Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Awatar użytkownika
Kos
Posty: 106
Rejestracja: 2008-01-02, 14:29
GG: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Kos » 2008-09-08, 09:35

Żbiku mam takie pytanie, byłbym chętny na tą wyprawę, bo skandynawi nie widziałem a bardzo chciałbym tam pojechać i zobaczyc "białe noce" oraz fiordy. Widze, że nadarza się okazja na motocyklową wyprawę. Wiem, że cały pomysł polega na tym żeby jechać polskimi motocyklami zabytkowymi, ale nie posiadam obecnie takiego (tzn. jeszcze Kobuz stoi w garażu, ale musze go sprzedać, bo kupiłem nowego Horneta F8 a Kosynier papierów nie posiada, pomijam to, że ma 125ccm ) No i "dążu zadać wapros" czy jeśli pojechał bym z wami na motocyklu współczesnym to strasznie by Was to raziło? Większa ekipa, to trochę bezpieczniej i razniej w takiej trasie. No i zawsze jakiś motocykl nowy i bardziej niezawodny niż WSK by się przydał. :-)
Kos

Budda znad morza

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Budda znad morza » 2008-09-15, 18:51

Kos, na rękawie naszywkę WSK i biało-czerwoną flagę sobie naszyjesz i nie ma sprawy, możesz z nami jechać tylko czy dasz radę ciągać się te 70 km/h a w porywach 80km/h z nami. Właśnie tego się boję, że nie w grupie tylko „długim wężem” będziemy się „ciągać” w tej trasie. Z resztą jak na razie to 9 osób się nie zgłosiło na Polskich motorach więc weźmiemy wszystkich chętnych, tyle że musimy jechać w grupie to jest ważne i wolał bym żeby w przewadze byli weterani .

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Wojtek » 2008-09-16, 01:49

Nie pitol tylko szykuj kobuza. Mario ma doświadczenie w wyprawach więc pewnie posłuży pomocą. Co to za frajda wozić się jak panisko hornetem gdy wszyscy na wueskach suną.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kos
Posty: 106
Rejestracja: 2008-01-02, 14:29
GG: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Kos » 2008-09-16, 10:23

Ja wiem, że ten temat nosi tytuł: "Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi" i chodzi o to żeby jechać na weterany, ale tak jak pisałem wcześniej to Kobuz idzie zaraz pod młotek ( przez to Wojtku, te regulacje sprzęgła i inne czyszczenia). Do przyszłego roku nie wystuka jakiegoś pewnego weterana, który mógłby objechać taką ogromną trasę. Chciałbym przeżyć taką wyprawę motocyklowa, ze względu na piękno północnej przyrody, ale też przeżyć przygodę wraz z ciekawymi ludzmi. Jeśli by wyprawa doszła do skutku i mógłbym jechać to, sądzę, że jakoś wyrobił bym te 80 km/h. Mój udział traktował bym jako swoistą eskortę i zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń dla Wuesek, czy innych wetów jadących w kolumnie.
Kos

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: ŻbiKu » 2009-02-10, 14:49

Jak na razie to szykujemy plan awaryjny (inna trasa), bo na dzień dzisiejszy euro jest drogie niestety. Daleka wyprawa odbędzie się na bank, z tym że czas pokaże czy na Nordkapp Co?

dopisano:

wstępnie ustaliłem taką trasę:

Obrazek

Polska - Ukraina - Mołdawia - Ukraina - Rumunia - Bułgaria - Serbia - Bośnia i Hercegowina - Chorwacja - Słowenia
- Austria - Czechy - Polska

Zielona Góra - Kraków - Odesa (Mołdawia) 1500km

Odesa - Constanta (Rumunia) - Varna - Burgas (Bułgaria) 825km

Burgas - SERBIA - Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) 1230km

Sarajewo - Split (Chorwacja) 280km

Split - Zagreb (Chorwacja) 400km

Zagreb - Manbor(Słowenia)- Wien (Austria) - Brno (Czechy) 536km

Brno - Wrocław 280km

ŻyLuŚ_WSK
Posty: 115
Rejestracja: 2008-04-03, 21:01
GG: 0
Lokalizacja: Suwałki

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: ŻyLuŚ_WSK » 2009-02-10, 22:30

Żbiku zasmuciłeś mnie :| Ale niestety takie są realia, myślałem że wkońcu zobaczę chmarę WSek w moim mieście, no ale cóż...
Wsk 125 M06 B3 81 roku

Awatar użytkownika
LukaSS
Posty: 54
Rejestracja: 2009-01-09, 23:01
GG: 6429228
Lokalizacja: Biała Podl.Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: LukaSS » 2009-02-11, 00:23

Żbiku, a myslisz że jak tam pojedziesz to będzie taniej??

Powiadam Tobie żebyś prosto z Kosntancji (ominął Burgas) poleciał północną bułgarią lub południową Rumunią, dalej przez Serbię do Czarnogóry, następnie wzdłóż wybrzezą (piękne drogi, masy kurortów) do Słoweni. Dalej jak masz na mapie. W Austrii należy uważać na płatne drogi.
!!! Yamaha XTZ 750 Super Tenere !!!

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Alien » 2009-03-06, 13:28

Jeśli opcja ze Skandynawią nie wypali to termin zostaje ten sam? Tzn koniec czerwca-początek lipca?

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: ŻbiKu » 2009-03-06, 13:44

Tak ja nawet wcześniej nie moge.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowy rajd polskimi motocyklami zabytkowymi

Post autor: Stary » 2010-02-19, 12:35

Dobry, no i co tam Panowie? Jak przygotowania? Planujecie coś? A może już coś się odbyło :) Jakbyście przez Kraków/Tarnów przejeżdżali to ciepłe jedzenie pewnie dostaniecie ;-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości