WFM jakie zmiany w poszczególncyh roczniakch

Odpowiedz
a6afn
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-04, 22:00
GG: 0
Moje maszyny: 3x Komar
1x Mińsk
4x WFM
2x WSK
2x SHL
1x Jawa 250
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

WFM jakie zmiany w poszczególncyh roczniakch

Post autor: a6afn » 2012-12-05, 17:51

Witam!

Posiadam kilka starych motocykli, ostatnio wpadły mi w ręce dwie WFMki. Początkowo nie wzbudziły we mnie zainteresowania lecz coś we mnie drgnęło i naszła chęć odrestaurowania jednej z nich w taki sposób aby wszystko było tak jak w oryginale oraz ewentualne braki uzupełnić oryginalnymi częściami z epoki, najchętniej nie korzystając z "chińskich" zamienników typu obręcze kół, szprychy itp). Nie wiem jeszcze czy porywam się z motyką na słońce, założenie mam takie aby moto było całe w oryginale :x
W związku z tym jestem chłonny wiedzy na temat historii modelu WFM a dokładniej w jakim okresie stosowano nowe rozwiązania, nowe detale, nowszy osprzęt. Czy ktoś byłby w stanie wypisać w kolejności chronologicznej czym charakteryzował się dany model produkowany w danym roku ?
Ile było wersji?
Czy kolejność wersji w stosunku do roku produkcji jest prawidłowa ? (o ile można mówić o takim rozgraniczeniu)

I wersja 54-57

II wersja 57-58

III wersja 58-63

IV wersja 63-65

V wersja 65-66

Fajnie by było aby ktoś kompetentny mógł opisać czym np różniła się wersja II od wersji I, jakie były zmiany (np kiedy zaczęto stosować puszką narzędziową trójkątną zamiast okrągłej itp), co dodano a co zmieniono, wszelkie szczegóły i detale, które były wprowadzane w poszczególnych latach produkcji.... i tak aż do ostatniej wersji WFMki ;)

Byłbym baaaardzo wdzięczny za taką szczegółową charakterystykę poszczególnych roczników WFMek :-)

skavinsky
Posty: 377
Rejestracja: 2011-12-01, 13:59
GG: 0
Moje maszyny: JUNAK 59,60,61,63,65
OSA 1965
SHL M04 1951
WFM 55,57,62
AVO
Lokalizacja: Przysucha
Kontaktowanie:

Re: WFM jakie zmiany w poszczególncyh roczniakch

Post autor: skavinsky » 2012-12-05, 23:04

wfm rocznik 57 różni się mocowaniem kratki od rocznika 58, w 57 kratka mocowana jest na 4 śruby natomiast w 58 tylko przez środek, i ten podział nie jest jakoś dobrze zrobiony, bardzo dziwnie to podzieliłeś, np III wersja 58-63, w 58 kratka 59 też i prawdopodobnie jeszcze kilka w 60 natomiast dalej to już pasek przez zbiornik, puszka narzędziowa okrągła była stosowana do 57 roku, niektóre w 57 miały tylne lampy takie jak shl m04 a niektóre zwykłe kwadratowe ja np mam kwadratową,

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości