Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Karlicek » 2015-04-13, 18:37

Witam, planuję w tym roku wybrać się nad morze wułeską - powiedzmy w lipcu. Co prawda jest jeszcze sporo czasu i nie wiem jak moje plany zweryfikuje codzienność i czy ostatecznie w ogóle do tego dojdzie, w każdym razie nie chciałbym, żeby była to podróż z punktu A do punktu B. Wstępnie trasa miała by wyglądać mniej więcej tak: https://www.google.pl/maps/dir/Kopalino ... 349253!3e0 . I tu pojawia się prośba do Was - otóż chciałbym prosić o wskazówki dotyczące ciekawych miejsc znajdujących się mniej więcej po drodze. I nie chodzi tu tylko o zorganizowane atrakcje muzea, skanseny itp., ale też o klimatyczne, interesujące miejscówki, które po prostu warto odwiedzić. Przy czym, jeżeli będzie coś bardzo ciekawego, mogę zboczyć nawet 100km, czy inaczej zaplanować drogę. Pod uwagę biorę też, że taka trasa zajmie mi więcej niż jeden dzień, dlatego informacje o miejscach gdzie można bezpiecznie przenocować będą mile widziane - tak samo z resztą adresy sklepów z częściami po drodze ;). Poza tym, jeżeli ktoś miałby ochotę dołączyć - serdecznie zapraszam - zawsze raźniej.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
piter_dzn
Posty: 449
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
GG: 9801466
Moje maszyny: Wsk M06B3 (3szt)
WSK M21W2 Kobuz
Romet x2
Simson sr50
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: piter_dzn » 2015-04-14, 09:50

Podobne plany mam w tym roku co do wyjazdu nad morze, z tym że konkretnie chce uderzyć do Słupska bo mam tam rodzinkę do odwiedzenia ;-) Może by się się udało jakoś wspólnie zgrać ten wyjazd, ale u mnie to będzie raczej wycieczka z dnia na dzień z racji tego że zmieniłem pracę i nie wiem jak będzie z wolnym. A czym się kolega konkretnie wybiera?

Awatar użytkownika
Śniegu
Posty: 93
Rejestracja: 2015-03-09, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk trójka
WSK x2 remont
Lokalizacja: solca mala
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Śniegu » 2015-04-14, 12:27

Wtrącę się.:P Też mam taki plan żeby jechać nad morze motórem ale nie mam zabardzo z kim.Bo w okolicy nikt nie ma wieśki,ani żadnego motocykla.A nie chce sam jechać bo we dwoje w razie awarii(tfu tfu) jest jakaś pomoc.No i ogólnie raźniej.Może jest ktoś z łódzkiego i ma taki plan na ten rok żeby skoczyć nad morze?

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Karlicek » 2015-04-14, 15:23

piter_dzn pisze:A czym się kolega konkretnie wybiera?
Jechać mam zamiar czwórką, chociaż silnik jeszcze w proszku, ale powinienem dać rade. Ja niestety na dniach będę musiał dość ściśle określić termin - trzeba zaklepać urlop.
tomeczek11045 pisze:Też mam taki plan żeby jechać nad morze motórem ale nie mam zabardzo z kim
Zawsze można spotkać się po drodze - ba, możesz zrobić przystanek pod Gnieznem, przekimać u mnie i ruszyć dalej, z tym, że jak pisałem, nie chciałbym jechać "ciurkiem" do celu.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
Śniegu
Posty: 93
Rejestracja: 2015-03-09, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk trójka
WSK x2 remont
Lokalizacja: solca mala
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Śniegu » 2015-04-14, 20:09

Ja mam urlop od 4 sierpnia dopiero.Ewentualnie mogę wziąć piątek kiedyś przed weekendem wolnym(pracuję w czterobrygadówce 12h).Pomyślę jeszcze bo jestem lekko napalony na dłuższą trasę.Oczywiście zwiedzać można:)

multicar
Posty: 142
Rejestracja: 2015-01-10, 23:02
GG: 0
Moje maszyny: 2x WSK
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: multicar » 2015-04-14, 20:47

po drodze jak macie chęć to zapraszam do szczecina
jest co pozwiedzać np. muzeum techniki, wały chrobrego[zamek u podnuzaa rzeki ODRY

z mojej strony zapewniam kawę i ew. taniszy pokuj w hotelu [koło hotelu mam baze [parking] więc mam możliwośc załatwić taniszy nocleg
zapraszam
jakby co to mój tel 607 206 625

Awatar użytkownika
piter_dzn
Posty: 449
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
GG: 9801466
Moje maszyny: Wsk M06B3 (3szt)
WSK M21W2 Kobuz
Romet x2
Simson sr50
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: piter_dzn » 2015-04-15, 11:23

tomeczek11045 pisze:Może jest ktoś z łódzkiego i ma taki plan na ten rok żeby skoczyć nad morze?
Tak się składa że jestem z łódzkiego ;-)
Co do daty to niestety, ale na chwilę obecną nie mogę się określić :-/ W moim przypadku to będzie raczej spontan ;-)

Awatar użytkownika
Śniegu
Posty: 93
Rejestracja: 2015-03-09, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk trójka
WSK x2 remont
Lokalizacja: solca mala
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Śniegu » 2015-04-15, 19:09

Ja się określe tak dokładniej na początku czerwca wtedy będę miał grafik w ręku.

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Karlicek » 2015-04-15, 19:28

No jest jeszcze trochę czasu, ale dla mnie sierpień też jest ok. Spodobała mi się też propozycja multicara. I myślę, że może lepiej zrobić większy przystanek w Szczecinie, posiedzieć ze dwa dni i zobaczyć co ciekawe i ruszyć dalej, niż szukać punktów co kawałek. Co prawda i tak chcę zakończyć trasę w tam gdzie planowałem - w Kopalinie - mam tam rodzinkę, której obiecałem wpaść i zaprzyjaźnione pole namiotowe, ale zawsze można jechać naokoło.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
Śniegu
Posty: 93
Rejestracja: 2015-03-09, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk trójka
WSK x2 remont
Lokalizacja: solca mala
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: Śniegu » 2015-04-15, 21:53

Ok.Ja się biorę za remont generalny silnika w takim razie.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Wycieczka nad morze - ciekawe miejsca?

Post autor: WojtekW » 2015-05-01, 09:57

Wybrałeś sobie fajny kawałek wybrzeża do zwiedzenia, od Łeby po Władysławowo to najszersza plaża w Polsce, niezłe miejsce, super okolica ,wszystko w koło to surowy i prawie nie zamieszkały teren , polecam Ci ten kierunek. pamiętaj tylko że nie wolno Ci wjechać na plaże motorem, bo to nie legalne łamie się parę zakazów, i parę kodeksów. Radzę zrobić sobie wycieczkę do latarni w Stilo, co prawda to w kierunku na Łebę, ale Stilo jest 1 km od plaży i jest dojazd pod prawie samą latarnię. Kopalino i okolica to plaża pod nadzorem Urzędu Morskiego w Gdyni, oni są bardzo skrupulatni świetnie otrzymują wybrzeże w porządku. Tyle że nie tolerują przekraczania przepisów, to wjeżdżaj tylko tam gdzie wolno.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości