Koszty remontu silnika w WSK 175

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
Awatar użytkownika
SEBA
Posty: 283
Rejestracja: 2008-05-27, 22:37
Moje maszyny: WSK M21W2 x2
Čezet 350 472.6
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: SEBA » 2009-10-26, 22:52

Witam, chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto niedawno robił kompletny remont silnika ile go to wyniosło. Jeśli się taki temat już pojawił to z góry przepraszam.

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: Anzel » 2009-10-27, 00:27

Nie przepraszaj z góry,wystarczy użyc opcji Szukaj.Koszty remontu łatwo skalkulowac,nie bede tu zanudzał bo pewnie temat trafi do kosza.Wszystko zależy od podwykonawców (Sklep z czesciami,tokarz itp) i za dobrze wykonany remont oscyluje się w granicach 500zł.Przynajmniej mnie tyle wyszło wyremontowanie bloku silnika do M21W2S1.Jeśli interesują cię poszczególne ceny,zapraszam na PW a temat jest do zamknięcia.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: wujcio » 2009-10-27, 00:34

raczej sporo zalezy co w nim jest dobrego przykładowo:
-> czy skrzynia sie nadaje
-> czy są wyrobione kartery,
-> jaki jest luz na tulejkach skrzyni
-> czy wałek startera ma dobre frezy oraz minimalny luz
-> czy oś zmieniacza biegów jest dobra
-> czy cylinder jest do szlifu
-> czy łożysko zdawcze jest ok
-> czy wał jest ok (ma dobre czopy i niema luzu na łożysku korby)
-> jaki jest stan tarcz sprzęgłowych
-> jaki jest stan zębatek od kosza i na wale
-> jaki jest stan zębatki zdawczej łańcucha

jeśli to będziesz wiedział to wchodzisz na stronke Skuter dębica i wszystkie ceny masz
-łożyska na wał są w cenach około 30-40 zł za 1 sztukę (luz c3 dobrej firmy), do skrzyni takie łożysko kosztuje troszkę mniej bo okolo 20-30 zł
-uszczelki to w granicy 10-15 zł,
-regeneracja wału -> bez nowej korby 170 zł (dorobienie gniazda pod większe igiełki + nowy sworzeń) -> z nową korbą około 50 zł + nowa korba (czyli jakies 110-120 zł)
-szlif cylindra to 40 zł + nowy tłok org z SD

to chyba wszystkie te najdroższe rzeczy bo reszta to drobnica która można spokojnie policzyć w cenniku na skuterze

bartek85
Posty: 106
Rejestracja: 2009-08-22, 23:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: bartek85 » 2009-10-27, 00:37

Ok 300 - 400 zl. A wiec regeneracja wału ok 80 zł, szlif cylindra ok 60 zl, zestaw tłokowy ok 40 zl, tarcze sprzęgłowe 20 zl, łożyska kulkowe 60 zl, kondensator platynki świeca 25 zl, uszczelki sylikon 10 zl, jakieś tam śrubki podkładki nakrętki ok 20 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty ewentualnych przesyłek za zakup części czy naprawę wyżej wymienionych elementów. Jeśli była niesprawna skrzynia to musisz doliczyć koszty podzespołów do wymiany. Jeśli wszystko dobrze i starannie poskładasz to zajrzysz do silnika po 10 tys km wymienisz zapobiegawczo tłok z pierścieniami ew szlif i następne 10 tys nawiniesz. Po ok 20 tyś zacznie się odzywać wał. Wbrew pozorom "4" to bardzo wytrzymałe silniki.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: Wojtek » 2009-10-27, 01:14

Ja ulokowałem w silniku około 700 złotych. Musiałem jednak wymienić całą skrzynię biegów. Robiłem co tylko się dało za wyjątkiem sprzęgła. Trzymało się kupy i dalej się trzyma także jeszcze jest oryginalne. (poza łańcuchem i tarczami).
Rozłożyłem to na dwie raty. Jednej zimy układ tłokowo-korbowy, drugiej wszystko inne.
Teraz nauczony jakimś tam doświadczeniem na niektórych rzeczach mógym zaoszczędzić jednak niestety trzeba było kilka razy zmarnować pieniądze aby się nauczyć.
Uważam że sumienny remont tego silnika musi kosztować około 700 złotych. Cośtam bym zaoszczędził jednak nie wszystko zostało zrobione.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: wujcio » 2009-10-27, 12:50

dokładnie 700 zł to takie minimum wiadomo że zależne jest to od stanu faktycznego wszystkich podzespołów.
bartek85 pisze:A wiec regeneracja wału ok 80 zł
hm ciekawe gdzie tak tanio robią...
sama nowa korba na alledrogo kosztuje 70-95 zł + przesyłka
a regeneracja starej korby jest dużo droższa.
Samo przeprasowanie i wyważenie wału to koszt rzędu 40-50 zł

bartek85
Posty: 106
Rejestracja: 2009-08-22, 23:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: bartek85 » 2009-10-27, 15:42

Może u mnie na pomorzu mało WSK, rarytasy to się w ogóle nie trafiają ale fachowcy bynajmniej nie strzelają z kosmicznych cen. Koleś z Iławy robi regeneracje walów właśnie do WSK 4 zaśpiewał 80 zł, na dniach będę do niego wysyłał wiec zobaczę na własnej skórze jak to robi. Kumple już wiele razy korzystali z jego usług i sobie bardzo chwalą. Koszt jaki podałem jest orientacyjny. Jeśli miałbym wydać ponad 700 zł na remont to nie wiem czy bym się nie pokusił o perełki z allegro które chodzą ponad 1 tys.

Awatar użytkownika
mateusz 46
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-05, 20:55
Moje maszyny: rm 125
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: mateusz 46 » 2009-10-27, 18:25

co do tych cen regeneraji wału to każdy zakład ma inne ceny
ja robiłem wał do kobuza to wyniosło mnie to : korba 100zł wymiana korby w zakładzie z wyważeniem i wszyetkim innym to 50 zł :D a byłem pytać w innym zakładzie to sama zmiana korby 100zl wiec widać jak ceny są rużne
wiec nie mozemy dokłanie ocenic ile kosztuje remont silnika bo na kwote końcową wpływa wiele czynników
Ekipa Północ

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: Wojtek » 2009-10-27, 21:22

Bartek85, co wchodzi w zakres tej regeneracji? Nie wymieniasz korbowodu tylko regenerujesz stary? Ja nie miałem żadnej przyjemności w wydawaniu tylu pieniędzy na remont. Jeśli wszystko co zrobiłem dałoby się wykonać za 300 złotych to bym tak zrobił. Po prostu niektóre części robią się trudno dostępne przez co ich cena rośnie. Niektóre usługi także nie są tanie. Ja, tak jak mówi Mateusz, płaciłem 50 złotych za wymianę korbowodu, dyszkę za spasowanie sworznia z tulejką i tłokiem no i dycha dla znajomego, na czteropak piwa, za fatygę że kupił gdzieś u siebie oryginalny korbowód i mi go wysłał.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

bartek85
Posty: 106
Rejestracja: 2009-08-22, 23:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontaktowanie:

Re: Koszty remontu silnika w WSK 175

Post autor: bartek85 » 2009-10-27, 22:01

Tak jak poprzednik wyżej napisał koszty trudno oszacować. Mi się trafił naprawdę dobry silnik z plombami.( http://bikepics.com/members/bartek85/80wskkobuz/ ) W nim to nawet wału nie regenerowałem (ale zrobiłem błąd mogłem go zregenerować), tak samo miałem z cylindrem najpierw kupiłem tylko tłok bo na "oko" cylek wyglądał dobrze, później się okazało że jest zowalizowany (czy ja to się tam zwie) i strasznie "głucho" chodził. Teraz jak bym składał to bym wszystko robił na cacy żeby nie zaglądać do silnika przez dłuższy czas. Co do regeneracji wału koleś robi na starym korbowodzie. Jeśli jest mały luz wymienia łożysko jak duży ( i teraz nie wiem jak to nazwał nie chce tu gafy strzelić bo nie jestem specjalistą) tulejuje korbę, utwardza czy chromuje już naprawdę nie pamiętam jak mi ten koleś tłumaczył przez telefon ale zapewniał że wytrzyma dłużej niż by wkładał te "chińskie" korbowody. No właśnie a jak wygląda sprawa tych korbowodów ktoś już testował nadaje się to do czegoś ? Wojtek odezwij się na priv czy latasz jaszcze Cześką w crossie.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości