Obręcze w białym kolorze?

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Grzaniec

Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-10, 21:42

Witam,
Zastanawiam się, jak by to wyglądało - WSK B3 '78, jestem w trakcie przygotowań do lakieru. Kolor motocykla będzie oczywiście czarny, błotniki będą miały białe szparunki na błotnikach, bebny kół właśnie się polerują, szprychy - nie wiem jeszcze - albo nowe, chromowane, albo stare czyszczone i polerowane. I stoję przed dylematem koloru obręczy.... białe, wiem, że nie zgodne z oryginałem - ale może...? Co sądzicie?

Awatar użytkownika
mateo88k
Posty: 107
Rejestracja: 2010-08-14, 23:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z2 z 1960 r.
YAMAHA XV1000 TR1 z 1983 r.
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: mateo88k » 2011-10-10, 22:54

Szczerze mówiąc to najlepszym wyjściem byłoby, abyś zrobił obręcze tak, jak było w oryginale na Twoim motocyklu. Zapewne kolor srebrny. Kolor biały, moim skromnym zdaniem nie pasuje :)
M06-Z2 1960 r. stan 90%

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-10, 23:17

Oryginał był szary....

termin21

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: termin21 » 2011-10-11, 00:56

Audiobas ma w tym kolorze w wsk obejrzyj Sobie

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-11, 08:05

Widziałem jego dzieło - robi wrażenie, ale wg mnie jego felgi mają jasny odcień szarości. Ja zastanawiam się nad białym - śnieżnobiałym :)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Savier » 2011-10-11, 12:57

Nie, nie, nie. Według mnie tutaj może być tylko szary, każdy inny kolor jest tam nie wskazany. Ewentualnie chrom :).

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-11, 13:08

Chyba raczej nie zrealizuję tego pomysłu.... Wczoraj zacząłem się zastanawiać, bo dotarło do mnie, że nie zamówiłem lakieru w kolorze szarym :). Lada chwila przyjdzie przesyłka z czarnym na motocykl i białym na szparunki... o felgach zapomniałem, bo miały iść w proszek - jednak ceny proszkowego lakierowania w moich okolicach przyprawiają mnie o zawrót głowy, więc pewnie felgi pewnie pójda też w akryl. Chociaż w przyszłym tygodniu może uda się jeszcze załatwić po małej znajomości proszek "przy okazji" lakierowania innych - nie moich części....nie ukrywam - byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Brat » 2011-10-11, 16:15

Akryl na felgi to zły pomysł. Tylko proszek

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Johnny » 2011-10-11, 16:44

Pozwoli kolega, że zapytam ile kosztuje lakierowanie proszkowe, że jest to zaporowa kwota :?:

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Szczepan » 2011-10-11, 16:49

Dobrze położony lakier na mokro, też dobrze się trzyma ;)
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Brat » 2011-10-11, 18:10

Borewicz pisze:Dobrze położony lakier na mokro, też dobrze się trzyma ;)
Nie jak naciskasz o niego łyżką do opon :)

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Johnny » 2011-10-11, 18:17

Brat pisze:
Borewicz pisze:Dobrze położony lakier na mokro, też dobrze się trzyma ;)
Nie jak naciskasz o niego łyżką do opon :)
Ja już dawno "wyrosłem" ze ściągania opon łyżkami. Mam akurat sąsiada co ma "wulkanizację". Każdemu polecam. Felga nie uszkodzona, opona nieuszkodzona, pot, łzy, a czasami i krew nie wylane .... Jednym słowem rewelacja. Po co się męczyć jak gumiarz Cię wyręczy ;)

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-11, 20:06

Johnny pisze:Pozwoli kolega, że zapytam ile kosztuje lakierowanie proszkowe, że jest to zaporowa kwota :?:
250 zł za dwie gołe obręcze - już wypiaskowane. IMO to zdecydowanie za dużo. Ale wciąż szukam...
Akryl na felgi to zły pomysł. Tylko proszek
Może nie tyle zły pomysł, co proszek jest zdecydowanie lepszy. Mam tego świadomość, i w dalszym ciągu skłaniam się do lakierowania proszkowego. Ale jeżeli nie znajdę nic w cenie akceptowalnej przeze mnie - będę zmuszony do natryskowego akrylu. Wtedy oczywiście o łyżce nie ma mowy. Poza tym, moja WSK nie będzie nigdy motocyklem użytkowym. Ot - chcę mieć kolejny pojazd w stanie "igła", który będzie stał w garażu i cieszył oko i dawał satysfakcję z przywrócenia mu życia. Raz na jakiś czas, w piękną słoneczną pogodę będzie służył do krótkich przejażdżek z moimi synami. :) Do jazdy użytkowej, po przeprowadzce z mieszkania do domu - w planach jest moto, które jako tako przyspiesza, a przede wszystkim - hamuje :):) - czyli w moim wypadku nie najmłodsza, turystyczna "japonia" :)
Ostatnio zmieniony 2011-10-11, 20:12 przez Grzaniec, łącznie zmieniany 1 raz.

hartman

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: hartman » 2011-10-11, 20:08

heh chyba kogoś poj... u mnie to tyle biorą za piaskowanie calego motoru i malowanie calego proszkowo. no dobra przesadzilem bo okolo 300. Johny nie kazdy ma kolege wuklanizatora. a 20zl za zmiane opony placic sie nie usmiecha.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Alien » 2011-10-11, 20:09

Johnny pisze:
Brat pisze:
Borewicz pisze:Dobrze położony lakier na mokro, też dobrze się trzyma ;)
Nie jak naciskasz o niego łyżką do opon :)
Ja już dawno "wyrosłem" ze ściągania opon łyżkami. Mam akurat sąsiada co ma "wulkanizację". Każdemu polecam. Felga nie uszkodzona, opona nieuszkodzona, pot, łzy, a czasami i krew nie wylane .... Jednym słowem rewelacja. Po co się męczyć jak gumiarz Cię wyręczy ;)
Owszem, ja się ma normalne opony. Stomila to się w rekach założy :D
A cena za malowanie naprawdę złodziejska, standard do 30zł/szt.

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-11, 20:15

hartman pisze:heh chyba kogoś poj... u mnie to tyle biorą za piaskowanie calego motoru i malowanie calego proszkowo. no dobra przesadzilem bo okolo 300. Johny nie kazdy ma kolege wuklanizatora. a 20zl za zmiane opony placic sie nie usmiecha.
Widzisz...a piaskowanie całego moto wyniosło mnie 70zł :) i to w trybie ekspres - o 11 zawiozłem klamoty, po 16 już miałem telefon, że gotowe. I bez żadnych znajomości. Ale za proszek na felgi mogę dać kilkadziesiąt zł, ale nie kilkaset. Co ciekawe - gość w lakierni proszkowej powiedział, że nieważne, czy dam mu 2 felgi, czy cały motocykl, to i tak liczy za wsad do pieca....właśnie 250zł :)

reveel
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-11, 18:33
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 M06B1
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: reveel » 2011-10-12, 18:00

Witam
Czy moglibyście poradzić mi jak się pozbyć tych okropnych czerwonych felg? Pewnie najlepiej wypiaskować, a potem pomalować.

1. Czy proszkujecie całą felgę łącznie ze szprychami i później do malowania?
2. Czy lepiej zakupić samemu farbę proszkową i zanieść do malowania? Jeżeli tak to jaka to farba.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Savier » 2011-10-12, 18:19

Rozszprychowujesz koło, bęben z piastą do szkiełkowania, nowe szprychy/ocynk na stare, obręcz do piaskowania i malowania proszkowego, całość na końcu dajesz do fachowca żeby Ci to złożył i masz wszystko ładnie pięknie (oprócz portfela).

hartman

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: hartman » 2011-10-12, 19:15

Są 2 szkoły. Można rozszprychowywać lub nie. Nie wiem tutaj na forum każdy krzyczy ,żeby rozplatać koło. Z drugiej strony przyjrzyj się ruskim motorom. Każdy jeden ma malowane w całości. Wybór należy do ciebie.

Grzaniec

Re: Obręcze w białym kolorze?

Post autor: Grzaniec » 2011-10-12, 19:31

Szprycha mimo wszystko, jednak trochę pracuje podczas jazdy. IMO pomalowanie zaplecionego koła po pierwsze nie wygląda dobrze, po drugie może powodować, że farba/lakier popęka na styku nypla z obręczą. Zresztą - dla mnie ceniącego sobie oryginał, pomalowanie całego koła to nieporozumienie:) Radzieckie motocykle były takie w oryginale? Jeżeli tak, to odbudowując takie moto bym tak zrobił - w WSK nigdy :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości