Polskie Motocykle Eksportowe - materiały źródłowe do książki

Regulamin obowiązujący na Naszym Forum
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Marcin
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Kontaktowanie:

Polskie Motocykle Eksportowe - materiały źródłowe do książki

Post autor: Marcin » 2016-05-05, 18:35

Witam wszystkich,
Od paru dobrych miesięcy przyświecała mi myśl o napisaniu książki o motocyklach eksportowych polskich marek. Wiem, że temat jest bardzo trudny i wiem też, że nie jestem w stanie tego sam ogarnąć źródłowo ale postanowiłem zabrać się za ten ciekawy temat. Dla szerszego grona pasjonatów postanowiłem założyć stronę na fb odnośnie tego pomysłu. Chciałbym zachęcić jeśli Ktoś posiada ciekawe informacje lub dokumenty związane z eksportem polskich motocykli i jeśli chciałby użyczyć je w pisaniu mojej pracy. Mój e-mail polishmotorcycle@gmail.com
A tutaj link do strony
https://www.facebook.com/polskiemotocykleeksportowe/
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Marcin
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Kontaktowanie:

Re: Polskie Motocykle Eksportowe - materiały źródłowe do ksi

Post autor: Marcin » 2016-07-14, 21:34

Od czasu założenia strony bardzo dużo ciekawych informacji otrzymuje codziennie. Ostatnio nasz kolega przesłał mi link do filmu gdzie jest WSK dwuramowa w Turcji. Skontaktowałem się z tym właścicielem. Bardzo się ucieszył ponieważ od dłuższego czasu szuka części do swojej WSK a mianowicie tylnich amortyzatorów. Czy jest Ktoś wstanie pomóc ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kucyk1212
Moje maszyny: wsk175
Kontaktowanie:

Post autor: kucyk1212 » 2016-08-09, 21:33

Witam.
Piszę do Ciebie bo jeśli " zgłębiasz " historię Naszych motocykli to będziesz mógł mi pomóc.
U znajomego w szałerku znalazłem rozmontowany motocykl WSK 175. Kupiłem za parę groszy a plus był taki że motor ma papiery.
Po zbiorniku widziałem że jest to chyba KOBUZ ale po złożeniu wyszła jakaś hybryda. W dowodzie ma wpisane WSK M21W2 KANIA. Czy wychodziły takie motocykle? Czy to może być błąd urzędnika? Jeżeli będziesz mógł mi pomóc to proszę o info. grzegorz.bronx@wp.pl
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
daroohd
Moje maszyny: Wsk Lelek.

Post autor: daroohd » 2016-08-09, 22:30

Wstaw foto tej Kani. Śmigłowiec o takiej nazwie istniał a czy motocykl...

Odpowiedz