usprawnić 3 bieg

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Kakarotto07
Posty: 26
Rejestracja: 2014-07-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-B3 1977 (Garbuska)
Lokalizacja: Honiatyczki
Kontaktowanie:

usprawnić 3 bieg

Post autor: Kakarotto07 » 2014-10-06, 14:06

Witam, pewnie już do znudzenia przerabialiście ten temat ale jak to często bywa każdy przypadek jest inny i pomyślałem o napisaniu tego wątku. Mianowicie sprawa wygląda tak: czego bym nie robił to 3 bieg wyskakuje:P gdy trzymam nogą to jest git z tym że noga boli a wystarczy że zabiorę to nawet sekunda nie mija i trójka wylata... teraz pewnie zostanę zarzucony odpowiedziami typu podkladka pod wałkiem zdawczym, starte kły, luz łozyska wałka zdawczego, luz na nicie tej "łapki" (nie wiem jak to sie nazywa po fachowemu) zmieniającej biegi... otóż nie. ja wskę posiadam 7 lat, a konstrukcja jest o tyle prosta że takich rzeczy idzie sie samemu domyślić, problem w tym żę wszystko wydaje sie być wporządku, wałek zdawczy nowy, łożysko nowe, podkładka jest, mechanizm dobrze wrzuca bieg a gdy trzymam nogą to nie szarpie czyli jakby problem jest z samymy trzymaniem tego biegu, rozciągnąłem troszeczkę sprężynke, nic to nie dało, myślałem żeby troszke pogłębić rowek w mechaniźmie żeby głębiej śrut wskakiwał, jeszcze tego nie zrobiłem bo nie chce zwyczajnie czegoś spieprzyć, może macie jakieś wskazówki co jeszcze mozna zrobić? bo tak nie może być że wszystko jakby ok a bieg wyskakuje, gdzieś byk musi być, ale ja już nie wiem gdzie. Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieje że komuś zachce sie zadać trudu by mi pomóc. Pozdrawiam
"Życzę ci byś kiedyś tak traktował swoją żonę jak traktujesz ten motor" Słowa mojej Babci

Awatar użytkownika
qpa
Posty: 617
Rejestracja: 2011-09-12, 13:11
GG: 0
Moje maszyny: mustang ttr
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: qpa » 2014-10-06, 14:47

zrób zdjęcie jak wygląda zazębienie wałka zdawczego z trybem 3 biegu

Awatar użytkownika
Kakarotto07
Posty: 26
Rejestracja: 2014-07-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-B3 1977 (Garbuska)
Lokalizacja: Honiatyczki
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: Kakarotto07 » 2014-10-06, 16:19

wałek zdawczy musiałem wybić z karteru z łożyskiem bo lżej wyjść łożysku z silnika niż wałkowi z łożyska, jakość slaba bo tel. robione zdj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Życzę ci byś kiedyś tak traktował swoją żonę jak traktujesz ten motor" Słowa mojej Babci

Awatar użytkownika
Kakarotto07
Posty: 26
Rejestracja: 2014-07-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-B3 1977 (Garbuska)
Lokalizacja: Honiatyczki
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: Kakarotto07 » 2014-10-06, 16:20

w sumie jeszcze i na tym coś widać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Życzę ci byś kiedyś tak traktował swoją żonę jak traktujesz ten motor" Słowa mojej Babci

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: wujcio » 2014-10-06, 17:56

Moim zdanien jeśli kły nie zazębiają się do końca po włączeniu 3 biegu można podłożyć jakiś dystans pod sam automat zmiany biegów przez jego podwyższenie tryby powinny lepiej pracować.
Sprawdź czy czasem po skręceniu zdawczego nie chowa się on za dużo w prawy karter przez co kieł zazębia się np w połowie tylko...
Może wystarczy dać dystans między tryb zdawczy a łożysko które idzie do karteru.

Awatar użytkownika
Kakarotto07
Posty: 26
Rejestracja: 2014-07-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-B3 1977 (Garbuska)
Lokalizacja: Honiatyczki
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: Kakarotto07 » 2014-10-06, 18:12

właśnie też o tym myślalem, tzn. o tym że może wałek zdawczy jest za głęboko w łóżysku, poprzednim razem wyeliminowałem to co wydawało się być problemem, teraz też staram się szukać jak najwięcej przyczyn bo jak wiadomo dowiem się czy nie wyskakuje dopiero w jeździe a wtedy już jest za późno na poprawki bez rozpoławiania...
"Życzę ci byś kiedyś tak traktował swoją żonę jak traktujesz ten motor" Słowa mojej Babci

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: wujcio » 2014-10-06, 23:55

Wg mnie zrób to tak: nałóż między trybami plasteliny i złóż kartery tak aby było wszystko skręcone mniej więcej jak pracuje normalnie.
Delikatnie włącz bieg 3 tak żeby nadmiar plasteliny wyszedł i zobaczysz ile zazębiają się kły.

Moim zdaniem przyczyna to złe dystansowanie trybów względem zmieniacza.

Awatar użytkownika
Kakarotto07
Posty: 26
Rejestracja: 2014-07-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-B3 1977 (Garbuska)
Lokalizacja: Honiatyczki
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: Kakarotto07 » 2014-10-09, 13:51

a tak właściwie czemu ma służyć podkładka na wałku zdawczym? ta wypukła? zauważyłem że gdy założe ją na wałek zdawczy i chce na sucho do siebie dłozyć połówki to nie schodzą sie do końca tylko jest szczelina, a gdy wyjmę podkłedkę to sie schodzi :] jej brak spowoduje coś poważnego z tym 3 biegiem? zaznaczam że rozebrałem drugi silnik w ktorym nigdy 3 bieg nie wyskakiwał i tam tej podkładki nie ma
"Życzę ci byś kiedyś tak traktował swoją żonę jak traktujesz ten motor" Słowa mojej Babci

rss
Posty: 445
Rejestracja: 2014-04-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 '80;
HondaXR600R '93; Varadero 125, Junaki
Lokalizacja: Jablonna
Kontaktowanie:

Re: usprawnić 3 bieg

Post autor: rss » 2014-11-09, 08:07

rozciagniecie sprezyny i wypilowanie glebszego rowka w zmieniaczu sam kiedys testowalem
i zdalo egzamin. mozesz to zrobic i silnika nie rozwalisz.
na zdjeciach widze natomiast ze tryb zdawczy masz juz troche zuzyty.
na pierwszy ogien sprawdz czy tryb zdawczy nie ma za duzego luzu na walku -
ma sie krecic/przesuwac, ale nie "gibac" jedno wzgledem drugiego

przypatrz sie jeszcze sprzeglom klowym na trybie zdawczym i tym ktory z nim wspolpracuje
jesli rogi sa pozaokraglane to wiesz juz co wymienic.
niby mozna to podpilowac, ale potrzeba sie naprawde przylozyc
zeby wspolpracowalo na wszystkich powierzchniach.
Troche o naszym Wieslawie: viewtopic.php?f=72&t=18728

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości