Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: CeZetHa » 2014-03-09, 00:20

Witam!

Cały czas w głowie nachodzi mnie pomysł, by znaleźć PORZĄDNY regulator napięcia do royalowo-wueskowej prądnicy. Można piździć na chińskim glucie od skuterów, ale jest ryzyko, że panowie Chińczykowie przy danej sztuce regulatora mogli się nie postarać. Dlatego dumam nad takimi wyjściami:

:arrow: Kolega podsunął mi pomysł, by zagadać do jakiejś firmy zajmującej się elektroniką pojazdową, np. A.P.E. Myślę, przy przedstawieniu gościom naszego pomysłu i podaniu KONKRETNEJ liczby chętnych firma mogłaby zrobić regulatorki specjalnie do naszego zestawu w miarę przystępnej cenie (myślę, że do 50zł daliby radę).

:arrow: Szukać po internetach schematu regulatora od prądnicy do czegokolwiek i spróbować ten regulator skleić.

:arrow: Pokombinować z gotowymi rozwiązaniami, ale lepiej wykonanymi. Chyba w starszych maluchach zamiast altków były prądnice, więc musiałyby być regulatory. A w dzisiejszych czasach możliwe, że znalazł by się elektroniczny zamiennik do starego malucha, który mógłby podpasować do WSK.

W każdym razie spać mi to nie daje, pewnie będę kombinował, ale liczę, że ktoś na forum tez nad takim czymś dumał i coś wydumał, prócz zakładania chinszczyzny :)

PS. Założyłem oddzielny temat, by wątek nie zaginął w czeluściach tematu ogólnego o Royalu. Mam nadzieję, że temat rozwinie się w jakimś dobrym kierunku, a jak nie to nie panowie Moderatorzy zdecydują co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: iron_bird » 2014-03-09, 02:02

Przecież jest dobry regiel do cewek w układzie bezmasowym(np taki , na wysokich obrotach jest na nim 14.8v napięcia i spokojnie baterię podczas jazdy doładuje do pełna.

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: CeZetHa » 2014-03-09, 02:17

Też mam taki regiel i jak na razie działa dobrze. Chodzi mi po prostu o alternatywę, która została pewniej wykonana.

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: Muciek » 2014-03-09, 02:36

Już nie cudujcie :roll: kupisz sobie 2 takie na zapas i starczy Ci do końca jeżdżenia WSK'ą...

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: AudioBas » 2014-03-09, 10:00

Pytanie komu spalił się taki regulator?
Bo ja mam chiński od jakiegoś ATV i śmiga nie tylko u mnie :)

Oczywiście nie zniechęcam, chcesz to działaj, ale wątpię, aby rozeszły się na forum :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: wujcio » 2014-03-09, 10:58

Przechodziłem swój regulator i nie jest to też taka prosta sprawa.
Trzeba mieć sprawdzony schemat + części też kosztują swoje do tego jakiś radiator i cena robi się spora + poświęcony czas na poskładanie wszystkiego.
Dodatkowo również istnieje ryzyko że ten Twój regulator się zjara i wtedy w trasie i tak musisz mieć drugi zapasowy.

Najlepsza opcja to kupić 2 z chiny oba sprawdzić na np 100 km czy działają jeden przykręcić w moto na zapas i w razie awarii przepiąć tylko kable.

Od biedy na royalu można w trasie jechać bez regulatora jak się jeździ na światłach to się nic nie dzieje z aq czyli wystarczy tylko mostek prostowniczy jak w wuesce oryginalnie - jeździłem tak przez pewien czas jak miałem walnięty regulator nic się nie działo z akumulatorem.

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Regulator napięca do zestawu Royal + WSK 175

Post autor: CeZetHa » 2014-03-09, 11:36

Troszeczkę poszperałem w sieci za schematem do regulatora do cewek bezmasowych i udało się dorwać co-nieco.
http://motorowerowo.pl/2012/12/01/regul ... zmasowymi/

Jest to schemat do zestawu regler+mostek prostowniczy (czyli coś takiego, jak w tych chinczykach zalanych glutem). Schemat jest archaiczny, ale kolega elektronik powiedział, że ma działać. Jego wykonanie zapewne też nie będzie trudne. W wolnej chwili poświęcę swój czas w imię nauki :)

PS. Wiem, że można kupić 2 zapasowy regulator. Ale wierzcie mi, nie mam zaufania do chińszczyzny, od kiedy cewka zapłonowa CDI Made In China w mojej 175 padła po 5 minutach, przez co siedzę cały czas na platynkach.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości