Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląski

Odpowiedz
Awatar użytkownika
marwsk
Posty: 169
Rejestracja: 2007-01-02, 23:22
GG: 7969515
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląski

Post autor: marwsk » 2008-08-06, 21:57

Odwiedzilem dzis muzeum jak w tytule. Wspaniale miejsce przywrocone do zycia przec wroclawskiego pasjonata historii dr Piotra Gerbera. Do istniejacego od dawna skansenu kolejowego dostawiono kolekcje motocykli (ok 20 egzemplarzy. odrestaurowane z niesamowita precyzja i kunsztem. bylem pod wrazeniem, tak ladnie zrobionych pojazdow nie widuje sie czesto. w kolekcji motocykle Harley Davidson, Indian, Sokol 1000 i troche drobnych. ciekawostka jest jeden z nieliczych zachowanych motocykli wyprodukowanych we wroclawiu. najstarszy motocykl pochodzi z 1920roku, inny egzemplarz z 1923 posiada jeszcze fabryczne lakierowanie.) i pamiatek zwiazanych z motocyklami oraz tematyczne wystawy zwiazane z historia: drukarstwo, gorzelnictwo, wspaniala kolekcja odbiornikow radiowych,blisko 100sztuk taboru kolejowego, komputer ODRA. Calosc zachowana w klimacie tamtych lat, stale odnawiana. Parowozownia oferuje mozliwosc noclegu w wagonach kolejowych w cenie 30zl. Mozna by zrobic w takim miejscu jakis spot forumowicznow:D Choc wiem,ze to nie takie proste:) Naprawde polecam, gdyz jest to bardzo interesujaca propozycja.

Miejscowosc nieopodal Strzegomia, 50km od Wroclawia.

http://www.muzeumtechniki.pl/" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
''Wielki Motórze. Swoja Przenajświetszą Benzynę zamień w wino ... aby pragnienie nasze ugasić''

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląski

Post autor: WSKarz » 2008-08-10, 19:46

Byłem kilka razy w parowozowni ale do głowy mi nie przyszło żeby tak zajrzeć a mieszkam całkiem blisko no i jestem oczywiście "za" zrobieniem jakiejś impry w tych okolicach , zaraz sie tam wybieram na polowanie motórów :evil:
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości