Zabezpieczenie motocykli w garażu

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
seba101626
Posty: 65
Rejestracja: 2017-05-19, 20:13
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11
Kontaktowanie:

Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: seba101626 » 2020-03-04, 20:46

Witam

Tak wstępnie, taki temat na pewno był już poruszany, no ale... każdy jest nieco inny.
Jakie macie sposoby na zabezpieczenie swoich motocykli stojących w garażu? Pytam, bo coraz częściej słyszę o kradzieżach zabytkowych motocykli...

Tak wstępnie myślę o alarmie w garażu, nowej bramie garażowej (chociaż złodziej pewnie każdą sforsuje) oraz o jakimś dłuższym i mocniejszym łańcuchu, którym można pospinać swoje motocykle i zaczepić do ściany, albo nawet do stołu ślusarskiego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: Kosa » 2020-03-04, 21:57

Może nie najtaniej ale skutecznie - alarm. W tej chwili nie trzeba pruć ścian pod instalację - czujki są bezprzewodowe. Sam mam taką - czujka w garażu - dobre 30 metrów od terminala w domu, bateria trzyma 3 lata. Nowsze generacje wykrywają również zmiany temperatur tak więc w razie pożaru też zacznie wyć...

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2045
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: jjaworskyy » 2020-03-04, 22:31

seba101626 pisze:
2020-03-04, 20:46
Witam

Tak wstępnie, taki temat na pewno był już poruszany, no ale... każdy jest nieco inny.
Jakie macie sposoby na zabezpieczenie swoich motocykli stojących w garażu? Pytam, bo coraz częściej słyszę o kradzieżach zabytkowych motocykli...

Tak wstępnie myślę o alarmie w garażu, nowej bramie garażowej (chociaż złodziej pewnie każdą sforsuje) oraz o jakimś dłuższym i mocniejszym łańcuchu, którym można pospinać swoje motocykle i zaczepić do ściany, albo nawet do stołu ślusarskiego.

Pozdrawiam
Sam się zastanawiam nad jakimś zabezpieczeniem, ostatnio na grupach wysyp ogłoszeń z kradzieżami... Łańcuch może nic nie dać, dobre nożyce albo diaxem przetną...

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: Kosa » 2020-03-05, 08:36

Kolega na alledrogo kupił kamerkę wifi z czujnikiem ruchu, syreną i głośnikiem - jak wykryje ruch to dostajesz sms,a i podgląd na telefonie. Automatycznie włącza się syrena a do tego telefon działa jak mikrofon tzn. że możesz na nieproszonego gościa nawrzeszczeć. Plus jest taki, że masz połączenie i podgląd z każdego miejsca na świecie bo wszystko siedzi w "chmurze"... Zgłębiałem te tematy po tym, jak okradziono mi dom... Jak poszukasz to wybór jest naprawdę duży - moim zdaniem najważniejsze, żeby robiło dużo hałasu, bo tak jak pisał jjaworsky - jak już się kutas do garażu dostanie to całą noc może piłować...

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2045
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: jjaworskyy » 2020-03-05, 11:19

Kosa pisze:
2020-03-05, 08:36
Kolega na alledrogo kupił kamerkę wifi z czujnikiem ruchu, syreną i głośnikiem - jak wykryje ruch to dostajesz sms,a i podgląd na telefonie. Automatycznie włącza się syrena a do tego telefon działa jak mikrofon tzn. że możesz na nieproszonego gościa nawrzeszczeć. Plus jest taki, że masz połączenie i podgląd z każdego miejsca na świecie bo wszystko siedzi w "chmurze"... Zgłębiałem te tematy po tym, jak okradziono mi dom... Jak poszukasz to wybór jest naprawdę duży - moim zdaniem najważniejsze, żeby robiło dużo hałasu, bo tak jak pisał jjaworsky - jak już się kutas do garażu dostanie to całą noc może piłować...
Jakiś konkretny model? Jak to cenowo wygląda?

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: Kosa » 2020-03-05, 13:05

Rozmawiałem z nim o tym pół roku temu a teraz jest za granicą - wiem, że kupował w zestawie chyba 4 albo 6 kamer... Poszukaj na alledrogo kamery wifi - wiem, że coś kombinował z zasilaniem bo muszą być zasilane normalnie z sieci elektrycznej.

seba101626
Posty: 65
Rejestracja: 2017-05-19, 20:13
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: seba101626 » 2020-03-06, 16:09

Widzę sporo kamer Wi-fi, ale chyba cały czas potrzebują do działania routera znajdującego się w pobliżu, no i smartfon też musi być cały czas w zasięgu Wi-fi, już nie mówiąc o tym, że Wi-fi musi być non stop uruchomione...

Musicie polecić coś konkretnego. Myślę nad alarmem oraz mimo wszystko łańcuchem, złodziej może się go nie spodziewać, zresztą po włączeniu alarmu jeśli nie ma przy sobie lepszych nożyc to chyba nic nie ukradnie.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: Kosa » 2020-03-06, 18:19

Nie ogarniam za bardzo nowych technologii ale wydaje mi się że wystarczy, że smartfon korzysta z danych - nie musi być połączony z konkretną siecią. Co do kamer pewnie masz rację - jakiś router z kartą musi być w zasięgu...
Co do zabezpieczeń - link do jednego z moich ulubionych kanałów na YT...

https://www.youtube.com/watch?v=aXHEbPzzDzE

seba101626
Posty: 65
Rejestracja: 2017-05-19, 20:13
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: seba101626 » 2020-03-06, 21:30

Czyli tak wstępnie wygrywa Kryptonite Keeper 785 - złodziej nie będzie się męczył z szlifierką przez ponad 4 minuty i to przy dźwiękach alarmu.
Jeśli polecacie coś lepszego do tajcie znać, ale chyba będzie trudno.

Pytanie teraz brzmi, jak pospinać motocykle? Myślałem nad owinięciem wszystkich RAZEM i to przez elementy ramy (łatwo w przypadku dwu-ramówek, nie wiem jak w przypadku jednoramowych motocykli SHL M17 / WSK 175) i jeszcze do stołu ślusarskiego, którego nawet 2 osoby mają ciężko ruszyć.

Oczywiście przy takim "spinaniu" trzeba by było zaopatrzyć się w ok. 5 takich łańcuchów...

Endi1985
Posty: 54
Rejestracja: 2017-06-25, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 1981r.
FSO Polonez 1500 1981r.
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: Endi1985 » 2020-03-07, 12:06

Ja u siebie w mieszkaniu mam kamerkę Xiaomi Mi Home Security Camera. Kamera posiada czujnik ruchu więc kiedy coś się zaczyna dziać wysyła powiadomienia na aplikacje w telefonie, jest też funkcja mikrofonu więc gadać przez nią można. Nie jestem pewien czy emituje jakieś dźwięki alarmowe mi osobiście nie było to potrzebne. Tak musi być non stop połączona z routerem, jednak nie jest to wielki problem bo wystarczy kupić jakiś tani mobilny router wifi i kartę do internetu, zostawić go w garażu i po problemie. Telefon nie musi być w zasięgu tej samej sieci wifi żeby otrzymywał powiadomienia wystarczy transmisja danych. Cena takiej kamery to w granicach 150 zł zależy od sprzedawcy. Na yt są też fajne filmy jak np. ze smartfona zrobić kamerę do monitoringu.

Awatar użytkownika
igor1956
Posty: 1316
Rejestracja: 2018-08-08, 19:43
GG: 0
Moje maszyny: Różne
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie motocykli w garażu

Post autor: igor1956 » 2020-03-07, 18:41

Dobry pies narobi najwięcej hałasu.....
Łańcuch ok ale za każdym razem będziesz go rozpinał i wyprowadzał np. 12 motocykli aby się dostac do tego na samym początku.
Za motórem panny sznurem ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości