Kino drogi

Odpowiedz
Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-01-10, 02:25

Witam :)

Ostatnio zaciekawiły mnie tzw. filmy drogi, czyli filmy, gdzie główni bohaterowie podróżują i zmieniają swoje życie. Takich filmów jest bardzo dużo, ale te słynniejsze już zdążyłem obejrzeć... Także prosiłbym o jakieś ciekawe propozycje ;)

A teraz dodam coś od siebie

Easy Rider - klasyk, którego nie trzeba przedstawić i trzeba obejrzeć :)
Dzienniki motocyklowe - młody Ernesto "Che" Guevara wraz ze swoim przyjacielem wyrusza w podróż po Ameryce Południowej na starym Nortonie 500. Bardzo ciekawy i wzruszający film.
Prawdziwa historia - Burt Munro - stary konstruktor z Nowej Zelandii buduje "rakietę" na bazie motocykla Indian. Wyrusza w podróż do USA, gdzie ma pobić rekord prędkości. Przepiękny i ciepły film, przy którym można się poryczeć :)
Long way round - film dokumentalny, w którym aktor Ewan McGregor wraz z przyjacielem i ekipą wybiera się w podróż dookoła świata na motocyklach BMW. Może zdawać się naciągany, bo mają ze sobą ekipę, ale i tak pobudza wyobraźnię :)

No i "niemotocyklowe" filmy drogi :) :
Wszystko za życie - Pewien młodzieniec po ukończeniu studiów z bogatej rodziny wszystkie swe pieniądze przeznacza na cele charytatywne, pakuje plecak i wyrusza na Alaskę, by żyć blisko natury.
Prosta historia - Stary farmer postanawia odwiedzić chorego brata, z którym nie rozmawiał od 10 lat. Wyrusza w podróż do miejscowości odległej o 300 mil. Jego środkiem lokomocji jest mały traktor z przyczepą. Prosty, nieskomplikowany film, ale jednak ma to coś...
Thelma&Louise - dwie dojrzałe kobiety chcąc się wyrwać wybierają się w podróż przed siebie. Jedna z nich o mało co nie została zgwałcona, a niedoszły gwałciciel został zabity przez tą drugą. Obydwie zaczynają ucieczkę przed wymiarem sprawiedliwości. Trochę babski film, ale potrafi wciągnąć :D
Szara ciężarówka w kolorze czerwonym - akcja filmu rozgrywa się w Jugosławii, gdzie rozpoczyna się wojna domowa. Daltonista Ratko i rock'n'rollowa Suzana podróżują po Jugosławii kradzioną ciężarówką. Jugole potrafią kręcić dobre filmy :D
Jazda - czeska produkcja. Dwóch facetów kupuje starą skodę, obcinają dach robiąc z niej cabrio i wraz z pewną autostopowiczką podróżują sobie po Czechach. Świetny i luźny film na wolne popołudnie :)
Pojedynek na szosie - pewien "pan prezesik" jadąc sobie spokojnie autostradą natrafia na kierowcę mocno podrasowanej ciężarówki, który za wszelką cenę chce go zabić. Jeden z pierwszych filmów Stevena Spielberga.
Znikający punkt - kolejny klasyk. Kowalski - były kierowca rajdowy zatrudnia się w firmie dowożącej samochody. Jako zadanie dostaje przewiezienie sportowego wozu Dodge Challenger rocznik 1970 z Kolorado do Kaliforni. No i na ogonie siadają mu gliny...
Grindhouse: Death Proof - może to nie do końca film drogi, a na dodatek jest do kino pana Tarantino (czyli dość specyficzne), lecz zdecydowałem go tu zamieścić. Pewien kaskader Mike swym diabolicznym muscle car'em "poluje" na młode dziewczyny. Co jak co, ale soundtrack w tym filmie jest wyśmienity.

Czekam na wasze propozycje i pozdrawiam :)

termin21

Re: Kino drogi

Post autor: termin21 » 2010-01-10, 13:57

No wg.mnie warte poloecenia filmy Polskie to MOTÓR;).I Motodrama(są tam pokazane motocykle crossowe i żużlowe wrocławskiej sparty na których jeździł główny bochater).Polceam

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-01-10, 14:57

"Motóra" warto obejrzeć i można powiedzieć, jest trochę filmem drogi (podróż Bazyla do Warszawy), lecz moim zdaniem to niewykorzystany do końca pomysł na film o polskich motocyklach...

A "Motodrama" muszę jeszcze obejrzeć ;]

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: 1angel » 2010-01-10, 20:19

Las Vegas Parano :)
Poza tym wiele dobrych filmów można by podczepić pod "motyw drogi" , wymieniłem tylko pierwsze skojarzenie .
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Maniekk » 2010-01-16, 12:15

Jak dla mnie motodrama jako film jest kompletnie nieudany. Wątek jest drętwy i nudny, a akcja z motocyklami zawsze jest przyspieszona i beznadziejnie to wygląda.
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
Chota
Posty: 185
Rejestracja: 2009-04-20, 20:41
Moje maszyny: Kilka
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Chota » 2010-01-16, 14:34

A pamiętacie Czarnego Psa ??? http://www.filmweb.pl/f14/Czarny+pies,1998
Polish motorcycles never die !!!

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-01-17, 22:32

Chota pisze:A pamiętacie Czarnego Psa ??? http://www.filmweb.pl/f14/Czarny+pies,1998
jeden z filmów dzieciństwa :D Do dziś pamiętam, jak na "Jedynce" leciał :D Tak samo film "Na fali" (tyle, że to nie kino drogi), gdzie ś.p. Swayze też grał.

Trochę uzupełniłem swoją drogową filmotekę :D Także polecam:

Tylko tydzień - pewien Kanadyjczyk dowiaduje się, że ma nowotwór i niewiele może pożyć. Przypadkowo kupuje jakiegoś Nortona i rusza w podróż na zachód Kanady. Zwiedza piękne krajobrazy i dokonuje analizy swojego życia. Piękny film na swobodne wieczory, skłaniający do przemyśleń. :)

Noc na Ziemi - trochę nietypowe kino drogi, bo akcja toczy się tylko w taksówkach w takich miastach jak Los Angeles, Nowy Jork, Paryż, Rzym i Helsinki. Nie ma tam dużo akcji, czas aż się ziewa, ale film jest bardzo spokojny i momentami trochę wzruszający. Ale jak oglądać to tylko w nocy :D

Rain Man - pewien bogaty piękniś grany przez Toma Cruise'a dowiaduje się, że ma brata chorego na autyzm, lecz mimo tej choroby braciszek ma świetną pamięć i perfekcyjne zdolności matematyczne. Cruise chce go zabrać do swojego domu, lecz braciszek boi się samolotów, więc muszą jechać samochodem. Film ciekawie przedstawia autyzm.

Awatar użytkownika
darth_maul_93
Posty: 51
Rejestracja: 2008-04-30, 14:18
Moje maszyny: WSK M21W2S2
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: darth_maul_93 » 2010-01-23, 23:58

Ja tam Motóra nie trawię. Oglądałem i nie za bardzo mi podchodził.

To ode mnie tytuły związane bardzo z drogą, podróżami, a głównie z ciężarówkami :P
1. Convoy - świetny film o amerykańskich Truckerach. Świetne dialogi na CB, konfrontacje z miśkami i te puste Amerykańskie szosy.... Cudo
2. Czarny Pies - też o kierowcy ciężarówki, ale mimo zainteresowań moich związanych z tymi samochodami film średni.
3. Śmiercionośny ładunek - w miarę nowy film, o kierowcy ciężarówki, który sobie jeździ Actrosem po Europie i wozi "pewien" ładunek. Obejrzyjcie - polecam
4. Mistrz Kierownicy ucieka - głównie pierwsza częśc, ale druga też niczego sobie. O dwóch kierowcach. Jeden jeździ ciężarówką i przewozi nielegalnie piwo, a drugi jeździ osobówką i odciąga policje. Świetna komedia.

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-01-24, 22:53

@darth_maul_93 - widzę, że gdybym chciał się wymienić z Tobą filmoteką to nie mam daleko :D Jedynie jakieś 70km do Leżajska ;]

Jeśli lubisz truckerskie filmy to w pierwszym poście wymieniłem "Pojedynek na szosie" i "Szara ciężarówka w kolorze czerwonym" ;)

Awatar użytkownika
darth_maul_93
Posty: 51
Rejestracja: 2008-04-30, 14:18
Moje maszyny: WSK M21W2S2
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: darth_maul_93 » 2010-01-25, 10:04

CeZetHa a wiesz co tych nie oglądałem ;) Ale zobaczę, bo jestem ciekaw :)

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-01-27, 12:47

Trochę uzupełniłem swoją filmotekę :D :

Jeniec - niemiecki żołnierz ucieka z obozu jenieckiego na wschodnim krańcu Syberii. Cały czas ściga go jednak podpułkownik Kamieniew.

Siedem lat w Tybecie - Austriacki podróżnik bierze udział w niemieckiej wyprawie wysokogórskiej na Nanga Parbat w 1939 roku. Ekspedycja kończy się katastrofą, niektórzy uczestnicy giną, inni zostają internowani przez Anglików. Austriak ucieka z obozu - i po długiej wędrówce dociera do Tybetu. Świetna rola Brada Pitta, który za udział w tym filmie ma dożywotni zakaz wjazdu do Chin.

Obydwa filmy mimo długiego czasu trwania (ponad 2 godziny) wciskają w fotel. Fabuła jest arcyciekawa i daje dużo do myślenia. Może nawet wyciskać łzy :) . Filmy te niestety są mało znane i niedocenione. Koniecznie każdy musi je obejrzeć ;)

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Wężu » 2010-01-27, 13:11

No czy ja wiem czy tak mało znane? Jak znawcą kina nie jestem tak o tych filmach słyszałem wielokrotnie i kilka razy widziałem je w tv.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Szczepan » 2010-01-27, 13:19

Słyszałem i oglądałem pare razy w TV no i bradzo ciekawe.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

rykun
Posty: 368
Rejestracja: 2007-11-22, 19:39
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: rykun » 2010-03-23, 17:22

Ma ktoś dostęp do filmu Aniołowie Piekieł - Hells Angels on Wheels z 1967? Szukam do ściągnięcia z rapida albo torrenta.

Awatar użytkownika
Chota
Posty: 185
Rejestracja: 2009-04-20, 20:41
Moje maszyny: Kilka
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Chota » 2010-03-23, 20:20

A oglądał ktoś "Harley Davidson and the Marlboro Man" ? Polecam http://www.filmweb.pl/f6053/Harley+Davi ... o+Man,1991
Polish motorcycles never die !!!

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-03-29, 16:36

"HD i MM" to świetny film :D Na spokojny wieczór można go obejrzeć ;] Piorunujący jest początek tego filmu: gość sobie jedzie do Las Vegas na HD, a tle leci Bon Jovi... Coś pięknego. Ale to jest jedyny motyw filmu drogi w tym w filmie, dlatego nie dodałem go do swojej listy, ale polecam obejrzeć ;]

Awatar użytkownika
Chota
Posty: 185
Rejestracja: 2009-04-20, 20:41
Moje maszyny: Kilka
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: Chota » 2010-03-29, 19:44

Mi się podobał moment jak HD przyjechał na stacje a tam napad a ten wchodzi jak gdyby nigdy nic i... sami zobaczcie :D
Polish motorcycles never die !!!

Awatar użytkownika
CeZetHa
Posty: 70
Rejestracja: 2009-07-03, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: '73 WSK 175
'82 Honda CX500ec
Lokalizacja: Brzozów
Kontaktowanie:

Re: Kino drogi

Post autor: CeZetHa » 2010-03-31, 21:48

W tym początkowym fragmencie filmu "HD i MM" jest dobry "gay test", ale tylko dla tych, którzy już to widzieli. Na początku pokazane jest, jak gość wychodzi z mieszkania, a w jego łóżku jakaś fajna goła laska leży... Wtedy ja krzyczę "Bierzcie tą sukę z monitora! Ja chce motóra zobaczyć!" :D Ale gejem nie jestem, bo kocham Wiesławę :D a jej wymiary to 175 :D

Żeby nie było off-topu to dodam kolejny ciekawy film, ale trochę bardziej dla koneserów:

Czas Apokalipsy - ukazuje wojnę w Wietnamie. Pewien amerykański wywiadowca ma zabić pułkownika, który zbuntował się i stworzył swoją armię. Ten wywiadowca i paru innych gościu podróżują po Wietnamie na łódce z CKM-ami (czyli bronią) i Playboyami (czyli gazetami nie dla dzieci :D ). Film w sam raz na dłuższy deszczowy wieczór ;]

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości