ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Daroxxxxxx
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-15, 15:10
GG: 0
Moje maszyny: ogar
wsk
simson skuter
Lokalizacja: Nie Daleko Wodzisławia Śl
Kontaktowanie:

ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: Daroxxxxxx » 2008-03-01, 21:53

witam
co sądzicie o takim wynalazku jak ceramizer
gdyby tak dodać troche do skrzyni biegów i troche do paliwa zwiększyło by to żywotność naszych silników.
co wy o tym myślicie ???

tutaj daje link jak został przeprowadzony test tego wynalazku

http://www.ceramizer.pl/

a na YouTube jest więcej takich filmików z testami

a zainteresowało mnie to bo nawet na tvn turbo o tym wynalazku mówili i też swój test przeprowadzili
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rykun
Posty: 368
Rejestracja: 2007-11-22, 19:39
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: rykun » 2008-03-02, 13:51

Jeśli ten preparat jest skuteczny to będzie bardzo niekorzystny dla sprzęgła wsk. Jak wiadomo jest ono mokre. Zanurzone w oleju z przekładni. Jak dodamy do skrzyni ten preparat to spowoduje mniejsze tarcie i ślizganie się sprzęgła. Dlatego nie można do skrzyni wlewać dobrych olei syntetycznych tylko specjalne przystosowane do tego typu sprzęgieł. Inna sprawa z dodawaniem go do paliwa. Powinien przedłużyć żywotność silnika. Ciekawe tylko jak wpłynie na spalanie mieszanki.

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: 1angel » 2008-03-02, 15:00

odpowiedź na post rykuna :
Jaki ma wpływ preparat zastosowany do skrzyni biegów motocykla na działanie sprzęgła mokrego, czy zmniejszone tarcie nie wpłynie na poślizgi sprzęgła?
Ceramizer tworzy rzeczywiście warstwę ceramiczno-metalową o bardzo niskim współczynniku tarcia, ale wyłącznie na powierzchniach tarcia metal-metal, a sprzęgła mokre mają tylko jedną powierzchnie z metalowych płytek, druga to materiał z tworzywa lub w starszych konstrukcjach korek, a na nich nie wytworzy się warstewka ceramiczno-metalowa, nawet najcieńsza. Tak, więc powierzchnie czynne sprzęgła mokrego nie zmieniają swoich właściwości.
Daroxxxxxx
Wszystko masz dokładnie opisan na stronie którą nam podałeś wystarczyła niecała minuta grzebania :
http://www.ceramizer.pl/content/view/36/47/#motor
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: pawel15 » 2008-03-02, 20:40

A co do dodania tego Ceramizera do mieszanki to nie wiem czy to pomoże. Tam coś było napisane w linku który zapodał 1angel że nie za bardzo nadaje się do mieszanki. A poza tym ten Ceramizer jest do stosowania w silnikach czterosuwowych.

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: Fenix » 2008-03-02, 21:02

No nawet masz na opakowaniu podane przecież ==> silniki 4-suwowe. Pewnie chodzi o to, że to musi być dość długotrwałe oddziaływanie tego środka na powierzchnie regenerowane. W silniku 4-suwuwym ten środek cały czas krąży wraz z olejem po silniku. A w 2-suwie olej jest wydalany/spalany po każdym suwie pracy, czyli dwa razy na pełny obrót wału. Może to o to chodzi?
e-kiosk FENIXa ==> http://fenix.nextpress.pl" target="_blank

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: Wojtek » 2008-03-02, 21:35

Teraz na TVN turbo katują Skodę Favorit i sprawdzają czy ceramizer działa. Odbywa się to wg instrukcji i ostatecznie sprawdzą czy przejedzie bez oleju. Wyleciało mi z głowy w której audycji dokładnie. Starają się zrobić niezależny test więc może będzie wiarygodny.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
mikolaj93
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-08, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: mikolaj93 » 2008-03-04, 14:37

Czy zna ktoś wyniki testów ceramizera który był testowany w tvn Turbo ?
MoTóR NiE UmIeRa NiGdY !!!
Zapraszam na kajaki http://www.kajaki-roztocze.pl/
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
GuZioR
Posty: 57
Rejestracja: 2007-05-08, 16:06
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowica/Nowy Targ
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: GuZioR » 2008-03-04, 17:53

W programie jazda polska jak sie nie mylę o tym jest, a ceramizer jest w trakcie sprawdzania wiec wyników jeszcze nie ma...
Pzdr
Po prostu kocham to co robie...

Zapraszam do oglądania zdjęć mojej WSK, schematów do motoru, danych technicznych, instrukcji obsługi na stronie http://guzior.fotosik.pl/

panszybciutki
Posty: 9
Rejestracja: 2007-09-09, 22:57
GG: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: ceramizer w naszych silnikach co otym sądzicie

Post autor: panszybciutki » 2008-03-26, 19:23

oglądałem na tvn turbo podsumowaniu testu skody favorit z ceramizerem. przejechali z tym płynem 3 tys km, i juz chyba po 1,5 tyś. kompresja się znacznie zmniejszyła, słabszy moment obrotowy oraz moc spadła chyba nawet o 7km (wykazane na hamowni). Ceramizer zapewnia równiez że po zalecanej kuracji silnika, silnik jest w stanie przejechac 500 km bez oleju, to też sprawdzono z tym że przejechano jedynie niecałe 50 km i silnik zgasł

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości