Usprawnienia gaźnika GM26U

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
bing17
Posty: 362
Rejestracja: 2007-02-16, 21:59
Moje maszyny: FSO 125p, CZ 516, Junak M10, Romet KadetM780,110
Lokalizacja: Łódź-Ruda.
Kontaktowanie:

Usprawnienia gaźnika GM26U

Post autor: bing17 » 2009-12-21, 15:13

Witam.
Naprawiam właśnie silnik od motocykla SHL M17 Gazela. Wyjąłem gaźnik, wyczyściłem itp. zrobiłem całą obsługę jaką powinienem zrobić. Jednak, często słyszałem o zawodności tych gaźników. Mam w zapasie nowy, nieużywany korpus do tego gaźnika i pomyślałem, że warto Was zapytać jakie proponujecie usprawnienia tego gaźnika. Oczywiście mowa tutaj o względach czysto ekonomicznych, nie mam na celu zrobienia z niego gaźnika do motocykla sportowego. Na co należy zwrócić szczególną uwagę ?? Czy ten gaźnik lubi gdzieniegdzie się "pocić" ?? Co warto w nim poprawić ??
Pozdrawiam bing17.

kamil_Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 2008-07-21, 19:48
Lokalizacja: Żyraków
Kontaktowanie:

Re: Usprawnienia gaźnika GM26U

Post autor: kamil_Ziomek » 2009-12-21, 15:39

Jeśli masz nowy nie urzywany to pasowałoby ustawić poziom paliwa w komorze pływakowej ale bez specjalnej śrubki jest ciężko. Fajnie regulacja tego gaźnika opisana jest w książce do twojego motorku.
Ja to opisze w skrucie utawiam zapinke na iglicy według instrukcji, śrubke od regulacji naciągu linki mocno poluzowuje aby linka miała spory luz (silnik ciepły) śrubke od dodatkowego powietrza wkręcam do oporu ustawiam przepustnice w położeniu w którym silnik pracuje równo , a następnie wykręcam śróbke dodatkowego powietrza do momentu uzyskania największych obrotów. Puźniej zostaje regulacja obrotów biegu jałowego i naciągu linki.
Mój gaźnik poci się delikatnie przy śrubie mocującej odstojnik. Nowego lepiej nie rozbierać więcej niż potrzeba. Możesz przesmarować przepustnice olejem silnikowym.
Dzięki za opere z automatycznym słownikiem :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości