Kanapy w WFM - kolory dermy

Odpowiedz
DakaRz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-28, 15:40
GG: 0
Moje maszyny: WFM 1965
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Kanapy w WFM - kolory dermy

Post autor: DakaRz » 2012-02-29, 10:04

Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum, węc krótko sie przedstawię:
Mam na imię Darek, swoje lata już mam ;-). Z zawodu jestem architektem. Mieszkam na Podlasiu - konkretnie w okolicach Białegostoku.
Właśnie rozpocząłem długo odwlekany remont WFM z 1965 r (silnik S01-Z1), którą dostałem od ojca. Po rozmontowaniu prowadzę właśnie selekcję, co na złom (niesatety ogólny stan blach kiepski, bo stała ze 20 lat w szopie z dziurawym dachem ;( ), co do regeneracji, a co do wymiany na oryginał - gdyż, jako że była to druga fumka ojca - część elementów jest ze starszego modelu (np. zawieszenie przednie z kalamitkami na lagach).
Największym problemem jest dla mnie ustalenie kolorystyki kanapy. Bardzo mi zależy na doprowadzeniu motoru do stanu oryginalnego wyglądu - jakby dopiero co z fabryki wyjechał. Mam nadzieję, że na ten widok łza się ojcu w oku zakręci :D
Zamontowana kanapa jest niestety nieoryginalna - dopasowana od WSK w kolorystyce: czarne boki, biała żyłka, czerwona góra. Podobno taki kolor miało oryginalne siedzenie w tej fumce i dlatego ojciec wymienił na te WSK-owe w takim samym zestawieniu. Mojemu ojcu nie można jednak dowierzać w kwestii kolorów, bo jest półdaltonistą. Nie mówiąc o tym, że może zwyczajnie nie pamiętać już jak naprawdę wyglądała ta kanapa 47 lat temu.
Jeśli więc ktoryś z kolegów ma jakąś wiedzę na temat kolorów dermy na kanapach z końca produkcji WFM lub dysponuje zdjęciami z epoki (nawet na czarno-białych zdjęciach można domyślnie potwierdzić lub wykluczyć pewne zestawy kolorów) z wyraźną kanapą WFM to byłbym wdzięczny za pomoc.
Dodam tylko, że kanapa z pewnością nie była w kolorze jasny brąz - miodowy. Mam zdjęcie, gdzie nieco widać boki i są z pewnością ciemne.
Pozdrawiam,
Darek

Awatar użytkownika
Marq21
Posty: 102
Rejestracja: 2008-05-16, 23:50
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06
1959
WSK M06 B1 196?
WSK M06 B3 garbuska
1975
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Kanapy w WFM - kolory dermy

Post autor: Marq21 » 2012-02-29, 11:08

witam co do kanapy w WFM to miały inny kształt niż kanapy w WSK a co do kolorystyki to zależy od rocznika a tych latach z tego co mi wiadomo kanapy były jedno kolorowe. Tutaj masz foto mojej WFM co prawda ona jest z 1961 roku ale jest w 100% oryginalna wiec może ci coś to pomoże download/file.php?id=5508&mode=view

DakaRz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-28, 15:40
GG: 0
Moje maszyny: WFM 1965
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Re: Kanapy w WFM - kolory dermy

Post autor: DakaRz » 2012-02-29, 14:31

Dzięki Marq. Takie kanapy widzialem wiele razy, ale jak napisałem, ta z pewnością nie była taka jasna. Poniżej zdjęcie oryginału z tego samego rocznika - niestety czarnobiałe, ale widać, że kanapa jest ciemna - może ciemny brąz - może czarna ??
Zdjęcie z http://www.wfm.of.pl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości