Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-07, 00:30

Hejho!


Taki właśnie mail otrzymałem od Tazu:

"Witam Szanownych Kolegów Wyścigowców w Nowym 2014 Roku.

Śpieszę z informacją odnośnie daty, drugiego już, Wyścigu Motocykli Zabytkowych, który odbędzie się na Torze Poznań podczas Rundy WMMP 22-24 Sierpnia. Regulamin jak i wszelkie inne ustalenia bez zmian w stosunku do poprzedniej edycji.
Mam nadzieję że spotkamy się tam w jeszcze liczniejszym gronie niż rok temu. Holendrzy już się zadeklarowali i dopytują o formularz zgłoszeniowy więc muszę ich delikatnie studzić ponieważ wszystko w swoim czasie...


W załączniku dodaje parę zdjęć z poprzedniej edycji.

Z wyścigowym pozdrowieniem

Tazu"



Jednym słowem, szykować się :)
Jest w sam raz czasu by wyrobić się ze sprzętami do sierpnia, mam plany wystartować na Wuesce i tu liczę na Was: że nie będę sam jeśli chodzi reprezentantów forum!

Nie bez przyczyny popieram tą inicjatywę, w zeszłym roku miałem przyjemność brać udział w wyścigach na TP. Powiem Wam, że dawno nie miałem takich pozytywnych emocji, do tego atmosfera na padoku jest rewelacyjna i kto wie można by wyścigi na TP połączyć z jeszcze jakąś imprezą... ;)

To co.. kto jeszcze się pisze?
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: AudioBas » 2014-01-07, 00:38

Możesz coś więcej napisać o imprezie?
Jakie wymagania? Ile klas?
Ile start?
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-07, 01:06

AudioBas pisze:Możesz coś więcej napisać o imprezie?
Jakie wymagania? Ile klas?
Ile start?
Wiem tylko tyle co w poście. Można się posiłkować regulaminem z poprzedniego sezonu:
http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/wy ... -final.pdf

Co do wymagań to najważniejsze są chęci, reszta to drugorzędna sprawa.

Tutaj jest mała relacja z poprzednich wyścigów w temacie SKMa: viewtopic.php?f=73&t=15769&start=40
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: AudioBas » 2014-01-07, 09:26

Czyli są to wyścigi mega profesjonalne ;)
Motocykl musi być dokładnie przygotowany pod ścisły regulamin np:

Kod: Zaznacz cały

Wszystkie śruby spustowe i kontrolne oleju muszą być przewiercone i zabezpieczone drutem
w sposób uniemożliwiający samoczynne odkręcenie. Zabezpieczone przed samoczynnym
odkręceniem muszą być także filtry oleju.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-07, 15:22

Według mojej oceny wyścigi są jak najbardziej profesjonalne, mam tu na myśli organizację jak i miejsce zawodów.
Wymagania jakie wkleiłeś nie są jakieś wygórowane i w sumie do zrobienia w jedno popołudnie. Wyścigi na prawdziwym torze mają swoje procedury i bez powodu pewnie nikt by tego nie wymagał.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: auriol77 » 2014-01-07, 18:26

W tamtym roku koszty nie oscylowały w okolicach 450-500zł na osobę?

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-07, 19:29

Z tym było zamieszanie ale ostatecznie okazało się, że 290. Sam nie byłem pewien przelałem 490 ale 200 mi potem zwrócili.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-01-07, 21:59

Sie macie ludzie,

Cały regulamin jest bez zmian - odnośnie przygotowania motocykla chodzi głównie o to aby nie zrobić sobie krzywdy i do tego innym uczestnikom imprezy. Drutowanie jest bardziej pro forma abyś nie zapomniał śruby dokręcić po wymianie oleju. Zbiorniczki na odmę i przelewy gaźnikowe aby nie zasyfić toru co powoduje długą neutralizację a harmonogram jest napięty. Do tego nie jesteśmy sami a po nas np. mogą jechać Superbiki gdzie po 160-200km/h w zakręcie mają...co może wtedy spowodować plama oleju lepiej nie mówić i sobie nawet nie wyobrażać. Ja gdy jadę nawet na jakiś karting dla treningu to z butelką na wylatujące płyny- polecam plastik po elektrolicie dodawany do nowych akumulatorów - idealnie się sprawdza pod względem pojemności i wejść na przewody spustowe.
Przed Poznaniem powinny odbyć się jeszcze zawody w Koszalinie które mogą być znakomitym przetarciem do imprezy typu Poznań. Na zachętę dodam że w zbliżającym się sezonie weźmie udział kilku zawodników z bardzo długą i siwą brodą w tym przynajmniej dwóch na WSK.

Jues powiedz może jak wyglądało formalnie dopuszczenie do zawodów to znaczy jakie papiery musiałeś mieć gdzie i za ile je zdobyć aby wziąć udział w wyścigach - pytam ponieważ spora grupa startujących posiadała licencje i ich ta procedura nie obowiązywała, a ludziom może się to przydać.

pozdro from MotoTaz

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-07, 23:59

Należy się małe wyjaśnienie, ja nie startowałem na SKMie tylko kolega Marcin, to on to wszystko załatwiał na miejscu -mnie przy tym nie było. Z relacji Garrego, który był przy odbiorze technicznym wynikało, że była to raczej formalność :)
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-01-08, 11:49

Hej, napisałeś że płaciłeś za start więc myślałem ze sam sam SKM ujeżdżałeś, nieważne. Sam odbiór techniczny był łaskawym okiem traktowany wiadomo że nie chodziło o to aby komuś utrudniać wzięcia udziału w imprezie. Aczkolwiek kolega nas junaku został poproszony o założenie cichszego wydechu bo na jego megafonie w decybelomierzu zabrakło skali:)

pozdro

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: Sebastian440 » 2014-01-09, 15:13

Trochę fotek z imprezy na moim profilu : https://www.facebook.com/polskie.motocy ... 453&type=3
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-01-10, 19:50

Warto już na tym etapie działać.

Najważniejsze to poinformować i zachęcić potencjalnych zawodników. Tak jak pisałem wyżej czasu teraz jest dość dużo by się porządnie i na spokojnie przygotować.

Druga sprawa to regulamin, zastanowiłbym się nad ilością okrążeń i dodał jeszcze jedną klasyfikacje: najlepszy czas jednego okrążenia. Do tej klasyfikacji również liczyłyby się czasy z treningów kwalifikacyjnych.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-01-12, 22:16

Czas najszybszego okrążenia jest istotny podczas kwalifikacji - on rozstrzyga miejsce z którego startujesz. Możemy między sobą zrobić zrzutę na Jacka Danielsa na przykład i zawodnikowi który najlepszy czas wykręci wręczać ów trunek. W Koszalinie odbywały się dwa wyścigi - jeden "kot pierwszy na mecie" a drugi na regularność jazdy więc nawet komar miał szanse dostać puchar - podobnie są rozgrywane wyścigi w Czechach.

Dla zachęty wrzucam świeżutki materiał z 2013 roku - wspomniany wcześniej Koszalin oraz Branną.


http://www.youtube.com/watch?v=gU_x3Tsq ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=6QdG5I3iwSY
http://www.youtube.com/watch?v=iwMGx92a7N4

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-01-31, 20:04

Wrzucam artykuł mojego przyjaciela który bierze udział w wyścigach klasyków w UK - ciekawie opisana droga jaką trzeba przejść za wielką małą wodą aby moc się ścigać np. na Donington Park:)

http://www.scigacz.pl/Wyscigi,motocyklo ... 22592.html

pozdro from Taz

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: zmyngut » 2014-01-31, 23:19

Czytając ten artykuł miałem przez chwile wrażenie, że siedzę tam i pomagam te gaźniki czyścić ;-). Będzie ciąg dalszy?

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2045
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: jjaworskyy » 2014-02-11, 18:56

Znany jest termin jeśli chodzi o Koszalin??

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-02-11, 21:17

Na chwilę obecną ani termin nie jest wiadomy ani czy w ogóle się impreza odbędzie. Jak się coś zmieni to dam znać; póki co Biłgoraj w czerwcu jest w miarę pewny.

Pozdro from Taz

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: JueS » 2014-02-21, 13:36

Przeglądałem ostatniego automobilistę i są wzmianki o różnych wyścigach motocykli klasycznych ale nic nie ma o wyścigach na Torze Poznań. Może ktoś z organizatorów by to zgłosił, na pewno chętnie dodadzą do kalendarza imprez.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: tazu » 2014-02-23, 22:34

Na razie podsyłam plakat na sierpniowy wyścig. Do automobilisty był wysyłane info (nawet jest w ich kalendarzu na stronie www http://www.automobilista.com.pl/view/ca ... Runda+WMMP ) ale spójrz jaka jest data "ichniejszego" wyścigu w Chęcinach - Tokarni myślę że to z tego względu mogą nie promować za bardzo Poznańskiej imprezy.

A tak w temacie wyścigów promowanych przez automobilistę:

1. Warszawa - Maj- Tor FSO: nie wiem kto z was był na imprezie 60-cio lecia WFM, która również odbywała się na Torze FSO ale był to straszny niewypał pod względem organizacji, zabezpieczenia trasy, bez jakiegokolwiek ładu czy składu. Sam tor FSO nie nadaję się do wyścigów motocyklowych ze względu na swą konfigurację - jest to owal więc skręcamy tylko w lewo... do tego proste są bardzo długie i na dobrą sprawę wygra tam najszybszy motocykl przy minimalnych umiejętnościach jeźdźca.

2. Mońki - lipiec - Impreza którą organizuje mój znajomy, który ściga się również w Czechach. Kibicuję mu gorąco chociaż wyścigi drogowe w Polsce to temat trochę samobójczy ze względu na stronę organizacyjną... pożyjemy zobaczymy oby wypaliło.

3. Chęciny Tokarnia - sierpień, z mojej strony to trochę ktoś nie pomyślał bo robić dwie imprezy tego samego typu w Polsce gdzie temat zabytkowych wyścigów dopiero raczkuje to trochę nie tak coś. Ma to być wyścig tyle że, startuje sie pojedynczo jak na rajdach samochodowych - ścigasz się sam ze sobą bez kontaktu z innymi zawodnikami - jak dla mnie strata czasu do tego dublujący termin Poznania wyklucza moją obecność w tamtym rejonie świata w tym czasie:)

Na koniec podrzucam plakat Wyścigów Tor Poznań 2014
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Wyścigi klasyków na Torze Poznań 2014

Post autor: Sebastian440 » 2014-02-24, 12:11

Fajnie, że coraz więcej imprez :) Ma ktoś z was fotki toru FSO ? jak tam jest nawierzchnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości