WFM 1959 jakie podnóżki kierowcy.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
cienkibolo
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-25, 15:26
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06, K- 58, Jaskółka, Junak, Jawa 250, Honda CB 750C,
Lokalizacja: Brzeg Dolny, dolnośląskie
Kontaktowanie:

WFM 1959 jakie podnóżki kierowcy.

Post autor: cienkibolo » 2014-04-03, 14:27

Pytanie jak w temacie, jakie podnóżki kierowcy? Spawane czyli pręt do płaskownika z otworami czy kute?

DarekRz
Posty: 35
Rejestracja: 2014-03-18, 15:41
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06 S01-Z 1965
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: WFM 1959 jakie podnóżki kierowcy.

Post autor: DarekRz » 2014-04-03, 14:55

A co masz na myśli pisząc "kute"?
Wg. mojej wiedzy był tylko jeden rodzaj podnożków kierowcy. Taki jak w katalogu części - foto ze strony poniżej.
Jedynie w starszych modelach ten "płaskownik" był solidniejszą odkuwką o grubości ok. 12 mm - wykrawaną sztancą na gorąco - co widać po brzegach i po kształcie ząbków wokół otwory na śrubę. Mlodsze egzemplarze mają często wersję - economik - czyli wycięty płaskownik z ząbkowaniem wokół otworu nacinanym na zimno.
Nie wiem, kiedy nastąpiła ta ekonomizacja - w motorze, który mam były obie wersje. Mój ojciec miał wsześniej fumkę kupioną w 61 r. Potem, w '65 kupil nową i tę ja posiadam, ale jeden z podnóżków jest przekręcony od starej. Wynikałoby z tego, że do 61 włącznie były te z grubszego materiału, choć może być i tak, ze były równolegle różne - że wcale nie czas o tym decydował, tylko montowali co akurat mieli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Darek

Awatar użytkownika
cienkibolo
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-25, 15:26
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06, K- 58, Jaskółka, Junak, Jawa 250, Honda CB 750C,
Lokalizacja: Brzeg Dolny, dolnośląskie
Kontaktowanie:

Re: WFM 1959 jakie podnóżki kierowcy.

Post autor: cienkibolo » 2014-04-03, 15:46

I wszystko jasne.
Po prostu odpadł mi jeden podnóżek. W garażu miałem jeszcze kute czyli takie jak na tej aukcji;
http://allegro.pl/wsk-podnozki-gumy-sto ... 36887.html
nie wiedziałem jakie są założone w WFM. Założyłem te kute ale już spawam te z katalogu i wracam do oryginału.

Wygląda że te z aukcji są od WSKi.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości