeba po każdej modyfikacji kontrolować kolor świecy itp. Może przy wsk efekt ubogiej mieszanki odczujemy przy dłuższej jeździe o tyle przy mocno przerobionym silniku wystarczy kilka kilometrów prostej na pełnym gazie a tłok wyciągamy z tłumika. Ostatnio na allegro chciałem kupić gaźnik w którym zamiast oryginalnej dyszy 150-155 była 128. Na następnej aukcji koleś wystawiał silnik z zatartym porządnie cylindrem na nicasilu wnioski wyciągnijcie sami.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości