zegary, liczniki z linki na elektryke...

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Pazur
Posty: 94
Rejestracja: 2012-12-21, 15:15
GG: 0
Moje maszyny: WSK175, Jawa 350CR, Trike Garbus/Subaru
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

zegary, liczniki z linki na elektryke...

Post autor: Pazur » 2015-05-18, 23:33

Witam.
Potrzebuje przerobić zegary - licznik wskazówkowe. Prędkościomierz na linke, obrotomierz elektroniczny.
W czym rzecz - silnik w mojej motocyklowej bestii to subaru ej22 o ile obrotomierz da się podpiąć to trzeba to jeszcze wyskalować by pokazywało prawdziwe obroty.
Większy problem to jak przerobić licznik na linkę na taki elektroniczny napędzany impulsami z ? no właśnie z czego ?
Skrzynia garbusa nie posiada miejsca na linkę i ślimaka.
Koło przednie to samoróbka z osią 25mm więc żaden ślimak motocyklowy nie podejdzie.
W koła tylne też nie ma jak się wpiąć.
Pozostają tylko magnesy lub jakiś impulsator. Mocowanie w piaście przedniego koła mogę zrobić, problem jak dobrać parametry.
Posiadam oryginalny licznik z subaru jak by jakieś wnętrzności były potrzebne

Jest na forum znawca tematu co podejmie się takiego wyzwania ?
Liczników motocyklowych jeszcze nie kupiłem, szukam odpowiednich - ważne by były wskazówkowe, prędkość do 240 / obr. do 9000
Kobieta w niczym nie wygląda tak dobrze jak w niczym.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: zegary, liczniki z linki na elektryke...

Post autor: daroohd » 2015-05-19, 11:31

hm dzieżko doradzić ja widzę jedynie sprawdzić jak masz jakiś rowerowy stary czy będzie wskazywał dobrze, jak tak to iść w tym kierunku.

Awatar użytkownika
AndrzejJ
Posty: 389
Rejestracja: 2013-05-19, 13:14
GG: 0
Moje maszyny: VF750 '83
ZX6R '97
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontaktowanie:

Re: zegary, liczniki z linki na elektryke...

Post autor: AndrzejJ » 2015-07-14, 10:33

Obrotomierz podejdzie chociażby http://allegro.pl/zegar-obrotomierz-mag ... 01312.html
Zakres się zgadza, nic nie trzeba skalować, podpinasz pod + jednej z cewek, do tego masa i +12V, kolory znajdziesz w schemacie VF-ki.
Podejdzie także sporo innych- szukaj na allegro i sprawdzaj podpięcie na schematach, wszystkie które oryginalnie podpięte są do podwójnej cewki zapłonowej(dwa kable wn) podejdą, a może uda się znaleźć sporo taniej.

Jakie koło przód/tył w tymże sprzęcie będzie? tutaj szukał bym elektronicznego prędkościomierza z jakiegoś nowszego motóra, który ma koła o takiej samej średnicy, tylko w tymże motórze sensor musi być w piaście a nie na zębatce zdawczej (z góry mówię że nie wiem jak z tym jest, wiem że w gsxr-ach jest na zębatce zdawczej)
Albo licznik rowerowy.
Pochwal się zdjęciami tej maszyny.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości