Warszawskie muzeum techniki

Odpowiedz
Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Warszawskie muzeum techniki

Post autor: soltys_16 » 2008-02-08, 16:00

Witam! Wrzucam pare fotek z Warszawskiego muzeum techniki, moim zdaniem obowiązkowe miejsce do zwiedzenia przez zapaleńców motoryzacji i nie tylko :) Duuuużo eksponatów i nawet przewodnik ciekawie opowiada :D

P.S. Zdjęcia mają niecały rok bo teraz je odkopałem

http://soltys69.fotosik.pl/albumy/367198.html

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: Wojtek » 2008-02-08, 17:07

Byłem byłem :) Sporo ciekawych motocykli. Ze dwa lata temu pisałem o tym na forum. Fenix wstawiał moje fotki. Z polskich motocykli najciekawsze są Sokoły. Niestety brakuje tysiaka.

Jednakowoż kilka sztuk Sokoła 1000 stoi w filii tego muzeum a mianowicie Muzeum Przemysły w fabryce Norblina na ulicy żelaznej. Tamte zbiory są chyba jeszcze ciekawsze.

W tym rejonie zostało mi jeszcze Muzeum motoryzacji w Otrębusach pod Warszawą. Prowadzi je człowiek o nazwisku Mikiciuk i podejrzewam tu jakieś powinowactwo z Patrykiem Mikiciukiem z programu Legendy PRL :)

Ogólnie rzecz biorąc to motocykle w tych obiektach są bardzo zaniedbane. Nie ma funduszy na ich poważną renowacji ani choćby konserwacje. Pod niektórymi stoją kuwety żeby olej na ziemię nie kapał :)
Junak w Muzeum Techniki ma pordzewiały i powgniatany wydech mimo iż tekst na tabliczce informuje nas o tym że motocykl przeszedł renowację. Być może jakiś pracownik muzeum też ma Junaka ;)

A tak na marginesie to krótko po wystawie 40 lat Polskiego Fiata pojawiła się wystawa Szybciej Sprawniej (być może przekręciłem nazwę) na temat samochodów rajdowych. Oczywiście w Muzeum Techniki w PKiN
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: soltys_16 » 2008-02-08, 17:52

To fakt na samym początku niespodzianka bo motorki stojące przy wejściu w średnim stanie, ale są też ładne okazy.

Sokoły też mnie zafascynowały (w moim albumie tylko jedno zdjęcie) aż widać tą moc :D

Dzięki za info musze zahaczyć kiedyś o Otrębusy :D Słyszałem też że gdzieś w Warszawie w którymś z muzeów stoi Stratopolonez-jestem bardzo ciekaw tego wynalazku i MUUUSZEE go zobaczyć :D

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 561
Rejestracja: 2007-01-15, 21:00
GG: 8665055
Moje maszyny: Dudek Sport
Kobuz
Kos
M06B3
WFM, SHL, Komarki ,itd
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: Maciek » 2008-02-08, 18:06

Strato Polonez to w Norblinie a w Otrębusach byłem tam to jest na co popatrzeć cały rząd motocykli samchodów, Star JP z Mz-tkami, Fiat 125p nowy, pełno rowerów i ciekawostek związanych z epoką typu zabawki gazety itd. Poza tym po drugiej stronie ulicy jest wielki plac na którym są magazynowane inne jeszcze nie gotowe do pokazania samochody.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: Wojtek » 2008-02-08, 19:37

Aż widać tą moc to stwierdzenie na wyrost. Sokół 1000 ma niecałe 30KM. Z litra pojemności.

Stratopoloneza widziałem. Fantastyczny wynalazek. 3 podwójne gaźniki ze stylowymi wlotami powietrza wyglądają bojowo :) W Norblinie jest bardzo dużo samochodów. Jest Polonez Analog, Polonez 3d, Syrena 110 (chyba 110 :) ) I jeszcze sporo innych ciekawych pojazdów. Ogar, 125p coupe. Tramwaj konny :)
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: soltys_16 » 2008-02-08, 21:55

Wojtek pisze:Aż widać tą moc to stwierdzenie na wyrost. Sokół 1000 ma niecałe 30KM. Z litra pojemności.
Wiadomo malutki przelicznik, ale chodziło mi o jego potege trzeba go widzieć żeby zobaczyć jego "to coś" co np. mają w sobie Junaki :)

Widziałeś Strato Poldka? i jak sie prezentuje? kiedyś czytałem że ciągle zbierają kase na renowacje i były obawy że ten okaz po prostu..przepadnie z braku funduszy, było paru młodych zapaleńców (czyt. studentów) którzy chcieli go wskrzesić ale potem słuch jakoś zaginął i więcej sie nie dowiedziałem.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: Wojtek » 2008-02-09, 13:53

Stratopolonez nie dość że trzyma się kupy to nawet jeździ i jest w dobrym stanie. Słuch raczej po nim nie zaginął. Nie od dziś stoi on w Norblinie. Nie ma obawy że przepadnie.

A prezentuj się fajowo. CO prawda ustawili go od dupy strony żeby silnik było widać, poza tym ciasnota bo w hali naćkane tych samochodów czyli w rezultacie pełnego efektu nie widać.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Warszawskie muzeum techniki

Post autor: soltys_16 » 2008-02-09, 14:31

Nawet jeździ? dzięki za info, od dawna chciałem go zobaczyć, następna wyprawa na Warszawe to wizyta w tych muzeach.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości