Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, którędy?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, którędy?

Post autor: jawamustang » 2013-07-10, 18:35

Witam, jestem w trakcie remontu WFMki i dzisiaj zabrałem się za rozbieranie przedniego zawieszenia. Chciałem zdjąć oryginalne gumy z lagów. U dołu jest uchwyt koła a jak próbuje górą to się nie da bo lag jest gruby i końcówka gumy jest o wiele za cienka i nie ma opcji żeby zdjąć to bez uszkodzeń. Moje pytanie brzmi JAK TO ZDJĄĆ? Czy uchwyt koła jakoś sie zdejmuje??? Proszę o pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, któręd

Post autor: auriol77 » 2013-07-10, 19:34

Wyciągnij lagi dolne z górnych i gumy ściągasz w górę w stronę kierownicy.

gajowy56
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-17, 18:19
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06 1961 i 1959
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontaktowanie:

Re: Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, któręd

Post autor: gajowy56 » 2013-10-04, 22:46

Wracam do tematu jak wyżej. Czy jest jakiś patent ,aby założyć nowe gumy na przednie zawieszenie ? Stare mi się rozleciały a część wyciąłem. Nowych w żaden sposób nie potrafię założyć. Próbuję wkładać od góry lecz średnica tych dwóch elementów cylindrycznych , które są zamontowane na goleniach jest zdecydowanie większa od średnicy gum. Czy jest jakiś patent ,aby rozciągnąć gumy chwilowo do odpowiedniej średnicy ? Na stałe dolne ich części muszą przylegać do dołu goleni. Pozdrawiam i czekam na podpowiedź. ;D p.s. chodzi o dolną cześć gumy. Górna wejdzie lecz najpierw musi wejść dolna.

kanuj
Posty: 304
Rejestracja: 2011-10-21, 20:12
GG: 0
Moje maszyny: Wsk-ki, WFM-ki
SHL-ki,Junak,
Lokalizacja: Parczew
Kontaktowanie:

Re: Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, któręd

Post autor: kanuj » 2013-10-05, 20:52

Odnośnie gum, pozwolę sobie zacytować sposób podany w książeczce dot. obsługi WFM, a więc cytuję: "Jeżeli zachodzi potrzeba wymiany osłony gumowej, należy to robić w następujący sposób: posmarować osłonę mieszaniną oleju z benzyną (1:2), po czym odwrócić na drugą stronę (przenicować), aby strona naolejona była wewnątrz i naciągnąć szerszą stroną na nogę widelca do góry, przeciągając ją przez jedną i drugą tuleję. Następnie odwrócić stroną szerszą ku górze i dolną część zamocować uchwytem drucianym na nodze poniżej żebra." Nie wiem czy coś z tego zrozumiałeś, dla mnie z początku też to było niejasne, ale to działa gdyż robiłem to w ten sposób nie raz.

komar13
Posty: 13
Rejestracja: 2013-05-05, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: WFM 1960
WSK 1966
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Jak zdjąć oryginalne gumy przedniego zawieszenia, któręd

Post autor: komar13 » 2013-10-19, 23:42

Ja delikatnie rozgrzewałem opalarką, ale trzeba to naprawdę robić z wyczuciem, żeby nie zniszczyć gumy. Do tego troszkę smaru, tak żeby ładnie się ślizgało i dało radę.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości