Napęd licznika

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Jacu gorzała
Posty: 151
Rejestracja: 2012-10-01, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 175 kobuz
Komar 2330
Jawa 50
Simson sr50
Lokalizacja: Klimy
Kontaktowanie:

Napęd licznika

Post autor: Jacu gorzała » 2014-02-19, 21:37

Mam problem bo w moim komarku 2330 nie działa licznik a dokładnie zastał się na amen mechanizm który napędza linkę. Jest on z 1974.r i ma plastikowy ten wałek i kółko. Z kółkiem sobie poradziłem i je wyjąłem i wyczyściłem ale wałek za nic w świecie nie chce się obrócić ani nie wiem jak go wyjąć. Wyczytałem że się go wybija ale nie chce wcale iść bo ma tak jakby zaślepkę taka ta obudowa z drugiej strony. I nie wiem jak wyjąć ten wałek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie jest po to aby śmigać na moto.

Awatar użytkownika
janosikmz19822
Posty: 353
Rejestracja: 2012-11-18, 20:02
GG: 0
Moje maszyny: shlm06t rys mr 1
Lokalizacja: Pruszków /Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Napęd licznika

Post autor: janosikmz19822 » 2014-02-19, 23:26

Raczej nie opłaca się tego ślimaka rozbierać masz tą nowszą wersje ślimaka więc strat aż nie taka wielka bez problemu kupisz drugi za rozsądne pieniądze 10-40 zł .
A jeżeli już chcesz rozbierać co nie takie łatwe jest to możesz kupić zestaw naprawczy ,spróbuj ten dekielek najpierw podważyć wkrętakiem ewentualnie można wywiercić w dekielku otworek i złapać drucikiem za otwór w dekielku jeszcze można podgrzać trochę ślimak w tym miejscu tylko nie ma co mocno grzać tylko troszkę żeby nie zaszkodziło znal ma większa rozszerzalność niż stal i wtedy delikatnie puknąć od góry przez śrubkę w ten wałek co jest w ślimaku ,tylko niektóre napędy prędkościomierza są z tworzywa sztucznego tak więc ostrożnie z podgrzewaniem ,i nożny zestaw naprawczy trzeba dobrać do wielkości koła motoroweru .

zzaspa
Posty: 159
Rejestracja: 2012-07-23, 15:32
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 (175) 1973r
Lokalizacja: Bieszczady Zagórz/Sanok/Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Napęd licznika

Post autor: zzaspa » 2014-02-20, 11:34

razem z całym wałkiem wybijasz ten dekielek. Przyjrzyj mu się z bliska to zauważysz że nie jest on płaski. Potem gdy będziesz wszystko składać już będziesz wiedzieć jak go nabić. Podobne miseczki były stosowane min w żukach do zabezpieczenia gdyby woda w bloku zamarzła.

Awatar użytkownika
Jacu gorzała
Posty: 151
Rejestracja: 2012-10-01, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 175 kobuz
Komar 2330
Jawa 50
Simson sr50
Lokalizacja: Klimy
Kontaktowanie:

Re: Napęd licznika

Post autor: Jacu gorzała » 2014-02-20, 18:49

Dziś trochę z tym walczyłem i stwierdziłem że nie da się tego wybić bo plastikowy wałek się gnie i włazi do środka - ale jak by ten wałeczek wyłamać to ten dekielek by się dało wybić bez problemu i zregenerować ten mechanizm. Ale poszukałem trochę i znalazłem drugi taki mechanizm - trochę go wyczyściłem odrdzewiaczem wymyłem bo się zastał i chodzi. A ten drugi ma nawet wałek metalowy co moim zdaniem jest lepszy bo tato mi mówił że w tych rometach i komarkach bardzo szybko się to psuło więc teraz będzie lepiej.
Życie jest po to aby śmigać na moto.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości