Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Neoxis

Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Neoxis » 2008-02-17, 18:40

Witam.
Znów piszę, bo naprawdę zgłupiałem. Kumpel mnie przekonuje swoimi pomysłami. Mam co do nich wątpliwości, duże wątpliwości dlatego piszę tutaj.
Jak już wcześniej wspominałem mam beznadziejny tłumik (od jawki pusty w środku) i muszę kupić inny, ze względu chociażby na głośność. I tu właśnie problem. On namawia mnie na sportowy słumik do MZ ETZ 150 jaki można kupić na allegro. Mówię mu, że on jest obliczony na ETZ a nie na WSK, a on mi mówi, że i tak będzie lepszy niż oryginał, da więcej mocy, lepszy dźwięk i samo to, że będzie nowy. Sam nie wiem co o tym myśleć.
Gaźnik. Też mówi, żebym kupił od ETZ, będzie się lepiej sprawdzał, i dać dyszę taką jaką jest dla ETZ (więcej paliwa daje chyba), wtedy WSK będzie więcej paliła, ale będzie miała kopa większego. No ok, ale przecież ona nie da rady tego przepalic. Ten polecił mi taki moduł http://www.allegro.pl/item313935368_ele ... _inne.html oraz planowanie głowicy. Co do tego modułu, tak może zdać egzamin, ale co do planowania głowicy od razu powiedziałem nie, wiem z doświadczenia o ile skraca to żywotność silnika.
No i to by było na tyle chyba, co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam, Neoxis.

Awatar użytkownika
Jarek_kam
Posty: 306
Rejestracja: 2007-12-06, 21:26
GG: 0
Lokalizacja: Kamieńsk woj. Łódzkie
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Jarek_kam » 2008-02-17, 18:53

ja wole kupić jakiś używany tłumik i gaźnik od wsk, jak ten kolega bardzo chce to niech sobie kupi wsk i dokupi gaźnik i tłumik od ETZ

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: 1angel » 2008-02-17, 19:34

taa , a kolega to pewnie jakiś kolejny specjalista teoretyk co usłyszy jakiś strzępek od kogoś coś od siebie dołoży puści dalej i potem wychodzi że taka WSK 120km/h lata
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: ŻbiKu » 2008-02-17, 22:13

Co do planowania to można ale nie za dużo, zw. że WSK125 ma bardzo niski stopień sprężania (7:1?) więc myślę że podciągnięcie go do 9:1 nie jest niczym złym, patrząc na liczbę oktanową dzisiejszych paliw, aczkolwiek niech wypowiedzą się ci co mają te motorki i planowali głowicę.

Neoxis

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Neoxis » 2008-02-18, 17:10

Eh... widzę, że naprawdę profesjonalna pomoc, żal.

Zbiku, dzięki za pomoc, popytam się o to, ale... gdze indziej ;)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: 1angel » 2008-02-18, 17:34

tłumik od ETZ jest do ETZ a nie do WSK więc jeśli będziesz kupował nowy to tylko od WSK , na gaźniku od ETZ będziesz miał problemy z odpalaniem co do głowicy to delikatne planowanie nie zaszkodzi chociaż jak nie bawiłem się w to i zostawiłem tak jak jest oryginalnie , co do modułu to możesz spróbować z tym że będziesz musiał podłączyć wszystko przez cewkę zewnętrzną i może zaistnieć problem skąd brać prąd na światła bo zostanie nam tylko jedna cewka świetlna , no chyba że jest jakiś inny sposób przerobienia instalacja na cewkę zewnętrzną , o module , tłumiku , gaźniku tematy już są więc wystarczyło poszukać
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Neoxis

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Neoxis » 2008-02-18, 21:37

Tak, tylko skąd nowy tłumik do WSK 125?
Sami zobaczcie, że z używek nawet wyboru za bardzo nie ma, dlatego stąd pomysł na zamiennik. http://www.allegro.pl/search.php?string=WSK+t%C5%82umik
Sam mam u siebie jak już wspominałem tłumik od jawki, chodzi głośno, dość agresywnie. Podoba mi się ten dźwięk, ale będę musiał go wyciszyć, bo sąsiedzi się skarżą (mieszkam w mieście). Do tego jest dość nieporęczny (długi), pusty w środku (traci moc). Sam odnalazłem WSK, która miała iść na złom. Dopytuje ludzi, ale jak chcą sprzedać to tylko kompletne WSKi i drogo za nie chcą, na allegro wybór jest niewielki. Jeżeli mam dać 50 zł za tłumik od WSKi poobijany, dziurawy, albo wybebeszony, to myślę, że lepiej już by było zainwestować 100zł w ten nowy do MZ ETZ 150. Tak, wiem wiem, każdy tłumik jest wyliczony na dane moto, ale zastanawiam się, bo właśnie ten od ETZ powinien dać i tak większą moc niż ten co mam teraz. Z kolei zastanawiam się, bo podpowiadają mi też, że ktoś montował taki tłumik do WSKi i pod względem mocy nie było ani lepiej, ani gorzej w stousnku do oryginału, ale za to ładnie się prezentował i ładnie "grał".

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 561
Rejestracja: 2007-01-15, 21:00
GG: 8665055
Moje maszyny: Dudek Sport
Kobuz
Kos
M06B3
WFM, SHL, Komarki ,itd
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Maciek » 2008-02-18, 22:17

Widzę że podejscie masz odpowiednie tlumika poszukaj tutaj
http://www.skuterdebica.hg.pl/
Dziwne ze na allegro nie ma kiedyś były

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: ŻbiKu » 2008-02-18, 22:18

http://www.skuterdebica.hg.pl/

Tutaj możesz kupić NOWE tłumiki do WSK125.



Po takiej odpowiedzi w cale się nie dziwię Neoxisowi, że jest mu ciebie żal.
weros005 pisze:Hmmm. A kolega nie wpadł na pomysł żeby może mz etz 250 kupić jeszcze wiecej mocy niz 150 normalnie żal :shock:
Kolega oczekiwał tylko kilku odpowiedzi i rad..

Neoxis w razie jakiś pytań wal śmiało.
Co do wydechu to albo kup oryginał nówkę albo wykonaj sam wydech dokładnie obliczony pod silnik WSK125 i własne preferencje pracy silnika (są o tym tematy).

Neoxis

Re: Kilka pomysłów na usprawnienie. Czy aby napewno?

Post autor: Neoxis » 2008-02-18, 22:33

Nie, nie, dzięki znalazłem to czego szukałem ;) Właśnie o to mi chodziło, o nówkę do WSK 125 ;) DZIĘKI!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości