Silniki wsk shl

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Stary » 2008-01-25, 17:38

No to tożto właśnie napisałem wyżej, ne?

1) To że szkopy mieli gówno do gadania i generalnie wszystko co pisze Fenix w tej kwestii raczej nie ulega wątpliwości to chyba jasne, right?
2) To że nie było czasu na wprowadzanie nowych konstrukcji to też napisałem, right?
3) Dekawa była prosta jak drut -> i to wg. mnie jest jej niesamowita zaleta (tego się nie da źle złożyć), right? [p.s. z moich obserwacji -> była dużo za ciężka jak na klase 100-125ccm]

Czyli w tych kwestiach się zgadzamy.

Ale nie rozumiem jednego - czy ktoś uważa, że Polacy nie wzorowali się nic, a nic przy konstruowaniu S01 na silniku dkw? To na czym się wzorowali?
nie można (i nie wolno - zwłaszcza w Polsce) pisać, że była zerżnięta z dekawki...
Zerżnięta to fakt złe słowo, my wzięliśmy po prostu to co nam się należało, si?

Awatar użytkownika
macin2
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-25, 11:42
GG: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: macin2 » 2008-01-26, 02:40

Fenix pisze:
powiem wprost że jakby nie było silnika dkw to polacy ściągnęli by z czego innego i wtedy bym tak nie pisał
Jeślibyś nie pisał...to i bardzo dobrze: nie pisz dalej, bo to są nieprawdziwe wnioski przecież!!

Mówisz nieprawdziwe wnioski ?odwiedż tą stronę i przeczytaj dokładnie http://motocykle.svasti.org/index.html? ... ol125.html

"A wiesz, że Anglicy zrobili to samo"

Skoro mówisz że moje wnioski są nieprawdziwe to czemu piszesz że Anglicy zrobili to samo?

"Z dekawki zrzynali wtedy niemal wszyscy "

Widzisz piszesz że zrzynali niemal wszyscy a jak ja napisałem że polacy też zbudowali silnik sokoła (s01) w oparciu o silnik dkw to zakrzyczeliście mnie że to nieprawda-to co silnik s01 to jest samodzielnym Polskim patentem konstrukcyjnym bez żadnej ściągi?



"Dekawka wcale nie była taka dobra (było więcej znacznie lepszych konstrukcji):"

Nie kwestionuję tego że był to motocykl idealny


"tyle może że Niemcy potrafią wymyślać nawet, że to np. Polacy powinni beknąć za wyrządzone im w czasie wojny krzywdy!!! "

Wcale tak nie uważam to oni powinni beknąć bo to nie my zaczeliśmy tą wojnę!


"
...pisze tylko że silnik wsk 125 pochodzi od dkw 125,już nie sprzeczajmy się o słowa...
No więc nie pochodzi!! NIE pochodzi ==> Polacy wreszcie zmądrzeli i choć raz prawidłowo zareagowali po wygranej wojnie: zwycięzca przecież zabiera wszystko!! i nad tym nie ma co dyskutować!!! Nikt tu Polakom nie robił łaski..."

Z całym szacunkiem ale ja także jestem Polakiem i bardzo się cieszę że wygraliśmy wojnę
Ostatnio zmieniony 2008-01-26, 13:50 przez macin2, łącznie zmieniany 1 raz.

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Fenix » 2008-01-26, 13:45

Tak dokładnie wymieszałeś ten ostatni post, że chyba się nie połapę teraz, co Ty mówisz a co ja powiedziałem!!!
Zacytuję może maleńki jednak fragmencik z twojego wcześniejszego postu w tym temacie
(może on cośkolwiek rozjaśni):
macin2 pisze:A silnik SOKÓŁ 125 właśnie pochodził z przedwojennego niemieckiego motocykla DKW 125 RT.na dowód tego tu masz link:

Awatar użytkownika
macin2
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-25, 11:42
GG: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: macin2 » 2008-01-26, 13:56

Fenix pisze:Tak dokładnie wymieszałeś ten ostatni post, że chyba się nie połapę teraz, co Ty mówisz a co ja powiedziałem!!!
Zacytuję może maleńki jednak fragmencik z twojego wcześniejszego postu w tym temacie
(może on cośkolwiek rozjaśni):
macin2 pisze:A silnik SOKÓŁ 125 właśnie pochodził z przedwojennego niemieckiego motocykla DKW 125 RT.na dowód tego tu masz link:
No właśnie i oto mi cały czas chodziło,bo z twojej wypowiedzi zrozumiałem że Polacy przy konstrukcji s01 nic a nic ani w jednym procencie! nie oparli się o silnik dkw 125,bo są tego dowody że jednak troszkę wzorowali się na nim,pozdro

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości