niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
palig1

niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: palig1 » 2008-10-09, 19:11

Witam jestem nowy więc nie znam tutejszych obyczajów więc sorki jak was wnerwie albo coś w tym stylu.Mam rame od"wueski" rocznik '61 bordowa na tabliczce znamionowej pisze że to 125.Jaki łatwo dostępny i niepsujący się silnik do niej włożyć(może być nowy,cena bez znaczenia).Co trzeba było by jeszcze dokupić żeby moto jeździł np.linki,itp?I nie mam w niej chyba żadnych resorów z przodu i z tyłu,jak je zamontować i co trzeba kupić? Nie mam w niej kół, więc hamulcy też,co trzeba kupić żeby były hamulce i jak je zamontować z kołami?i jeszcze jedno ak usuną rdze np. z kierownicy?To chyba wszystko.Pytań jest dużo,ale mam nadzieje, że jakiś pasjonat mi pomoże,z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: Stary » 2008-10-09, 20:01

Masz wsk "dwuramową" produkowaną do 1971 roku. Modeli było kilka. Odczytaj dane z tabliczki.

Twoje pytania są bardzo ogólnikowe musisz podać dokładny model byśmy określili co dokładnie potrzebujesz.

Poza tym - nikogo "nie wkurzysz" jeśli przeczytasz regulamin forum i będziesz go przestrzegał ;-)

Awatar użytkownika
marcin14
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 21:30
Lokalizacja: woj.podlaskie
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: marcin14 » 2008-10-09, 20:57

jesli nie masz linek lub są w złym stanie to musisz dokupic je. co do kół to popytaj w okolicy moze ktos ma sprzedać albo na allegro. moze porób fotki i zamiesc nam to łatwiej bedzie cos powiedziec

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: WSKarz » 2008-10-09, 21:36

coś mi tu WIEJSKIM TUNINGIEM śmierdzi :/
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: KoSzU » 2008-10-09, 21:40

WSKarz niewiem oco ci chodzi :-/
Pomyśl zanim napiszesz :-?
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Adamos
Posty: 162
Rejestracja: 2007-01-04, 10:07
GG: 5534560
Moje maszyny: WSK - M06 B1, M06 L, gil, M21W2, kos
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: Adamos » 2008-10-10, 13:25

Rama z 61 roku, hmm to masz prawdopodbnie model "L", lub "Z"
Little Outsider

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: WSKarz » 2008-10-12, 16:36

"Jaki łatwo dostępny i niepsujący się silnik do niej włożyć(może być nowy,cena bez znaczenia).Co trzeba było by jeszcze dokupić żeby moto jeździł np.linki,itp?I nie mam w niej chyba żadnych resorów z przodu i z tyłu,jak je zamontować i co trzeba kupić? Nie mam w niej kół, więc hamulcy też,co trzeba kupić żeby były hamulce i jak je zamontować z kołami?i jeszcze jedno ak usuną rdze np. z kierownicy?"


Koszu, weź zastanów się: nowy silnik jakiś nie psujący się (zapewne od kosiarki) linki i koła "żeby tylko jeździło" widać że na pola przygotowywany. Jak Ci to odpowiada to dobry jesteś żeby zaje...ać kolejny zabytek. Jeśli się mylę to z góry przepraszam, ale..... :roll:
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: KoSzU » 2008-10-12, 20:44

Może i on się źle wysłowił ale raczej chodzi mu oto jakiego rodzju części były zamontowane w tym modelu. A po drugie nie rozruzniasz WT od nie orginalnego składu nadwozia tak jak to robi wiele osób z forum. Nawet jesli złozył by ją z części która każda jest z innego roku ale od wsk to byłby to poprostu sładak a nie jekieś WT bo nie wyczytałem z jego wypowiedzi pytania np. typu ; Ile cm ma uciąc tylni błotnik by wyglądało jak w KTM?? lub Dużo przeróbek będe miał żeby wstawiś zbiornik od MZ 251??
Mylicie pojęcie Wiejskiego Tuningu z nieorginalnym składem nadwozia SKŁADAKIEM!!! :]

I jeszcze jedno weś nie rzucaj mięcem jak jakiś menel na bazarze z tego co wiem to na forum jest kategoryczny zakaz przeklinania i co mysliż za jak napieszesz bababa.....baba to co fajny jesteś i wszyscy cię polubią tyle się pisze trzymajmy forum na poziomie 8/
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Ardzik
Posty: 50
Rejestracja: 2007-11-10, 21:06
GG: 12278948
Lokalizacja: Ciechomin
Kontaktowanie:

Re: niekompletna WSK jak ją odrestaurować

Post autor: Ardzik » 2009-01-02, 18:46

Żeby skąpletować ten motor będziesz potrzebował mnóstwo czasu pieniędzy . I najezdzisz się po ludziach któży mogą mieć częśći. Z tego co napisałeś to rozumiem że masz tylko samą ramę . I napewno nie masz do niej dokumętów . Nawet jak złożysz motor to i tak go nie zarejestrujesz. Napewno szybciej znajdziesz cały motor. Nieraz nawet na złomie trafiają sie całkiem kąpletne .Sory za Błędy
Artur

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości