Romet i wypadajace biegi

Odpowiedz
bear

Romet i wypadajace biegi

Post autor: bear » 2012-08-20, 22:05

Witam.

Panowie kazdy kto pewnie ma rometa dwu-biegowego zna problem z wypadajacymi biegami. Jest ktos w stanie mi powiedziec co tak naprawde sie tam zjebalo ze biegi wypadaja niemilosiernie?

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 411
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Romet i wypadajace biegi

Post autor: jakemdural » 2012-08-20, 22:11

Automat od biegów się pewnie wyrobił,regeneruj , kup nowy albo spróbuj ,,ustrzelić" optymalną pozycję i zwiąż drutem na sztywno, nie spawaj bo ewentualna regeneracja nie wchodzi potem w grę. Lecz ja osobiście radzę kupić nowy...

termin21

Re: Romet i wypadajace biegi

Post autor: termin21 » 2012-08-20, 22:44

Zgadza sie w romecie pada automat,który da siewymienić jak dobrze pamietam ,bez rozkręcania silnika,znajduje sie za magnetem po lewej stronie silnika. Da sięteż go "usztywnić" tymczasowo jakimś lekkim spawem ,klepnieciem mądrze mlotkiem... ,ale trzeba chwilke sie zorientowac jak to dziala i gdzie ma luzy,bo one powinny chodzić na ciasno i bardzo charakterystycznei strzelaja jak sa nowe

bear

Re: Romet i wypadajace biegi

Post autor: bear » 2012-08-20, 23:50

Stzelac to strzelaja biegi tylko skoro piszesz ze ma to chodzic ciasno to juz wiem o co chodzi. Bo u mnie te wodziki sa luzne i co je dokrece to sie luzuja po kilku minutach od nowa wypadaja. A czy stary automat da sie zregenerowac?

Lorrenzo

Re: Romet i wypadajace biegi

Post autor: Lorrenzo » 2012-08-21, 00:49

da się, zależy co konkretnie jest już zużyte
Zazwyczaj wystarczy tylko dać nową sprężynę z kulką i od tyłu automatu jest seger. Tam się robi luz zazwyczaj. Trzeba dobrać grubą podkładkę, albo dwie (zależy) tak aby wałek się nie przesuwał tylko sobie siedział sztywno. Dajesz dobre podkładki, albo jedną zależy i zakładasz seger. Biegi nie powinny wypadać. Chyba, że coś innego siadło w nim

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość