Warto kupić taką WSK?

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
Grzaniec

Warto kupić taką WSK?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-04, 11:49

I jaka cena byłaby realna?
WSK rocznik 1973, jeden właściciel od nowości. W chwili obecnej, jak widać na foto - moto na żółtych blachach, lecz jest mały problem.... właściciel nie żyje, postępowanie spadkowe w toku, pewnie jeszcze potrwa. Kupno na umowę ze wsteczną datą - jeszcze za życia właściciela od razu uprzedzam - odpada!
Moto od ponad roku stoi nieużywane, podobno wcześniej sporadycznie jeździło. Kompletność zadowalająca - to czego nie ma na foto - jest obok w garażu. Stan ogólny - bez rewelacji - brudna, trochę poobijana, nie wiadomo czy sprawna....

Ile to może być warte? Model zwykły, tyle, że stary i na żółtych blachach....
1.JPG
2.jpg
3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

hartman

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: hartman » 2011-10-04, 12:19

Bardzo ładna b3jeczka. Osobiście to dla mnie garbate modele najwięcej są warte. Szkoda ,że brak szparunków ,albo wytarte,zakurzone.. Ja bym brał jak będą papiery.Do ilu ? to zależy czy silnik sprawny.

Grzaniec

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-04, 12:55

hartman pisze:Szkoda ,że brak szparunków ,albo wytarte,zakurzone..
Szparunki wytarte, ale to fakt, że moto jest mocno zakurzone, wręcz brudne...
Silnik - nie wiem, czy sprawny, ale to można będzie zweryfikować. Gorzej jest z papierem - pewnie sporo czasu upłynie, zanim się sprawy wyprostują.
Właściciel już nie żyje jakiś czas, WSK stoi, bo nie mogłem jej na razie kupić, ale wdowa czyściła garaż, więc kursowałem swoim vanem 3 razy ze złożonymi siedzeniami po części :):) - kilka silników, iskrowniki, gaźniki, koła, tłumiki - trochę się tego uzbierało:)

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Johnny » 2011-10-04, 13:00

Bez obrazy ale taka "paść" na żółtych blachach .... Ale z drugiej strony to dobrze, że motor nie musi być po kompleksowej renowacji albo z przebiegiem 100km i do tego trzymany przez 30 lat w sypialni przykryty pierzyną żeby zasłużyć na miano zabytku, potwierdzone żółtymi blachami. :D

Grzaniec

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-04, 13:10

Powiem szczerze, że jak zobaczyłem stan, to też nie chciało mi się wierzyć, że to ma żółte blachy....albo inaczej - jak jechałem oglądać, to wiedziałem, że to pojazd zabytkowy. Jak ujrzałem, to mocno się zdziwiłem:):)
4.JPG
5.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Savier » 2011-10-04, 13:56

Ładna B3. Z racji, że poprzedni właściciel wyłożył kasę na żółtą blache to pewnie 1200 musiałbyś wyłożyć...
Gdzie to konkretnie jest? Jaka miejscowość? Mieszkasz niedaleko mnie i nawet nie wiedziałem, że tutaj ktoś na żółte rejestruje...

Grzaniec

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-04, 14:09

W moim mieście.... co do ceny - to jeszcze nie jest znana. Właściciel, który przeszedł proces rejestracji - nie żyje. Wdowa czyści garaż ze zbędnych rzeczy. WSK i gromada części to dla niej zawadzające klamoty. Mnóstwo części kupiłem po cenie złomu, bardziej niż z pieniędzy pani cieszyła się w coraz większej ilości miejsca w garażu :) Więc za ten motór równie realna jest cena wywoławcza 2 000zł jak i 300zł :)
Na razie jednak kupno nie jest możliwe, ze względu na sprawy spadkowe.... a to pewnie jeszcze potrwa....

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Savier » 2011-10-04, 14:14

Umów się z nią, że kupisz WSK za 400zł jak wszystko spokojnie dojdzie do końca i tyle. Wg mnie warto.

Grzaniec

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-04, 15:05

Problem w tym, że ja nie jestem pewien, czy takie moto jest mi potrzebne:) Mam już 2xWSK i kilka innych jednośladów, dopóki nie wyprowadzę się z bloku do własnego domu z garażem - jestem ograniczony powierzchnią składową :) Poza tym to zwykła B3....żeby to chociaż jakaś 175-tka była, to bym się nie zastanawiał, bo takiej nie mam....:)
Przemyślę temat.... ewentualnie mogę podać namiar, jak ktoś chętny. Raczej moto nie zostało jeszcze sprzedane...

Master

Re: Warto kupić taką WSK?

Post autor: Master » 2011-10-04, 15:09

bardzo proszę na pw? :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości