@ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

volksturm
Posty: 63
Rejestracja: 2011-05-12, 14:55
GG: 0
Moje maszyny: CB500, Vespa PK50
Lokalizacja: Stolp

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: volksturm » 2011-05-16, 20:04

rafalgb pisze:
gabste pisze:
volksturm pisze: CHyba po to jest rozwój techniczny by takie "antyczne" maszyny udoskonalać na wszelkie sposoby jeśli tylko nie narusza to konstrukcji motocykla a samych zmian nie widać - no ale ja chyba nigdy nie zrozumiem fanatyków co chcą nawet kurz mieć oryginalny .

Rozwój techniczny jest i bedzie widac jaka była pierwsza yamaha YA-1 z 55r a dzisiejsza YZF-R1 (to niebo a ziemia). Jest to udoskonalana maszyna co roku ale jej produkcja trwa !!!! A naszych rodzimych jednośladów jak wiesz juz dlugo temu zamarła.Dlatego każdemu pasjonacie zalezy zeby zachowac je w takim stanie kiedy przeżywały lata świetności. Te motocykle nie sluża do codziennej jazdy -(choć niektóży też jeżdża do pracy itp.), ale wiekszosc z nich jest użytkowana rekreacyjnie. Widac to ze ty masz posiadaczy wsk shl i innej prl-owskiej mysli technicznej za biedaków co ich nie stac na "lepsze" maszyny-z takim podejsciem bez obrazy ale nie potrzebny jestes na forum bo nic nie wnosisz oprócz zamętui bezsensownych postów.!!

Ja mam na to wyrąbane ! Niech Ci co chcą korzystają a ci co nie chcą ( a często nie potrafią) korzystać z jakichkolwiek usprawnień niech nie korzystają.Jeśli ktoś na siłę chce pozostać w prlu niech tam zostanie . Moim zdaniem z pewnych rozwiązań warto korzystać nawet w czasach świetności wsk-i był to pojazd zacofany i jego właściciele go ulepszali.

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: Szczepan » 2011-05-16, 20:45

W sprawach usprawnień jak najbardziej zgadzam się z Volksturmem. Co do używania motocykli typu WSK itp. to jak najbardziej się da. Jako przykład dam siebie mieszkam w małej miejscowości, w okolicy większość dróg to drogi gruntowe, bądź o bardzo słabej nawierzchni i w takich warunkach najlepiej spośród innych motocykli daje radę właśnie WSK. Nie muszę osiągać zawrotnych prędkości, rzadko kiedy zdarza się przekraczać 60 km/h, warunki do jazdy są dosyć ciężkie i większość skuterów i innych wynalazków po prostu po jakimś czasie wysiada, a ja jeżdżę już dłuższy czas. Mało spali i dobrze traktowana odwdzięcza się niezawodnością ;). Japonia też niezdaje egzaminu chyba, że jest to coś w rodzaju Yamahy DT itp. Dużo osób w okolicy porusza się także Wskami. Lecz chyba w takich okolicznościach jedynie Wska zdaje egzamin, w innych sytuacjach to pojazd typowo rekreacyjny.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: Karlicek » 2011-05-16, 20:53

Dyskusja trochę odbiega od tematu, ale wydaje mi się, że tutaj chodzi o coś innego. Już ktoś wcześniej pisał, nie wyczyn jest objechać Polskę jakimś turystykiem, za to wycieczka takim 125 ma być swojego rodzaju dokonaniem, przygodą, właśnie ze względu na trudniejsze okoliczności. Chyba, że źle odebrałem te idee.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: Anzel » 2011-05-16, 21:04

Przecież jesteśmy ciemnogrodem,którego nawrócenie na wiarę współczesnych motocykli postawił sobie za cel jeden nawiedzony gość :hihi:
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

volksturm
Posty: 63
Rejestracja: 2011-05-12, 14:55
GG: 0
Moje maszyny: CB500, Vespa PK50
Lokalizacja: Stolp

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: volksturm » 2011-05-16, 21:13

Karlicek pisze:...nie wyczyn jest objechać Polskę jakimś turystykiem, za to wycieczka takim 125 ma być swojego rodzaju dokonaniem, przygodą, właśnie ze względu na trudniejsze okoliczności. Chyba, że źle odebrałem te idee.
No przygoda to będzie na pewno a dokonanie to głównie takie żeby nie dać się zepchnąć do rowu i rozjechać.Czasy gdy pojazdy po drogach sunęły z prędkością 80km/h minęły a nawet super zarąbistym współczesnym pizdrykiem o poj 125ccm nie da się jechać uwzględniąjąc nawet najskromniejszy bagaż z większą stałą prędkością jak 80km/h inaczej to jest mordowanie motocykla który za długo nie pociągnie. Taka wyprawa zaś wską czy tego typu małym antycznym dwutaktem to już w ogóle prawie jak by się wybrać motorowerem bo dzisiejsze motorowery mają osiągi na podobnym poziomie. Pomijam już kwestię awaryjności takiego weterana a są to motocykle zwykle zmęczone życiem i mimo ich odrestaurowania potrafią niemiel zaskoczyć.

Kiedyś jeżdżono motorowerami i małymi motocyklami w długie trasy bo nie było dostępnych większych wygodniejszych pojazdów a w tamtych czasach jak ktoś jeździł samochodem z prędkością 100km/h to już był niemal jak rajdowiec :-) było również mniej wariatów na drogach i o wiele mniejsze natężenie ruchu więc była znacznie mniejsza szansa że ktoś ci wjedzie w d+pę.

Ps.No chyba że polami i łąkami chce ktoś takim 125cc pizdrykiem jechać wokół tej naszej Polski

hans

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: hans » 2011-05-16, 21:30

Podam taki przykład syrena 105 droga 60km do łodzi w latach 80 45 minut. dzisiaj samochód z lat 2000 ta sama droga 120 min. Każdy widzi różnice i niech wyciągnie wnioski.

volksturm
Posty: 63
Rejestracja: 2011-05-12, 14:55
GG: 0
Moje maszyny: CB500, Vespa PK50
Lokalizacja: Stolp

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: volksturm » 2011-05-16, 21:33

ja nikogo nie odwodzę od takiego pomysłu .Każdy robi jak mu rozsądek podpowiada a mi np. podpowiada że taka długa wyprawa czymś takim to jest naprawdę głupota i niepotrzebne narażanie siebie na sporo niebezpieczeństw.

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: Szczepan » 2011-05-17, 15:45

Szczerze jeśli ktoś nie wierzy, że na 125ccm nie można uprawiać turystyki to polecam poczytać o gościu, który w necie jest znany jako William jest on na MZ Klubie.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: AudioBas » 2011-05-21, 10:34

Jak się chce to się dojedzie. Przecież nie musi gnać cały czas na maxa ;)

Mam prawie 2 metry wzrostu i ostatnio zrobiłem motorynką trasę około 100 km.
Z prędkością około 35-50 km/h :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
biker777
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-21, 16:50
GG: 7054069
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: biker777 » 2011-05-24, 20:14

Widzę wywołałem niezłą wojnę :evil: Koledzy... jeśli ktoś chce jezdzić na PRL'owsik sprzęcie, czy może na starej Japoni, albo na Harym co po latach galopowania po Route 66 trafił do tego kraju dziurami w drodze słynącym, to niech sobie jezdzi a jak zobaczę was na drodze to podniosę lewom w górę... Jeśli ktoś twierdzi ze patatajnie na czymkolwiek tam jest niebezpieczne to niech nie jezdzi na tym a nie prawi chorych tez... Mam wrażenie ze admin powinien zgasić mędrcze fantazje co niektórych obywateli. Wyrazić swoja opinie warto a nawet powinno się ale nie nawracać i upierać się przy swoim, każdy swój rozum ma i niech każdy sam decyduje o tym co jest bezpieczne i mądre... ;-) Serdecznie pozdrawiam! ;)

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: Szczepan » 2011-05-24, 20:21

Pana mędrca już nie ma ;)
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: WSKarz » 2013-02-19, 18:54

volksturm nie skomentuję twoich postów, bo nie chcę używać obscenicznego języka, powiem tylko tyle że jak ktoś potrafi trochę jeździć i jakieś doświadczenie ma to i rowerem może jechać dookoła Polski i nie ma sensu wciskania komuś na siłę że się nie da, że to badziewny pomysł, bez sensu, że nie wygodny niebezpieczny itd. Ty jedziesz? Nie, no wiec w czym problem? Sam ostatnio zrobiłem 800km skuterem ze Świdnicy do Gorzowa i Z powrotem w ciągu dwóch dni (średnia 35-40 km/h :D) i też były drogi ekspresowe i wielopasmowe itd no i co?
Odgrzewam temat bo poszukuję kogoś kto by w roku 2013 wybrał się na wycieczkę wzdłuż granic Polski, wszystko jedno czy wską 125 czy kobuzem czy komarem ogar :D Nie szykujcie specjalnie maszyn, tyle tylko aby były sprawne i zarejestrowane ;) Wycieczkę planowałbym na okolice czerwca i lipca, noclegi we własnym zakresie, namioty lub pod chmurką, z części to może dwie dętki, zapasowa cewka i kabel zapłonowy, taka po prostu spontaniczna wyprawa jak gdyby z dnia na dzień ;) Chętni?
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: KoSzU » 2013-02-19, 19:53

Myślę że w tym roku ktoś kto miał by gdziekolwiek ruszyć pojedzie na Mazury i Hel viewtopic.php?f=38&t=14317
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
bartolini90
Posty: 106
Rejestracja: 2014-04-07, 20:34
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B3 KOS 1982r.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Kontaktowanie:

Re: @ 125ccm i wyprawa dookoła Polski @

Post autor: bartolini90 » 2014-05-18, 19:09

Jakbyś zachaczył o lubelskie woj. to masz super okazję wpaść w moje tereny.. Mam fajny malowniczy krajobraz.:) zapraszam. W sumie też myślałem o takim przedsięwzięciu ale jak widze to bardzo kosztowny pomysł.;) ale marzenia są po to by je realizować;) ..
może razem byśmy się wybrali w taką podróz;)
Motocykl..- Największa pasja.. zajawka na całe życie.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości