Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

piotrs82
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-10, 17:54
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 - 2x
WSK M21W2
WSK M21W2 KOBUZ
SIMSON SR2
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: piotrs82 » 2016-02-15, 18:48

Niesamowita imponująca kolekcja, a ten film powalający.

KubaZych
Posty: 74
Rejestracja: 2014-09-21, 11:15
GG: 0
Moje maszyny: WSK GIL
Lokalizacja: Okolice Lublina
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: KubaZych » 2016-02-16, 10:46

A właściwie po co mu, az tyle motocykli? Kilkadziesiąt osób miałoby zabawę, cieszyło się, że może pojeździć na motocyklu za nieduże pieniądze, a tak ten Pan trzyma sprzęt i tylko gnije tam nieużywany. Kto mu własciwie będzie odwiedzał to jego muzeum oprócz garstki fanatyków? :lol: Trzyma sprzęt, który póki co jeszcze nadaje się do jazdy i daje przyjemność z jazdy, a on zamiast jeszcze kolejnemu pokoleniu dać poczuć tę przyjemność pozwala jej zginąć :shock: Będzie mógł za 10 lat poopowiadać innym jak to przyjemnie było jeździć na WSK, a i tak nikt mu nie uwierzy, bo nie mieli szansy pojeździć, bo on trzymał to pod kocem :lol:

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: Savier » 2016-02-16, 11:10

Ty tak serio? :D nie da się używać wszystkiego.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: Sebastian440 » 2016-02-16, 13:59

KubaZych pisze:A właściwie po co mu, az tyle motocykli? Kilkadziesiąt osób miałoby zabawę, cieszyło się, że może pojeździć na motocyklu za nieduże pieniądze, a tak ten Pan trzyma sprzęt i tylko gnije tam nieużywany. Kto mu własciwie będzie odwiedzał to jego muzeum oprócz garstki fanatyków? :lol: Trzyma sprzęt, który póki co jeszcze nadaje się do jazdy i daje przyjemność z jazdy, a on zamiast jeszcze kolejnemu pokoleniu dać poczuć tę przyjemność pozwala jej zginąć :shock: Będzie mógł za 10 lat poopowiadać innym jak to przyjemnie było jeździć na WSK, a i tak nikt mu nie uwierzy, bo nie mieli szansy pojeździć, bo on trzymał to pod kocem :lol:

Umarłem. A co co istnieją muzea ? A po co właściciel kolekcji kupował to pewnie za grubą kasę i remontował. Żeby zgniło ? Myślisz , że ktoś mu to dał takie pięknie i świecące ? Banda buraków już dawno rozebrał by te sprzęty na aluminium i poszło by do huty, a ty wyskakujesz tu z tekstami, że zgniją. Żyjemy w wolnym kraju każdy może kupić sobie zabytek. Według Ciebie powinien porozdawać te motocykle, żeby dzieciaczki miały łezki w oczkach jak to pięknie i nostalgicznie jeździ się na motorku ? Motocykl od stania w suchej hali po kocem niszczeje ? Ok powiedz, że byleś pijany i pisałeś dla jaj.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: halcik » 2016-02-16, 14:32

Tak np oddam sokoła 1000 remontowanego za grubą kasę, żeby się każdy mógł karnąć dookoła drzewa :) albo jeszcze coś starszego trzymającego cenę ponad 100tyś i będę tym dojeżdżał co dzień do pracy.
Nie po to tworzy się kolekcję żeby wszystko ujeżdżać. Jakiś czas temu widziałem oryginalną MZ Trophy której jeszcze nikt nawet nie odpalił od wyjazdu z fabryki. I co, kupujesz, odpalasz i rura i to na bezdroża i łączki?
Kultura wymaga uszanować takie sprzęty i utrzymać je w takim stanie jak najdłużej.
Wiadomo wszystko zależy od zasobności portfela, każdą cześć da się zregenerować lub odtworzyć. Ale piękne i stare zabytki zostawmy na "weekendowe" wycieczki

Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 560
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: yazimoo » 2016-02-16, 19:40

Wspaniała kolekcja, tylko szkoda, że te pojazdy stoją w takich warunkach zakurzone i postawione byle jak... Na jego miejscu postawiłbym już wcześniej jakieś czyste pomieszczenie i tam odpowiednio utrzymywał te pojazdy, a nawet jeśli fundusze nie pozwalają to posprzątać, lepiej zagospodarować dostępną hale. No ale jeżeli faktycznie ma w planach muzeum to w przyszłości powinno być dobrze :)

KubaZych
Posty: 74
Rejestracja: 2014-09-21, 11:15
GG: 0
Moje maszyny: WSK GIL
Lokalizacja: Okolice Lublina
Kontaktowanie:

Re: Kolekcja WSK w Świdniku ponad 100szt (sto!)

Post autor: KubaZych » 2016-02-17, 17:17

Sebastian440 pisze:Umarłem. A co co istnieją muzea ? A po co właściciel kolekcji kupował to pewnie za grubą kasę i remontował. Żeby zgniło ? Myślisz , że ktoś mu to dał takie pięknie i świecące ? Banda buraków już dawno rozebrał by te sprzęty na aluminium i poszło by do huty, a ty wyskakujesz tu z tekstami, że zgniją. Żyjemy w wolnym kraju każdy może kupić sobie zabytek. Według Ciebie powinien porozdawać te motocykle, żeby dzieciaczki miały łezki w oczkach jak to pięknie i nostalgicznie jeździ się na motorku ? Motocykl od stania w suchej hali po kocem niszczeje ? Ok powiedz, że byleś pijany i pisałeś dla jaj.
Wybacz nie moglem sie powstrzymac jak się wszyscy podniecali i musialem stroll'ować :-D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość